کد خبر: ۶۹۶۷۸
زمان انتشار: ۱۴:۰۷     ۰۷ مرداد ۱۳۹۱
نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر پیر شدن جمعیت کشور گفت: کاهش جمعیت مسلمانان از جمله ایران خواسته استکبار است که از طریق برنامه‌های سازمان ملل اعمال می‌شود.

زهره الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه روند فعلی جمعیت در ایران مطلوب نیست، اظهار داشت: سیاست‌های کنترل جمعیت و تنظیم خانواده مسئله مهمی در هر کشور است که سیاست‌های حاکمیتی آن را تأمین می‌کند. این موضوع در کشور ما که با جمعیت جوان و کاهش نرخ جمعیت مواجه هستیم روند مطلوبی نیست چرا که با گذشت زمان، با پیر شدن جمعیت جوان و کاهش سرمایه نیروی انسانی دچار چالش می‌شویم.

وی افزود: کاهش جمعیت مسلمانان خواسته استکبار است که در کشورهای مسلمان از جمله ایران توسط سازمان ملل و سازمان بهداشت جهانی اعمال می‌شود که متأسفانه این سیاست‌ها بدون توجه به مقتضیات و شرایط کشور حتی در دورترین نقاط در روستاها اعمال شده که باید مورد بازنگری قرار بگیرد.

وی با بیان ضرورت ارائه تسهیلات به بانوان شاغل در خصوص اعمال سیاست‌های کنترل جمعیت گفت: در شرایط فعلی جامعه خانم‌های شاغل همانند آقایان و به اندازه آنها در محیط کار وقت خود را سپری می‌کنند در نتیجه برای پرهیز از موقعیت شغلی تمایل به بچه‌دار شدن ندارند از این رو سیاست‌گذاری‌های صحیح دولت و ارائه تسهیلات به بانوان شاغل مانند کاهش ساعات کار و ارائه تسهیلات برای ازدواج جوانان از جمله حمایت‌هایی است که دولت باید در این راستا انجام شود.

وی ادامه داد: ما در شرایط فعلی از نظر اقتصادی و اجتماعی محدودیتی از نظر منابع مالی و امکانات برای افزایش جمعیت نداریم .فقط با اعمال مدیریت صحیح  و ارائه تسهیلات معیشتی می‌توان سیاست‌های کنترل جمعیت را تغییر داده و با افزایش جمعیت به سمت تضمین بزرگترین سرمایه کشور که همان نیروی انسانی است برویم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها