یک بام و دو هوای دولتی‌ها؛
روزنامه‌های زنجیره‌ای در آذرماه سال 95 پس از امضای توافق میان شرکت ایران‌ایر و بوئینگ برای خرید هواپیما، برای منتقدان برجام خط و نشان می‌کشیدند که تحلیل‌های آنها اشتباه بوده و آمریکا با فروش بوئینگ به ایران، برجام را تأیید نهایی کرده است. این روزنامه‌ها توافق بوئینگ را نشانه بسته شدن راه پاره کردن برجام معرفی کردند و منتقدان دولت روحانی را بازنده خواندند.
اگر در فکر سرمایه گذاری هستید بخوانید
با 10 میلیون تا 500 میلیون تومان چه می‌توان کرد؟
خیلی از افراد ممکن است این سوال را بپرسند که با ۱۰میلیون، ۵۰ میلیون، ۵۰۰ میلیون چه کارها می‌توان کرد؟ متاسفانه در ایران به علل مختلف، تنوع زیادی در سرمایه‌گذاری و سود معقول و مطمئن وجود ندارد! در واقع، عمده بازارهای سرمایه و سرمایه‌گذاری در ایران کاذب یا نامطمئن هستند.
مستأجرها اولین قربانی سیاست غلط بانک مرکزی
پس‌لرزه کاهش نرخ سود در بازار اجاره مسکن/ بلایی که بانک مرکزی بر سر مستاجران می آورد
از زمانی که زمزمه های کاهش سود سپرده های بانکی به گوش می رسید، تغییر سفارش موجران برای تبدیل فایل های رهن کامل به رهن و اجاره به اخذ اجاره های سنگین آغاز شده بود اما از روز سه شنبه که این اتفاق قطعی شده، بسیاری از موجرانی که رهن کامل سفارش داده بودند، در پی تغییر آن هستند. حتی در یک مورد مستأجر با موجر به توافق رسیده بود، اما قبل از عقد قرارداد، موجر شرایط اجاره ملک خود را تغییر داد که مستأجر از پس هزینه های اجاره آن برنمی آمد.
بنای لرزان شفافیت اداری و اقتصادی؛
شفافیت حقوق و دارایی‌های وزرا و مدیران در فصل جدید خدمت / قانون‌گذار شفافیت را از خودش شروع کند
پیشبرد اقتصاد بدون شفافیت و عدالت امری پیچیده و بدون ثبات است. با گذشت ۴ سال از ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی، هنوز چرخ یکی از ارکان اصلی تحقق آن لنگ می زند. جریحه دار شدن اعتماد عمومی مانع سختی د‌ر برابر به حرکت انداختن چرخ اقتصاد کشور است.
وقتی همه خواب هستند؛
سازمان ملل این بار برای مسکن و شهرسازی ایران تعیین تکلیف می کند!
بعد ازهشدار رهبر معظم انقلاب در مورد آثار ذلت بار و استعماری سند ۲۰۳۰ آموزش وپرورش وممانعت از اجرای آن، شواهد و قرائن نشان می دهد سندی دیگری تحت عنوان مسکن وتوسعه شهری پایدار (کمپین جهانی شهر دلخواه من) ازسال گذشته درتهران کلید خورده وتاکنون ازشهروندان45 شهر ایران در این کمپین توسط نمایندگان دفتر برنامه اسکان سازمان ملل متحد نظر سنجی انجام شده است.
حال اقتصاد ایران خوب است، ولی شما باور نکنید!
۴ چالشی که مثبت شدن تراز تجاری کشور را زیر سوال می برد / ملموس نبودن آمارهای اقتصادی مثبت دولت +نمودار
در حالی تراز تجاری کشور در سال ۹۴ و ۹۵ مثبت اعلام شده است که تراز تجاری ایران با ۱۲ مبدا اول وارداتی بیشتر منفی بوده و همچنین تراز تجارت با کشورهای همسایه هم وضعیت قابل قبولی ندارد. حجم کالای قاچاق، صادرات غیرنفتی، بازار منطقه‌ای از دست رفته و ترازهای منفی کشورهای اصلی طرف تجارت ایران، ۴ چالش مهم هستند که تراز تجاری مثبت را زیر سوال می برند.
بانک مرکزی ۱۴۶۰ روز ۸۴ هزار میلیارد پول چاپ کرد!
سیف بی‌انضباط‌ترین رئیس کل بانک مرکزی تاریخ/ دولت یازدهم در ۴۴ ماه گذشته بیشتر از کل ۸ سال دولت احمدی‌نژاد، پول چاپ کرد!
در مذمت چاپ پول بهتر است به سخنان پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی در دولت یازدهم رجوع کنیم که در ابتدای مسئولیتش در بانک مرکزی در سال ۱۳۹۲ به تمسخر دولت قبل پرداخت و گفت:‌ هیچ کشوری با چاپ پول نتوانسته اقتصاد خود را رونق دهد.
مرکز آمار: در دولت روحانی پولدارها داراتر و فقرا ندارتر شدند!
ضریب جینی به
ضریب جینی با اجرای هدفمندی یارانه‌ها از ابتدای زمستان سال ۱۳۸۹ روند نزولی پیدا کرد که در نتیجه تاثیر این طرح در افزایش قدرت خرید اقشار کم‌درآمد و متوسط جامعه بود. روند نزولی ضریب جینی تا پایان سال ۱۳۹۲ ادامه داشت اما از سال ۱۳۹۳ روند آن برعکس شد و فاصله طبقاتی مجددا افزایش یافت و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.
علیرغم همکاری‌های ایران انجام گرفت
هشدار FATF نسبت به هرگونه معامله تجاری با ایران/ نام ایران در کنار کشورهایی همچون اتیوپی، اوگاندا و کره شمالی
اخیراً FATF لیست ۹ کشوری که اقدامات لازم برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و پولشویی انجام نداده‌اند را منتشر کرد که نام ایران نیز در این لیست قرار دارد، FATF نسبت به هر گونه معامله تجاری با این کشورها هشدار داده است.
دکتر مهدی صادقی شاهدانی جزئیات برگزاری دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری را تشریح کرد:
برگزاری پنل «قانون گذاری و نظارت در اقتصاد و مدیریت شهری» همزمان با فعالیت شورای پنجم/ اعلام آخرین فرصت ارسال مقالات
نائب رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری افزود: با توجه به جایگاه ویژه شوراهای اسلامی شهر در حوزه اقتصاد و مدیریت شهری، دبیرخانه همایش با توجه به آغاز فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در نیمه دوم سال جاری، اقدام به برگزاری پنل و محور ویژه ای با عنوان «قانون گذاری و نظارت در اقتصاد و مدیریت شهری» در این همایش خواهد کرد.
ارزیابی قرارداد توتال از منظر اقتصاد مقاومتی در «جهان آرا»؛
خطای فنی، فساد و رشوه جزو سوابق توتال است/ کاری که خودمان می‌توانستیم انجام دهیم به شرکت توتال واگذار کردند +فیلم
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: در کرسنت فرد اصلی که با او قرارداد بستند، همان کسی بود که گرای کشتی‌های ایرانی را به صدام می‌داد. وی تصریح کرد: اگر توتال قادر به حل مشکلات ما بود ۱۶ سال پیش این کار را کرده بود و قراردادش با ایران را رها نمی کرد.
اخبار کوتاه
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین