خرید کالای آمریکایی و اشتغال کارگر آمریکایی؛
بسیاری از آمریکایی هایی که از پول استفاده می کنند بطور مداوم چهره آلکساندر هامیلتون را روی اسکناسهای ده دلاری مشاهده می کنند، اما شاید تعداد کمی از آنها می دانند سطح زندگی بالای خود، نفوذ بین المللی و پیشرفت اقتصادی کشورشان را مدیون این روشنفکر اقتصادی هستند که حمایت گرایی از صنایع داخلی را پایه گذاری کرده است نه اقتصاددانان بازار آزاد.
درخصوص افزایش یکسان تعرفه برق مشترکین پرمصرف و کم مصرف:
افزایش تعرفه برق بدون اطلاع رسانی و به شیوه غلط!
یکسان در نظر گرفتن افزایش تعرفه های برق برای تمام پله‌کان های مصرف، سیاستی نادرست در قیمت‌گذاری محسوب می گردد. حال باید دولت پاسخ‌گو باشد که افزایش یکسان درصد تعرفه برق مشترکین پرمصرف و کم مصرف چگونه با عدالت سازگاری دارد و چرا مشترکین پرمصرف باید از یارانه پنهان بیشتری برخوردار باشند؟
موسوی لارگانی در گفتگو با پایگاه 598 مطرح کرد:
نمره غیر قابل قبول وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن /هیچکدام از #وعده_ها در حوزه مسکن محقق نشده است
تصادف قطار در هفت خوان رستم سمنان عاملی شد برای آنکه باری دیگر بی کفایتی و عملکرد نامناسب وزارت راه و شهرسازی بر سر زبان ها بیافتد. اینکه چرا وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم عملکرد مناسبی نداشته است، پاسخ های متفاوتی از وعده های توخالی تا وزیر اشتباهی را به ذهن ها متبادر می کند چرا که خیلی از وعده های آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی تنها در حد همان حرف مانده است.
دکتر ابراهیم رزاقی در گفتگوی تفصیلی با پایگاه 598:
خرید هواپیما از کشورهای ناقض برجام ما را دچار مشکل می کند/ عده ای با رانت دولتی در دریافت دلار ارزان برای واردات دلالی می کنند/ نگاه دولت به شمال شهری هاست
دولت از منظر خود دارد مسائل جامعه را حل می کنند در حالیکه دیدشان تنها به قشر خاصی از جامعه است و نه همه مردم. چنانچه در انتخابات ۸۸ هم دیدید که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت چرا برای آراء شمال شهری ها با جنوب شهری ها ارزش یکسانی قائل هستید.
گزارش 598 از عملکرد وزارت راه در حوزه مسکن و راه روستایی؛
شکار تسهیلات مسکن روستایی توسط ایرباس/ تعطیلی روند ارائه تسهیلات مسکن روستایی در دولت یازدهم + نمودار آماری
توجه دولت به امور روستاها یکی از برنامه های راهبردی نظام اسلامی محسوب می شود که می تواند با کنترل میزان مهاجرت به شهر و نیز رونق بخش های کشاورزی و دامپروری در احقاق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشد. کارنامه آخوندی در وزارت راه نشان می دهد که وزارت خانه وی در موضوع توسعه راه های روستایی موفقیت قابل قبولی نداشته و سیر فعالیت های آن نسبت به دولت گذشته با روند نزولی مواجه شده است.
شاه کلیدی که دیده نمی شود، راهکارهای رهبرانقلاب برای اجرای اقتصاد مقاومتی:
رابطه «جوان مومن و انقلابی» با «بازار مصرف و حمایت از تولید ملی» در بیانات رهبری چیست؟ + بررسی آماری بیانات رهبری
تکرار جوان انقلابی و تاکید بر حرکت انقلابی، خط مشی ایشان برای تحقق این هدف است یعنی آن که ما باید با حرکت انقلابی، دیوارهای ذهنی که دشمن بر علیه تولید ملی ساخته را بشکنیم و با خرید کالای داخلی و حمایت از تولید ملی به هر شکل ممکن و به صورت جهادی این هدف را محقق کنیم.
