آیا سوئیفت قطع می شود؟
پنج شنبه پیش رو (11 خرداد) مهلت یکساله «گروه ویژه اقدام مالی مبارزه با پولشویی FATF» و تعلق اقدامات مقابله با ایران پایان خواهد رسید و در صورت مسئولین ایران انتظار دارند، با توجه به استدلال‌هایی که مطرح کرده‌اند، FATF قانع شود و به صورت دایمی اقدامات مقابله‌ای بر علیه ایران را از بین ببرد و این درحالی است که نگرانی های زیادی در مورد بحث سیاسی و کارشکنی‌های برخی از کشورها مثل آمریکا مطرح می شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیان مبتکر در گفت و گو با 598:
در دولت یازدهم مشکلاتمان گسترش یافت و با 12 درصد از ظرفیت کار می کنیم/ مسئولان به فرمان های رهبری در خصوص محصولات دانش بنیان توجه نمی کنند/ در سال های گذشته در بخش صنعت بساط رانت و رشوه توسعه داده شد
مدیر عامل کارخانه کیان مبتکر پارس اظهار داشت: متاسفانه در مملکت ما دقیقا برخلاف شعار های مسئولین عمل می شود و همین مورد باعث شده است که ما بسیار اذیت شویم و افراد دکانی را باز می کنند به نام صنعت کشور اما اینها بساط رانت و رشوه را توسعه می دهد.
مدیر واحد تولیدی گرفتار رکود در گفتگو با پایگاه 598:
با تعطیلی پروژه های مسکن مهر مشکلات کارخانه ما شروع شد/ در دولت قبل نوبت دوماهه می دادیم الان تولیدمان به ده درصد قبل رسیده است
مدیر کارخانه بتن راه شمس قم گفت: به هرجا هم که مراجعه کردیم جوابی به ما ندادند و الان هم حدود 2 میلیارد تومان بدهکارم و شرایط بسیار نا مساعدی است برای مثال چندروز پیش ماموران اداره برق آمده بودند برق ما را قطع کنند و من از اقوام پولی را قرض گرفتم تا پول برق را بدهم و آن را قطع نکنند.
بررسی وضعیت جیب مردم پس از گذشت 4 سال از دولت یازدهم؛
وضعیت رفاهی و درآمدی توده مردم بدتر شده است/ نرخ تورم کالاهای اساسی خانوار حدود 30 تا 35 درصد است
حجت الله عبدالملکی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو 598 بیان نمود: اگر دو مورد نرخ رشد اقتصادی نزدیک به صفر و نرخ تورم خانوار بالای 25 درصد را در کنار هم قرار دهیم نتیجه این می شود که قدرت خرید خانوار به طور متوسط کاهش پیدا کرده است.
بر اسناد مرکز آمار ایران در خصوص وضعیت بیکاران و شاغلین؛
مرکز آمار «آمارسازی‌ دولتی ها» را افشا کرد/ سالی ۷۰۰ هزار شغل «دروغ» از آب درآمد +سند
درحالی مسئولان دولت یازدهم از رئیس‌جمهور تا وزرا و معاونان اخیراً مدعی ایجاد سالانه ۷۰۰ هزار شغل در این دولت شدند که گزارش مرکز آمار خلاف ادعای مسئولان را اثبات کرده و نشان می‌دهد در این دولت سالانه حداکثر ۳۵۰هزار و حداقل ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.
تولیدکننده نوشت افزار در گفت‌وگو با پایگاه 598:
قاچاق کالا باعث شده با 20 درصد از ظرفیت خود کار کنیم/ کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل از محصولات مشابه وارداتی بسیار بالاتر است
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت رز تحریر یزد بیان داشت: از نظر کیفیت تولید داخل از مشابه خارجی بسیار بهتر بوده و در شرایط رقابت سالم امکان رقابت وجود دارد و قدرت رقابت نداشتن یک فرهنگ غلط است که متاسفانه افراد سودجو که نفعشان در واردات محصولات بی کیفیت مشابه تولید داخل می باشد در ذهن مصرف کننده جا انداخته اند.
ناکارآمدی اقتصادی دولت یازدهم تمامی ندارد؛
تعطیلی و ورشکستگی روغن نباتی جهان در دوران #روحانی_مچکریم/ ۲۰۰ کارگر این کارخانه از کار اخراج شدند
«در ماه‌های ابتدای آغاز به کار دولت «تدبیر و امید» موانع از سر راه تولید برداشته می‌شود.» این هم یکی دیگر از صحبت های حسن روحانی در مسابقه وعده دادن در انتخابات 92 است که اکنون بعد از گذشت چهار سال می توان زمین ماندن این وعده را نیز دید. بعد از ارج، مبلیران، کفش ملی، آزمایش، پارس الکتریک و پلی‌اکریل اصفهان، کاشی ایرانا، دوچرخه‌سازی ایساک، قند ورامین، روغن‌نباتی‌قو، چیت‌سازی ری و ایران چوب، شرکت‌های نساجی ایرانی، روغن نباتی جهان هم ورشکست شد و لکه سیاهی دیگر در کارنامه اقتصادی دولت یازدهم ثبت شد.
نکات اقتصادی بیانات رهبر انقلاب در حرم مطهر رضوی؛
۵ الزام، ۳ اندوخته و ۹ فایده رونق تولید کشور + جدول
رهبر معظم انقلاب اسلامی در اولین روز سال ۱۳۹۶ در حرم مطهر رضوی درباره‌ دو محور اصلی اقتصاد و انتخابات به سخنرانی پرداختند و به نکات مهم و متعددی اشاره کردند.با توجه به فراوانی نکات و محورها و مثال‌های مطرح‌شده در این سخنرانی، سرفصل‌های اقتصادی بیانات رهبر انقلاب به‌صورت خلاصه بیان می شود.
پشت پرده واردات مواد غذایی آمریکایی؛
جنگ غذایی آمریکا با ایران/ دولتی که در خواب غفلت به سر می برد؛ دشمنی که در پی نسل کشی است
هنری کسینجر یکی از راههای کنترل مردم جهان را از طریق غذا می داند و بیان می کند: «مردم را با کنترل غذا کنترل کنید». بنابراین یکی از ابزارهای آمریکا برای حفظ اقتدار خود و جنگ جمعیتی با کشورهای هدف استفاده از غذا است. آیا ما باید این فرصت را در اختیار آمریکا بگذاریم؟
هشدار 40 پژوهشگر اقتصادی به روحانی درباره شرایط بسیار خطرناك اقتصاد؛
به تیم اقتصادی خود تفهیم کنید شفافیت به نفع کشوراست/بجای التماس به خارجی‌ها محیط کسب و کار را آماده کنید/ ۵پیشنهاد برای نجات اقتصاد
40 استاد دانشگاه و پژوهشگر اقتصادی، در نامه ای سرگشاده به رئیس جمهور در مورد وضعیت اقتصادی، هشدار دادند. در بخشی از این نامه آمده است: طرفداران و مروجان مکتب لیبرال سرمایه‌داری که در دولت و اطرافیان شما حضور پر رنگ دارند، طی 30 سال گذشته همواره نظرات و توصیه‌های خود را به اقتصاد ایران تحمیل کرده‌اند و تقریبا هیچگاه مسئولیت نتایج توصیه‌های خود را نپذیرفته‌اند.
گاز به زاهدان رسید نه به زاهدانی‌ها؛
جناب آقای زنگنه!
وزیر محترم نفت در آیین گشایش رسمی خط لوله گاز ایرانشهر- زاهدان، ضمن حمله به صدا و سیما فرمودند: برخی تخصص دارند که شهد را به "شرنگ" تبدیل کنند و حق اصلی این فناوری به صدا و سیما تعلق دارد و جایزه نوبل را باید به آنها اهدا کرد.ایشان سپس در یک اعتماد به نفس مثال زدنی ادامه دادند:"شما که سواد ندارید چرا کار می کنید، ابتدا باید گاز برسد، شبکه توزیع گازدار شود، سپس علمک نصب شود و گاز به مردم تحویل داده شود"
اخبار کوتاه
پربازدید ها