علیرغم همکاری‌های ایران انجام گرفت
اخیراً FATF لیست ۹ کشوری که اقدامات لازم برای مقابله با تأمین مالی تروریسم و پولشویی انجام نداده‌اند را منتشر کرد که نام ایران نیز در این لیست قرار دارد، FATF نسبت به هر گونه معامله تجاری با این کشورها هشدار داده است.
دکتر مهدی صادقی شاهدانی جزئیات برگزاری دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری را تشریح کرد:
برگزاری پنل «قانون گذاری و نظارت در اقتصاد و مدیریت شهری» همزمان با فعالیت شورای پنجم/ اعلام آخرین فرصت ارسال مقالات
نائب رئیس دومین همایش بین المللی اقتصاد شهری افزود: با توجه به جایگاه ویژه شوراهای اسلامی شهر در حوزه اقتصاد و مدیریت شهری، دبیرخانه همایش با توجه به آغاز فعالیت پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در نیمه دوم سال جاری، اقدام به برگزاری پنل و محور ویژه ای با عنوان «قانون گذاری و نظارت در اقتصاد و مدیریت شهری» در این همایش خواهد کرد.
ارزیابی قرارداد توتال از منظر اقتصاد مقاومتی در «جهان آرا»؛
خطای فنی، فساد و رشوه جزو سوابق توتال است/ کاری که خودمان می‌توانستیم انجام دهیم به شرکت توتال واگذار کردند +فیلم
رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی ایران گفت: در کرسنت فرد اصلی که با او قرارداد بستند، همان کسی بود که گرای کشتی‌های ایرانی را به صدام می‌داد. وی تصریح کرد: اگر توتال قادر به حل مشکلات ما بود ۱۶ سال پیش این کار را کرده بود و قراردادش با ایران را رها نمی کرد.
چرا ماجرای پرداخت رشوه توتال به یک مقام ایرانی در ایران جنجال جدی در پی نداشت؟
سناریوی «استتار از طریق آشوب»/ کارکرد نزاع جناح‌های سیاسی در انعقاد قراردادهای خارجی
انعقاد قراردادهای بزرگ هماره در چارچوب این سناریو با موفقیت و به سادگی انجام گرفته است. فعالین یک جناح بعنوان مخالف وارد عرصه می‌شوند و فعالین جناح دیگر بعنوان موافق. مسئله بکلی از جایگاه تخصصی خود خارج می‌شود و پس از جنگ و جدال‌های بی‌محتوا و اتهام‌زنی‌های گاه ناشایست سرانجام ماجرا لوث می‌شود. سناریوی «استتار از طریق آشوب» کارآمدترین سناریو برای پنهان کردن مفاسد بزرگ مالی و نیز کیس‌های مهم سیاسی- اطلاعاتی است.
گلابی برجام یا لکه سیاه نفت مفت...!
ماجرای غم انگیز توتال به زبان ساده/ دلیل تعجیل وزارت نفت برای عقد قرارداد قبل از تصویب شورای عالی امنیت ملی چه بود؟
این قرار داد در قالب قراردادهای موسوم به‌ ای پی سی دارای اشکالات جدی امنیتی و اقتصادی است تا انجاکه طی مدت کوتاهی حداقل ۲ بار در هیات وزیران اصلاح شده است. از جمله مهمترین این اشکالات نقض حاکمیت ملی بر منابع نفتی است. مساله اینجاست که تا قبل از تصویب این سند امنیتی و اقتصادی، جلوی امضای هرگونه قرارداد جدید نفتی باید گرفته شود و در نتیجه تعجیل و اقدام وزارت نفت هم سوال برانگیز است.
