75 ام شدیم!
گسترش فاصله طبقاتی، توزیع نامتعادل درآمد و ثروت، فزونی جمعیت زیرخط فقر و غیره همه از علائم آسیب‌دیدن رفاه اجتماعی است. هر ثروتمند ایرانی ۱۴.۴ برابر یک خانوار کم‌درآمد هزینه می‌کند
گزارشی از تاریخچه حذف صفر از پول ملی ایران؛
شوک صفر به اقتصاد/ 90 سال پس از تبدیل «تومان» به واحد اسپانیایی «ریال»، واحد پول ملی هم تغییر می کند؟
هیئت وزیران امروز به حذف چهار صفر از پول ملی رای داد. به این ترتیب از امروز هر اسکناس ده هزار ریالی را می شود معادل اسکناس یک تومانی درنظر گرفت.
پدیده جهانگیری چه بر سر مردم آورد؛
جزئیات گم‌شدن یک‌میلیارد یورو ارز دولتی توسط شرکت‌های
همه این ۲۰ شرکت از واردکنندگان مورد اعتماد دولت بوده و بین آنها دو شرکت نیز کاملا در مالکیت دولت است. درمجموع از کل ۹۷۹ میلیون یورو تخلف ارزی، ۵۷۱ میلیون یورو از آن معادل ۵۸ درصد کل تخلف ارزی مربوط به دو شرکت دولتی بازرگانی دولتی ایران و شرکت پشتیبانی امور دام کشور است،
آخرین جزئیات از نرخ تورم؛
رشد بی سابقه نرخ تورم در کشور از سال 1383 تاکنون/ تــورم تیــرمــاه «ورم» کرد: 40.4 درصــد/ جهانگیری: شرمنده مردم هستیم!
بررسی تاریخچه نرخ تورم در کشور از سال 1383 تاکنون نشان می دهد این نرخ بی سابقه بوده است. پیش از این، بیشترین تورم 12 ماهه در مهرماه 92 و به میزان حدود 36 درصد رقم خورده بود.اما بررسی تغییرات ماهانه شاخص قیمت (متوسط قیمت سبد کالایی مصرف کننده)، حکایت از آن دارد که شاخص قیمت ها در تیرماه امسال نسبت به تیرماه 97 به میزان 48 درصد رشد کرده است.
راست و دروغ کنترل تورم در کشور؛
ادعاي عجيب وزارت اقتصاد در کنترل تورم/ مهار تورم با فشار به فقرا
افزايش تورم در چند سال اخير مشکلات فراواني براي دهک‌هاي پايين جامعه ايجاد کرده است و کوچک شدن سفره مردم به ويژه قشر فقير جامعه کاملا ملموس است. حتي اين روزها با فصل نقل و انتقالات با مستاجراني مواجه هستيم که با افزايش قيمت سرسام آور مسکن توانايي تمديد اجازه خانه‌هايشان را ندارند.
افزایش حقوق بعد از حذف مزایا!
کاهش 800 هزار تومانی حقوق کارمندان برای افزایش 400 هزار تومانی
پس از افزایش 18 درصدی میزان حقوق کارمندان دولت به همراه پرداخت ماهانه 400 هزار تومان به آنها در سال جاری، دولت مطابق مفاد قانونی، برخی ردیف‌‌های حقوق دریافتی نظیر اضافه‌کاری، کارانه و... را برای بسیاری از کارمندان و کارکنان دستگاه‌های خود حذف کرد! اقدامی که انتقاد کارمندان و کارکنان دولت را به‌ دنبال داشته است.
تأکید نمایندگان مجلس بر غیرقابل اعتماد بودن اروپایی‌ها در راه‌اندازی سامانه مالی؛
مسئولان دولتی باید با مراجعه به حافظه تاریخی خود در توافقات چندین ساله هسته‌ای، غیرقابل اعتماد بودن اروپا به خاطر بیاورند و بار دیگر فریب آب‌نبات چوبی اینستکس را نخورند و از خواسته‌های خود در برابر این اقدام نیم‌بند اروپایی‌ها کوتاه نیایند.
سرانجام بي‌پايان نوسانات قيمت‌ها؛
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد نوبت به سيب زميني رسيد!
بعد از اينکه پياز اشک مردم را درآورد و با بالا بودن قيمت، از دلار هم پيشروي کرد اين بار نوبت به سيب زميني رسيد. در هفته‌هاي اخير قيمت سيب زميني و پياز با نوساناتي در بازار روبه‌رو شده و قيمت هر کيلوگرم سيب زميني در ميدان مرکزي ميوه و تره بار تهران حدود ۵ تا ۶ هزار تومان و در خرده فروشي ها ۶ تا ۱۰ هزار تومان است که اين موضوع موجب نگراني مردم شده است.
هر آنچه باید از بورس نفت بدانید؛
زنگنه چه از جان سفره مردم می‌خواهد؟
وزیر نفت به دلایل شائبه‌برانگیز طی این سال‌ها به هر نحوی علیه فروش نفت در بورس جنگ روانی به راه انداخته است؛ برخی کارشناسان معتقدند وزارت نفت به دلیل عدم اعتقاد به چنین شیوه فروشی، با اجرای بد این طرح و فروش نرفتن نفت به فکر بازگشت به شیوه‌های قدیمی است.
ضربه زنگنه و رفقایش به نفت و گاز ایران؛
لاف بزرگ ژنرال نفتی!/ زنگنه: نمیخواهم به زندان بروم!
چه کسی حاضر است کار و خدمت کند و پس از آن به زندان برود؟ هیچ کس نمی‌خواهد به چنین مرحله‌ای برسد، در مورد همکاران من هم نباید به این شکل باشد و باید آن‌ها امنیت کافی داشته باشند. ما اکنون در وزارت نفت فعالیت‌های بسیاری انجام می‎دهیم که نمی‌گویم خلاف قانون است اما از رویه‌های متعارف خارج است!
خروج ارز برای واردات کالا‌های غیرضروری؛
در جنگ اقتصادی، مانکن‌های خیاطی برای ورود به ایران از دلار ۴۲۰۰ تومانی بی بهره نماندند!
فهرست منتشر شده شرکت‌های ارزبگیر دولتی نشان می‌داد که بخشی از ارز‌های تخصیص داده شده برای واردات کالا در سال گذشته، به واردات کالا‌های غیرضرور، چون کلاه گیس و غذای حیوانات خانگی اختصاص داده شده بود. به تازگی موضوع واردات مانکن خیاطی با ارز دولتی نیز مطرح شده است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که در فروردین ماه سال جاری به ارزش ۲۶۳۱ دلار مانکن خیاطی وارد کشور شده است!
اخبار کوتاه