کد خبر: ۵۲۸۷۷۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۳     ۲۳ مرداد ۱۴۰۲
روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه در مورد افتتاح خطوط ۸ الی ۱۱ مترو نکاتی را مطرح کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، با اعلام روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) ،نگاهی آمارگونه به آنچه با احداث خطوط جدید شبکه مترو تهران (خطوط ۸ تا ۱۱) شکل خواهد گرفت، حاوی نکات قابل توجه و ارزنده‌ای است که لزوم تکمیل هرچه سریعتر آنها را گوشزد می‌کند.

از جمله اینکه تمام خطوط جدید، دارای ایستگاههایی در مرز مشترک برخی مناطق خواهند بود که همین مساله سطح مسافرپذیری آن ایستگاهها را مضاعف می‌سازد.

خطوط جدید در ۲۰ منطقه شهر تهران دارای ایستگاه هستند؛ به طور مثال مسیر و ایستگاههای خط ۸ مترو، مسافران ۱۳ منطقه را پوشش می دهد که البته بعضی ایستگاهها در مرز مشترک برخی مناطق واقع شده اند.

مناطق ۲،۳،۴،۱۸ و ۲۲ بیشترین سهم را از ایستگاههای خطوط جدید خواهند داشت. در یک نگاه دیگر، می توان گفت مناطق نیمه جنوبی پایتخت، حدود ۷۰ ایستگاه جدید را در نقاط اغلب کم برخوردار شاهد خواهند بود.

اهالی محدوده غرب پایتخت و خصوصاً مناطق ۲۱ و ۲۲ که هم اکنون از فقر شدید سیستم حمل و نقل ریلی درون شهری رنج می برند، از ۳۰ کیلومتر مسیر مترویی و ۲۲ ایستگاه جدید برخوردار می شوند و همه اینها از فواید پرشمار احداث و بهره‌برداری خطوط ۸ تا ۱۱ شبکه مترو تهران محسوب می‌شود که ضرورت تسریع در عملیات تکمیل آنها را یادآور می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها