بلندگویی برای شنیده شدن؛
پایگاه خبری 598 در راستای ایجاد وحدت رویه در انتشار مطالب و سوژه‌های ارسالی، بخشی را تحت عنوان باشگاه مخاطبان راه‌اندازی کرده است؛ هدف از ایجاد "باشگاه مخاطبان"، برقراری ارتباط مستمر و دوسویه با مخاطبان، توسعه بستر رشد برای نویسندگانِ مستقل و در نهایت ایجاد بلندگویی برای بیان مشکلات مردم شهرستان‌ها می‌باشد.
محمدصادق شهبازی
انگار بعد از خوارج، قرار نیست کسی قرآن و نماز شب بخواند!
توجه‌ها به عدالت زیاد شده و این حتماً برکت دارد؛ افرادی از تیپ‌های مختلف، با نیت‌های مختلفِ عدالت‌خواهی، قدرت‌طلبی، حفظ نظام، دیده شدن، رأی‌آوری در انتخابات و... عدالت‌خواهی می‌کنند. در این میانه در برخی نیت‌ها یا برخی مبانی یا برخی روش‌ها یا برخی مصادیق که به آن پرداخته می‌شود اشکال دارد که باید با آن‌ها مرزبندی کرد.
حجت الاسلام قاسم روزبهانی
انقلاب زدایی از حوزه!
بمناسب 25 اسفند سالروز اظهار نگرانی امام خامنه ای از پدیده شوم و تهدید انقلاب زدایی.
رضا احمد زاده
رفراندوم، آری یا خیر؟
تا زمانی که نمایندگان ملت حضور دارند و در حالتی که حق خود را در تائید و یا رد موضوعات مهمی همچون برجام هسته‌ای و مواردی از این دست در بیست دقیقه و یا کمتر به اثبات می‌رسانند دیگر نمی‌توان بعنوان اولین راه حل در نظر گرفته شود.
سید مرتضی میرسراجی
تقابل آشکار برنامه‌های تلویزیونی «رسانه ملی» با بیانات مقام معظم رهبری
طی چندسال گذشته مدیران صداوسیما در راستای حفظ مخاطبینِ خود دست به دامن سلبریتی‌ها شده‌ و به سمت برگزاری مسابقات بزرگ تلویزیونی گرایش پیدا کرده اند اما مقام معظم رهبری پیش از این در دیدار با مسئولان صدا و سیما، برگزاری مسابقات اینچنینی و اعطای جوایز بی‌حساب‌وکتاب را مضر خوانده بودند.
سلمان کدیور
هشت مارس، روز جهانی زن یا تن؟
آیا اساسا، زن امروز تراز غرب، چیزی جز یک برده جنسی است؟ برده ای که از روی رضایت و شوق دیده شدن و فخر فروختن، تن به استثمار خود خواسته داده است؟ و آیا خشونت بیش از این در حق زنی هست که صبح که از خواب برمی خیزد تا شب، دائم استرس زیبا به نظر آمدن داشته باشد؟
دکتر امیر حمزه مهرابی
اهداف پشت پرده استانی شدن انتخابات مجلس
طرح استانی شدن انتخابات مجلس تاکنون سه بار در مجالس گذشته (در سال‌های ۱۳۸۲، ۱۳۸۶ و ۱۳۹۴) تصویب شده و هر بار شورای نگهبان آن را خلاف قانون اساسی اعلام کرده است. هرچند که این طرح از جنبه‌های مختلف با قانون اساسی و مصالح کشور در تضاد است اما هر دو جناح سیاسی اصلاح‌طلب و اصولگرا برای باقی ماندن در نهادهای قدرت، بدنبال اعمال فشار به شورای نگهبان هستند.
پرهام پور رمضان
جنگ همه جانبه
به نظر مي رسد اگر ما در ابتدا در راستاي عدم ارتقاي اين فرهنگ در كشور تلاش كرده و بعد به ارتقاي بومي سازي توانمدي هاي خودمان فكر كنيم مي توانيم در راستاي توليدات خودمان پيشرفت هاي چشمگيري داشته باشيم.
رضا احمدزاده
خودتحریمیِ شایسته در مجلس
با کم رنگ شدن نقش شخصیت‌ها در خط دهی و هدایت نمایندگان در راستای تصویب ویا رد شدن طرح‌ها و لوایح ارسالی، بنظر می‌رسد گام مهمی در زمینه حذف لابی‌گری از روند قانونگذاری در مجلس شورای اسلامی برداشته شود و بلاشک در این میان نقش "فراکسیون‌ها" پر رنگتر از اشخاص و شخصیت‌ها سیاسی غالب در مجلس ظهور خواهد یافت.
شهروند خبرنگار
پربازدید ها
تحلیل
یادداشت دانشجویی
فعالان فضای مجازی