آیا سوئیفت قطع می شود؟
پایان مهلت 12 ماهه ایران و سیاست های جدید آمریکا در قبال برجام
پنج شنبه پیش رو (11 خرداد) مهلت یکساله «گروه ویژه اقدام مالی مبارزه با پولشویی FATF» و تعلق اقدامات مقابله با ایران پایان خواهد رسید و در صورت مسئولین ایران انتظار دارند، با توجه به استدلال‌هایی که مطرح کرده‌اند، FATF قانع شود و به صورت دایمی اقدامات مقابله‌ای بر علیه ایران را از بین ببرد و این درحالی است که نگرانی های زیادی در مورد بحث سیاسی و کارشکنی‌های برخی از کشورها مثل آمریکا مطرح می شود.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان کیان مبتکر در گفت و گو با 598:
در دولت یازدهم مشکلاتمان گسترش یافت و با 12 درصد از ظرفیت کار می کنیم/ مسئولان به فرمان های رهبری در خصوص محصولات دانش بنیان توجه نمی کنند/ در سال های گذشته در بخش صنعت بساط رانت و رشوه توسعه داده شد
مدیر عامل کارخانه کیان مبتکر پارس اظهار داشت: متاسفانه در مملکت ما دقیقا برخلاف شعار های مسئولین عمل می شود و همین مورد باعث شده است که ما بسیار اذیت شویم و افراد دکانی را باز می کنند به نام صنعت کشور اما اینها بساط رانت و رشوه را توسعه می دهد.
مدیر واحد تولیدی گرفتار رکود در گفتگو با پایگاه 598:
با تعطیلی پروژه های مسکن مهر مشکلات کارخانه ما شروع شد/ در دولت قبل نوبت دوماهه می دادیم الان تولیدمان به ده درصد قبل رسیده است
مدیر کارخانه بتن راه شمس قم گفت: به هرجا هم که مراجعه کردیم جوابی به ما ندادند و الان هم حدود 2 میلیارد تومان بدهکارم و شرایط بسیار نا مساعدی است برای مثال چندروز پیش ماموران اداره برق آمده بودند برق ما را قطع کنند و من از اقوام پولی را قرض گرفتم تا پول برق را بدهم و آن را قطع نکنند.
بررسی وضعیت جیب مردم پس از گذشت 4 سال از دولت یازدهم؛
وضعیت رفاهی و درآمدی توده مردم بدتر شده است/ نرخ تورم کالاهای اساسی خانوار حدود 30 تا 35 درصد است
حجت الله عبدالملکی اقتصاددان و عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو 598 بیان نمود: اگر دو مورد نرخ رشد اقتصادی نزدیک به صفر و نرخ تورم خانوار بالای 25 درصد را در کنار هم قرار دهیم نتیجه این می شود که قدرت خرید خانوار به طور متوسط کاهش پیدا کرده است.
بر اسناد مرکز آمار ایران در خصوص وضعیت بیکاران و شاغلین؛
مرکز آمار «آمارسازی‌ دولتی ها» را افشا کرد/ سالی ۷۰۰ هزار شغل «دروغ» از آب درآمد +سند
درحالی مسئولان دولت یازدهم از رئیس‌جمهور تا وزرا و معاونان اخیراً مدعی ایجاد سالانه ۷۰۰ هزار شغل در این دولت شدند که گزارش مرکز آمار خلاف ادعای مسئولان را اثبات کرده و نشان می‌دهد در این دولت سالانه حداکثر ۳۵۰هزار و حداقل ۱۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.
تولیدکننده نوشت افزار در گفت‌وگو با پایگاه 598:
قاچاق کالا باعث شده با 20 درصد از ظرفیت خود کار کنیم/ کیفیت نوشت افزارهای تولید داخل از محصولات مشابه وارداتی بسیار بالاتر است
مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت رز تحریر یزد بیان داشت: از نظر کیفیت تولید داخل از مشابه خارجی بسیار بهتر بوده و در شرایط رقابت سالم امکان رقابت وجود دارد و قدرت رقابت نداشتن یک فرهنگ غلط است که متاسفانه افراد سودجو که نفعشان در واردات محصولات بی کیفیت مشابه تولید داخل می باشد در ذهن مصرف کننده جا انداخته اند.
اخبار کوتاه