بولت چگونه زورگیران را با افکار عمومی زندانی کنیم؟!

واژه زورگیری واژه ای بسیار کاربردی در فضای این روزهای جامعه است و هر از چند گاهی خبری و فیلمی از کارهای خلاف قانون و اخلاق این قشر مخل نظم و امنیت اجتماعی در فضای رسانه ای منتشر شده و عکس العمل های کاربر ان رسانه ها را در پی دارد.

بولت چرا سلاح سیاسی «رفراندوم» روحانی ممکن است خودش را مورد هدف قرار دهد؟!

متاسفانه در کشور ما روسای جمهور در سال و ماههای پایانی ریاست خود بفکر تغییر قانون اساسی و مفاد آن برای خدمت می افتند! و به این سئوال پاسخ نمی دهند که چگونه ایشان با ظرفیت های این قانون اساسی وعده ها داده اند و در انتخابات نیز با همین قانون اساسی بر اریکه قدرت اجرایی کشور تکیه می زنند در آخر دوران خود بفکر اصلاح قانون اساسی می افتند یادمان نمی رود که مدیران دولت هاشمی چگونه می خواستند با تغییر قانون اساسی وی را رئیس جمهور مادام العمر کنند و در دولت اصلاحات با لوایح دوقلو می خواستند اختیارات خاتمی را افزایش دهند و حالا این میراث را حسن روحانی بر دوش گرفته است و برای مواردی چون اختیارات رئیس جمهور و سیاست خارجی بارها صدایش را در جلسات مختلف بلند کرده است.
دوقطبی شدن جامعه به چه قیمتی؟

بولت چرا برخی مدیران و سلبریتی ها در پاسخ به سؤال "از کجا آورده‌ای" دست و پایشان می‌لرزد و فریاد می‌زنند؟!

متأسفانه سبک زندگی اشرافی چنان در روح و جان برخی سلبریتی در بخش‌های مختلف رسوخ کرده که اصولاً بدون برخی رانت‌ها و مزایای مالی و اجتماعی ادامه زندگی را برایشان ناممکن و غیرقابل‌تصور می‌سازد آن‌گونه که عطای بودن و زندگی کردن در وطن خود را به لقای زندگی در اروپا و آمریکا می‌بخشند
‌برای نخستین بار صورت گرفت؛
تولید ماسک‌های فیلتردار پیشرفته یونی ‌توسط وزارت دفاع/ امیر حاتمی: روزانه ۵۰۰ هزار ماسک تولید می‌کنیم
متخصصان صنعت دفاعی موفق شدند برای نخستین بار و با تلاش و همت جهادی، به فناوری ساخت و تولید فیلترهای پیشرفته یونی برای ماسک‌های جدید دست یابند. پس از یک ماه تولید این فیلتر پیشرفته، وزارت دفاع توانایی تولید ۵۰۰ هزار ماسک در روز برای رفع نیاز جامعه را دارد.
گزارش پایگاه 598 از واردات محموله بزرگ خوراکی های ترکیه ای به ایران:
تحقیر تولید کنندگان داخلی توسط دولت همچنان ادامه دارد/ واردات خیارشور، سیرترشی و مربا از ترکیه با شعار اقتصادمقاومتی! + گزارش تصویری
در روزهای گذشته گزارش های مختلفی از فروش پرحجم محصولات خوراکی ترکیه ای در فروشگاه های مختلف در کشور به پایگاه 598 ارسال گردید که پیگیری های خبرنگار ما حکایت از ورود محموله بزرگی از محصولات خوراکی ترکیه ای اعم از خیارشور، سیرترشی، مربای هویج ، تمشک، آبمیوه و محصولات خوراکی مختلف دیگری از یکی بنادر شمال کشور و توزیع در استان های کشور را دارد.
شباهت یا تفاوت توصیه رهبری به احمدی نژاد با ماجرای نخست وزیر شدن موسوی:
بولت

بررسی رفتار سیاسی آیت­ الله خامنه ای در پذیرش مصلحت امام (ره) / خروج از بن بست با ولایت‌مداری

برخی با شبیه­ سازی این دو ماجرا، معتقدند همانطور که نمی­توان ایستادگی آیت­ الله خامنه ­ای در سال 64 در برابر مصلحت امام مبنی بر انتخاب مجدد مهندس موسوی به عنوان نخست­­ وزیر را حمل بر مخالفت با مصلحت ولایت­ فقیه دانست، ورود دکتر احمدی­ نژاد به انتخابات 96 علارغم مخالفت رهبری نیز، امری عادی و صرفا یک اختلاف نظر سیاسی می­باشد.
فرا خوانی یک سیاستمدار سابق حامی برجام به بی غیرتی و حماقت پنداری ملت شریف ایران!
نشان دادن در باغ سبز برجامی تا 6 ماه آینده هم از همان قسم توهین ها به شعور ملت ایران است. کیست که نداند برجامی که مفاد توافقات مندرج در آن در طول مدت چند سال گذشته با عناوین مختلف بایکوت شده است چگونه می خواهد در 6 ماه آینده به اجرا درآید.
گزارشی از ماموریت رسانه های غربی برای مهندسی انتخابات ایران:
بولت

حمایت پیدا و پنهان چهره ها و رسانه های غربی از اعتدال گراها و شخص آقای روحانی + سند

اگرچه نوع کمک غرب به گفتمان های همسو با خود و یا زاویه دار با منش اصیل انقلابی از نوع کمک مالی و یا هر نوع کمک شاخص دیگری نبوده است [یا اینکه سندی از اینگونه کمک ها در دست نیست] اما شاید بتوان تلاش آنها برای جهت دهی به رای قشری خاص از مردم [مخصوصا جوانان] را -که به هر دلیلی حل مشکلات کشور را در پیروزی طیف های دارای گفتمان انقلابی نمی بینند- از طریق رسانه های مختلف تا حدود زیادی تاثیرگزار دانست.
بولت

اطلاعیه سپاه شیراز درباره شایعه‌سازی منافقین

روابط عمومی سپاه فجر فارس در بیانیه ای ضمن تاکید بر لزوم شناسایی مسببان حادثه سیل پنجم فروردین ماه دروازه قرآن شیراز، از دستگاه قضایی خواست که با شایعه سازان درباره عوامل این حادثه برخورد کند.
كارشناس حوزه مسكن و شهرسازي در گفتگو با پایگاه 598 مطرح نمود:
بولت

وقوع زلزله در تهران موجب فاجعه بزرگ خواهد شد/ عدم نظارت در دوران كرباسچي باعث بوجود آمدن ساختمان هاي ناايمن فراواني شد

مشاور وزير سابق راه و شهرسازي ريشه اين مشكلات را ساختار شهرداري ها و كم كاري وزارت راه و شهرسازي دانست و گفت: از زماني كه بودجه دولتي شهرداري ها قطع شد آنها به سمت درآمدزايي رفتند ولي به جاي كسب درآمدهاي پايدار مانند كسب عوارض و يا ماليات هاي محلي به سراغ راحت ترين كار يعني فروش تراكم رفتند كه اين نطفه نامشروع از زمان آقاي كرباسچي آغاز و در سالهاي اخير به صورت تصاعدي ادامه پيدا كرد.
بولت

دیدار خانواده‌های شهدای مدافع حرم ارتش با رهبر انقلاب

خانواده‌های هفت شهید مدافع حرم از تکاوران شجاع ارتش، این هفته با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند. این شهدای گران‌قدر در دفاع از حرم حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) در سوریه به شهادت رسیده‌اند.
با نگاهی بر برنامه انتخاباتی هاشمی رفسنجانی برای سال 96:
بولت

خسارات و هزینه هایی که هاشمی از طریق دولت حسن روحانی به کشور تحمیل کرد؟ / نگرانی از برنامه هاشمی رفسنجانی در انتخابات 96

هاشمی و شاگرد برجسته مکتب نیاوران یعنی حسن روحانی آنچنان از نظر شخصیت سیاسی و سوابق طولانی مدت همکاری به هم گره خورده اند که نمی توان حسن روحانی را بدون هاشمی و اثر او در شکل گیری و رشد شخصیتش در نظر گرفت. هم هاشمی، روحانی را در سلک شاگردان و هم روحانی، هاشمی را در مسند پدر سیاست ورزی خود و دولتش پذیرفته است.
حاشیه سازی دولت یازدهم در قم همچنان ادامه دارد:
بولت

