استاد اقتصاد دانشگاه تهران در گفتگو با 598؛
استاد اقتصاد دانشگاه تهران با اشاره به تحریم‌های آمریکا، گفت: این تحریم‌ها هنوز آغاز نشده اما ما با افزایش تقاضا آن‌هم به‌صورت غیرمعمول روبرو هستیم، طبیعی است اگر به‌موقع به‌جای مدیریت عرضه در بازار ارز و سکه، دولت دست به مدیریت تقاضا زده بود چنین اتفاقی رخ نمی‌داد.
بحران آب؛ مافیا علیه منافع ملی!
پشت‌پرده رانت راه‌اندازی صنایع آب‌بر در استان های کم آب/ جهانگیری از افتتاح صنایع فولاد در بحران خشکسالی اصفهان چه‌هدفی را دنبال می‌کند؟
در حال جاضر شاهد ظلم وحشتناک نسبت به مزارع اصفهان هستیم، به بهانه شرب حقابه‌های مردم را را به صدها کارخانه آب بر اصفهان و یزد و کرمان میدهند و به مردم گفته می‌شود خشکسالی طبیعی رخ داده، آب کمتر مصرف کنید، در صورتی که خود این صنایع در کویر، عامل گسترش کویر و خشکسالی است.
ولخرجی مدیران منطقه آزاد تجاری اروند:
از وعده غذایی ۶۰۰هزار تومانی تا ۲۰ میلیون تومان هزینه بلیط هواپیما
بریز و بپاش‌ و رانت‌خواری مدیران در بخش‌های مختلف دولتی و نیمه‌دولتی به حدی گسترش یافته که نه تنها دیگر قابل انکار نیست بلکه در برنامه‌های صدا و سیما نیز به آن پرداخته می‌شود. برای نمونه یک برنامه تلوزیونی اطلاعات قابل توجهی از هزینه‌های عجیب برخی مدیران منطقه آزاد اروند را مورد بررسی قرار داده است.
حمله پیش‌دستانه به تحریم بنزین؛
قرارگاه خاتم‌الانبیا با فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس کشور را از واردات بنزین بی‌نیاز کرد
پالایشگاه خلیج‌فارس به عنوان نخستین پالایشگاه طراحی شده براساس خوراک میعانات گازی با ظرفیت ۳۶۰هزار بشکه در روز است که مراحل ساخت آن در زمینی به مساحت ۷۰۰ هکتار از سال ۱۳۸۵ در کنار پالایشگاه فعلی بندرعباس آغاز شده است.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی:
این را با سند می‌گویم؛ مدیریت گمرکات را خرید و فروش می‌کنند/ قاچاق از همان سامانه جامع قاچاق کالا وارد می‌شود/ مسئولین تخصصی گمرکات در حال هماهنگی واردکردن قاچاق می‌باشند!
خجسته با اشاره به اینکه از مبادی رسمی قاچاق صورت می‌گیرد، گفت: بنده چند ماه از آقای لاریجانی دو ساعت زمان خواسته‌ام تا با اسناد توضیح دهم در گمرکات چه در حال رخ دادن است که تاکنون موفق نشده ام.
احتکار ماشین های پیش فروش شده توسط ایران خودرو و سایپا؛
نمک نشناسی خودرو سازان دولتی؛ دولت کجای این داستان است‌؟!
سایپا و ایران خودرو اکنون در حالی در ایجاد بازار سیاه و گران شدن چند میلیون تا چند ده میلیونی خودرو نقش ایفا می کنند که دولت تقریبا تماشاچی است و چون عملا ممانعت نمی کند، می شود گفت راضی است. همان گونه که در ماجرای ارز اتفاق افتاد و گفته شد تداوم چند ماهه روند گرانی دلار از 3700 تومان تا 6800 تومان، درآمد17 تا 35 هزار میلیارد تومانی برای دولت داشت.
روحانی پولدارتر از خاتمی و احمدی نژاد؛
واقعیت‌هایی که درباره درآمدهای نفتی نمی دانید: مجموع درآمد‌های ریالی نفتی ۵ ساله دولت روحانی نزدیک به درآمد ۱۶ ساله دولت‌های احمدی‌نژاد و خاتمی است/ خزانه خالی نیست
همان‌طور که آمارها نشان داد در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی درآمدهای نفتی به‌طور چشمگیری افزایش یافته است و درآمد پنج سال اخیر دولت روحانی نیز با مجموع درآمدهای نفتی دوره 16 ساله دولت‌های احمدی‌نژاد و خاتمی برابری می‌کند، با این حال در سال‌های اخیر دولت به بهانه واهی خالی بودن خزانه دولت از تعهدات اقتصادی خود شانه خالی کرده است.
تخلف از آیین نامه داخلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی؛
جلسات ستادمبارزه با مفاسداقتصادی؛ «تعطیل»/ پای «مهدی جهانگیری» وسط است؟
ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که مسئولیت آن بر عهده «اسحاق جهانگیری» است، از ۸ ماه گذشته که «مهدی جهانگیری» بازداشت شده، تاکنون هیچ جلسه ای را تشکیل نداده است.
رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با 598:
پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور داریم/ شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند
محمدرضا رضایی با اشاره به کاهش سهم بودجه عمرانی در دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: به دلیل عدم تزریق منابع مالی، کیفیت پروژه های عمرانی پایین آمده است، از طرفی شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری درحال تعطیل شدن هستند.
وقتی بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه برای دولت ارزشی ندارد
بررسی داده‌های آماری گمرک ایران نشان می‌دهد مجموع تجارت خارجی ایران با 15 کشور همسایه از حدود 27 میلیارد دلار در سال 87 به 36 میلیارد دلار در سال 96 رسیده است. طی 10 سال اخیر بالاترین میزان تجارت خارجی ایران با 15 کشور همسایه مربوط به سال 90 با 38 میلیارد دلار بوده و در پسابرجام به دلیل تمرکز دولت بر بازارهای اروپایی، تجارت خارجی ایران با کشورهای همسایه توسعه چندانی نداشته است.
خسارت‌های برجام تمامی ندارد؛
خروج شرکت‌های اروپایی از ایران بعد از دستور رئیس جمهور آمریکا/ خسارت «87 میلیارد دلاری» ایران در قرارداد با توتال
در دو هفته گذشته مقامات اتحادیه اروپا چند باری به صورت نمایشی با اقدام ترامپ مخالفت کردند اما در عمل هیچ گام موثری برای حفظ توافق برداشته نشد، شرکت‌های اروپایی یکی پس از دیگری قراردهای خود با ایران را لغو کردند و مقامات اروپایی فقط نظاره‌گر بودند.
اخبار کوتاه