حجت الاسلام کشوری در گفت‌‌وگو با 598 مطرح نمود:
خوشحالیم که برای اولین بار دست سازمان مدیریت از حوزه برنامه ریزی کشور قطع شد/ 10ماده خطرناک برنامه ششم توسعه حذف شد
دبیر شورای راهبردی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت گفت: ما دو دسته پیشنهاد در مجلس درباره برنامه ششم مطرح کردیم که هر دو دسته در اختیار نخبگان قرار گرفته است. گزارش اول حاوی هشدار در خصوص ده ماده خطرناک برنامه ششم از جمله موضوع تراریخته ها ، قانونی شدن فمنیست و ماده 30 برنامه ششم بود که تقریبا همه این ده ماده از برنامه ششم حذف شد و یا اصلاح اساسی در خصوص آنها صورت گرفت.
مرکز مطالعات اقتصادی دانشگاه علم و صنعت خطاب به رئیس کل بانک مرکزی:
نارضایتی مردم از اختصاص منابع قرض الحسنه مردمی برای وام مدیران و کارکنان بانک‌ها/ وام ازدواج 1 میلیون و دویست هزار جوان در جیب مدیران بانک‌ها
با توجه به اینکه مردم در این زمینه ناراضی بوده و به عملکرد بانک ها معترض هستند و همچنین با توجه به تخلف بانک ها در اعطای بیش از 30 درصد از منابع قرض الحسنه مردم به مدیران و کارکنان خود؛ که معادل 12 هزار میلیارد تومان یعنی وام ازدواج 1 میلیون و 200 هزار جوان است، از جنابعالی به عنوان رئیس بانک مرکزی انتظار می رود هرچه سریع تر نحوه برخورد با بانک های متخلف را به طور شفاف اطلاع رسانی نموده.
ادامه رفتار نامحرم پنداری مردم توسط دول یازدهم:
چرا دولت آمار چک‌های برگشتی دوران پسابرجام را اعلام نمی کند؟
چند ماه قبل بانک مرکزی پس از انتقادهای فراوان مجبور شد آمار چکهای برگشتی را بصورت 10ماهه و یکجا از دی 93 تا مهر 94 منتشر کند که نتیجه اش بود حدود 8میلیون فقره برگشتی برابر با 94هزار میلیارد تومان!! حال که این روزها دائما از بهبود! وضع اقتصاد در دوران پسابرجام میشنویم از مسئولین خواهشمندیم آمار چکهای برگشتی را منتشر کنند.
نگاهی دیگر به فاجعه کرسنت؛
خسارات میلیاردی ژنرال بیژن در سایه سکوت روحانی!
دهقان می‌گوید: وقتی زنگنه به دفتر من آمد، در گفت‌وگویی که با هم داشتیم من به ایشان گفتم که اگر وزیر شوند امکان دارد که کشور دچار یک ضرر میلیاردی بزرگ شود اما آقای زنگنه گفتند که این مشکل را ظرف 15 روز حل خواهند کرد!... زنگنه قول حل 15 روزه مشکل کرسنت را هم داده بود و علی‌رغم مخالفت عده‌ای از نمایندگان مجلس، با حمایت رئیس مجلس و فراکسیون رهروان ولایت وزیر نفت شد.
نوشتاری پیرامون درک واقعه عاشورا در عرصه اقتصاد:
هیئت ما امسال کاملا ایرانی شد ...
اسمش مهم نیست؛ هیئت ایرانی، هیئت سیاسی، هیئت ولایی یا.... ، اما مهم است امسال هزار نوجوان ایرانی فهمیدند که برای مان مهم است که باید برایشان مهم باشد که با تعصب کالای ایرانی بخرند، برایمان مهم است که کارگر ایرانی شرمنده خانواده اش نشود،برایمان مهم است که حرف ولی روی زمین نماند ...
اخبار کوتاه