برنامه آموزش و پرورش برای آموزش گیتار و ویالون به دانش آموزان دختر و پسر در قم! + جوابیه اداره کل آموزش و پرورش استان قم

با توجه به حاشیه سازی اخیر دولت در ماجرای اجرای کنسرت موسیقی در قم که با واکنش شدید مراجع روبرو شد به نظر می رسد این گونه اقدامات دولت در زمینه موسیقی در شهرهای مذهبی همچون مشهد و قم در راستای ایجاد دوقطبی های کاذب برای بهره برداری انتخاباتی و فرار از پاسخگویی در خصوص عملکرد خود در زمینه اقتصادی می باشد.
گفت‌وگوی تفصیلی 598 با همسر شهیدمدافع حرم مهدی غریب:
بولت

هدیه ویژه رهبری به فرزندان شهید مدافع حرم/ همسر شهید: آقا مهدی دوست داشتند ما را خدمت حضرت آقا ببرند و آخر هم به قولش عمل کرد/ مهدی دستهایش را برایم گذاشت و رفت + تصویر دست نوشته رهبرانقلاب ذیل وصیت نامه شهید

خانم اعظم السادات حسینی می گوید: احساس میکردم تکه ای از وجودم کنده شده است. برای همه مان دل کندن خیلی سخت بود. بچه ها خیلی وابسته به پدرشان بودند. همیشه میگفتند دست راست بابا امیرعباس دست چپ بابا محمدامین. دست هایش را برایم گذاشت.
کارشناس سوری اهل فوعه و کفریا در گفتگو با پایگاه 598:
بولت

در توافق دولت سوریه با معارضین برای تبادل اشتباه بزرگی رخ داد/ ما پیروز جنگ بودیم ولی آنها شرط گذاشتند!/ آمریکایی ها همیشه ناقض توافق نامه ها بودند

محمد الشیخ می گوید: آنها اول تقریبا 10 هزار نفر از نیروهای خود را با خانواده‌هایشان با اتوبوس بیرون بردند ولی اتوبوس‌های فوعه با توجه به مسافت کم یک ساعتی بعد ازگذشت یک روز نرسیدند. باید طبق توافق‌نامه اسیران مبادله شوند؛ طرف مقابل نزدیک به 62 افسرترکیه‌ای ،‌22 اسیر آمریکایی، 17 اسیر فرانسوی، و 7 اسیر اسراییلی دریافت کرده درحالی‌که ما هنوز اسیری پس نگرفته‌ایم.
بانگاهی برتفاوت تمدید 10 ساله تحریم ها با سایر تحریم های انقلاب:
بولت

آیا سقوط برجام موجب تک دوره ای شدن دولت روحانی می شود؟/ اندیشکده آمریکایی بروکینگز: هر دو طرف ناامید شده اند

با انتخاب ترامپ بنظر می رسد روند سرخوردگی از برجام روند صعودی خود را طی کند و تمدید تحریم های ده ساله ایران و لغو قرار داد فروش بوئینگ و ایرباس به ایران توسط کنگره می تواند سر آغازی نامیمون برای دولت یازدهم باشد که علیرغم تمام نصایح مشفقانه برای اینکه همه تخم مرغ های حیات سیاسی خود را در درون سبد برجام قرار ندهد اینکار را انجام داد ...
واکنش کاربران شبکه های اجتماعی به رونمایی ازمنشور حقوق شهروندی:
بولت

حقوق شهروندي مال من! حقوق نجومي مال تو!

روز گذشته حسن روحانی رئیس جمهوری در ماه های پایانی عمر دولت یازدهم از منشور حقوق شهروندی رونمایی کرد. به گفته رئیس جمهور این منشور به‌ مثابه برنامه و خط‌مشی دولت یازدهم برای رعایت حقوق ملت ایران اعلام شده است. رونمایی از این منشور با واکنش طنز و جدی کاربران شبکه های اجتماعی مختلف روبرو شد.
بررسي مطابقت شروط رهبرانقلاب درخصوص برجام با عملكرد دولت:
بولت

از نقض شروط 9 گانه رهبرانقلاب در برجام تا ادعاي کذب هماهنگي جزئيات مذاكرات با رهبري /تفاوت فاحش عملكرد دولت در برجام با خطوط قرمز نظام + جدول شروط نقض شده

رهبرانقلاب بارها در سخنان خود از عدم دخالت در جزئيات مذاكرات و ترسيم خطوط اصلي آن اشاره نموده اند. خطوط قرمزي كه مهمترين آن شروط نه گانه پذيرش برجام توسط ايشان بود و همانطور كه مشاهده می شود بسیاری از آنان در همان ابتداي اجراي توافق توسط دولت رعايت نگرديده است.
بولت

سقوط هواپیما در فارس

لحظاتی قبل یک هواپیما در شهرستان اقلید سقوط کرد.
بررسی پرونده صادقی درگفت‌وگوی 598 بایکی از شاکیان پرونده؛
بولت

آقاي صادقي! در خصوص عملكرد خود در پرونده "فساد و فحشاي" يكي از دانشگاه هاي كشور توضيح دهيد

در خصوص سایر اتهامات وارده به آقای صادقی يك منبع آگاه در گفت‌وگو با پايگاه ٥٩٨ به تشریح بخشی دیگر از اقدامات ایشان پیش از آغاز مجلس دهم پرداخت و اظهار داشت: مدتي قبل باند فساد و فحشا در يكي از دانشگاههاي كشور فعاليت داشت كه با تلاش نيروهاي امنيتي و اطلاعاتي شناسايي و متلاشي گرديد و برخي از اعضاي اين باند از حضور در هيئت علمي دانشگاه ها محروم شدند.
خبرگزاری ایسنا چه چیزی را تکذیب کرد:
بولت

اصل ماجرای تردد رئیس جمهور با خودرو درصحن حرم حضرت معصومه (س) + تصاویر

پیگیری های نشان می دهد که ورود رئیس جمهور از درب 13 که مختص رفت و برگشت مسئولین و مقامات می باشد صورت پذیرفته است اما خروج ایشان به علت برگزاری مراسم نماز میت پیکر آیت الله موسوی اردبیلی از صحن بزرگ بوده است که به همین منظور ماشین رئیس جمهور در درب 5 صحن بزرگ قرار داده شده است و رئیس جمهور به وسیله آن خودرو از صحن بزرگ به بیرون از حرم منتقل شده اند.
بولت

مصوبه دولت در ارتباط با کاهش آلودگی هوا

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در ارتباط با کاهش آلودگی هوای کلانشهرها را به 14 وزارتخانه و سازمان و نهاد برای اجرا ابلاغ کرد.
وبلاگها

آیا حسن عباسی به آیت الله جوادی آملی توهین کرده بود؟

انتشار غرضمندانه تکه ای از سخنان دو سال پیش حسن عباسی در هفته های گذشته و نیز انتخاب تیترهایی جنجال برانگیز و کذب برای آن، برخلاف آنچه عاملان آن انتظار داشتند، موجب احیای مجدد موج نقد و بررسی حجیت و کارآمدی فلسفه اسلامی شد. اگرچه برخی با مصاحبه های تند و البته بدون هیچ نقد علمی، حسن عباسی را متهم به فحاشی کرده و می کنند، اما واقعیت غیر قابل انکار این است که پس از گذشت یک ماه، هیچ کس پاسخی علمی به بحث وی نداده است.

توقیف فیلم «گشت ارشاد» کدام رسانه‌ها را ناراحت کرد؟

اخیراً متنی در یکی از سایت های خبری منتشر شده که در آن از توقیف فیلم گشت ارشاد انتقاد شده. نظر نویسنده محترم این است که در این فیلم، افرادی نمایش داده شدند که از لباس مأموران گشت ارشاد برای اخاذی استفاده می کنند و چه عیبی دارد ما چنین اخاذانی را به تصویر بکشیم؟ در پایان هم از اعتراضات به مارمولک انتقاد کرده اند که چه اشکالی دارد فردی را که از لباس روحانیت سوء استفاده می کند را نشان دهیم؟ این توهین به روحانیت نیست.
تحلیل

توصیه‌ آیت‌الله‌مکارم‌ برای گروه‌های سیاسی

یکی از مراجع تقلید در قم گفت: آسیبی که انتخابات ریاست جمهوری را تهدید می‌کند اختلاف میان نیروهای ارزشی است؛ اگر بنا بر اختلاف و تقسیم آرا باشد مخالفان پیروز انتخابات خواهند بود.
جدیدترین اخبار پربازدید ها