نظر مجمع تشخیص درباره برنامه ششم به مجلس ارسال شد؛
آیت محمدعلی موحدی کرمانی رئیس موقت مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت الله احمد جنتی اهم مغایرت‌های مصوبات مجلس در چارچوب لایحه برنامه ششم توسعه را با سیاست های کلی ابلاغی اعلام کرد.
از مسکن مهر مزخرف تا مصیبت عظمای پرداخت یارانه ها؛
کارنامه ضعیف دولت اعتدال پس از گذشت بیش از سه سال از عمر خود/ در ارزش گذاری سیاسی، دولت یازدهم چندستاره‌ای است؟
ترکیب دولت تدبیر نوعی پارادوکسیکال را در درون خود به نمایش می گذارد به این معنا که دولت یا ترکیب اشراف سالارانه و تکنوکرات های تحصیل کرده در فرهنگ و ارزش های غربی با بدنه اجرایی خود و مردم در تضاد بوده و نمی تواند برنامه های توسعه و پیشرفت انقلاب اسلامی را با اعتقادی درونی و دیدگاهی جهاد گونه به اجرا در آورد لذا در چشم انداز خدمتگزاری، دولت وقتی به مسکن مهر می رسد آنرا مزخرف می خواند یا یارانه را مصیبت خود می داند.
قطع رابطه مستقیم تبعیض و فقر از نگاه سرمایه داری؛
تئوری سازی برای تبعیض و بی توجهی به رفع استضعاف در هفته نامه تجارت فردا
فقر در نگاه سرمایه داری مسئله ای عارضی است که با رشد سرمایه داری کمرنگ میشود. بدون آنکه به رفع استضعاف از طبقات فرودست توجه کنند. و همین است که هیچگاه در هیچ نظام سرمایه داری فقر از بین نرفته است. از فجایع دولت سازندگی که به آشوب های اجتماعی هم کشید که بگذریم، ایشان حتی آمار تکان دهنده فقر بانک مرکزی دولت متبوعش را هم نادیده گرفته است.
رئیس سابق شورای رقابت در گفتگو با 598 مطرح نمود:
علائم نشان می دهنده که در رکود عمیقی به سر می بریم/ از اقتصادی که در رکود به سر می برد نباید انتظار سوددهی داشت/ آیا بانک ها ورشکست خواهند شد؟
پژویان در خصوص احتمال ضرر سهامداران سایر بانکها گفت: وقتی شاخص بورس سقوط پیدا می کند نشان دهنده این است که بازده سرمایه گذاری هم مناسب نیست. اقتصادی که در حال رکود است و سیاست اقتصادی صحیحی هم برای رونق آن صورت نمی گیرد نباید انتظار معجزه داشت که شاخص بورس رشد کند.
خیز ترکیه برای تصاحب بازار ایران؛
چه کسانی ستون فقرات اقتصاد مقاومتی را خم می کنند؟/ تعرفه واردات از ترکیه ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافت!
چند روزی است خبر شوکه کننده ای، که کسی را بجز تولیدکنندگان شوکه نکرد! منتشر شد. تعرفه واردات 23 قلم کالای صنعتی شامل یخچال فریز، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مبلمان، دستگاههای تهویه مطبوع و ... از ترکیه بین 10 تا 15 درصد کاهش یافت. تعرفه کالاهای ترکیه ای یکبار در سال 1393 بین 30 تا 40 درصد کاهش یافته بود. در حالی که رکود حاکم بر بازار، تولیدکنندگان داخلی را طی چند سال اخیر به شدت تحت فشار قرار داده است.
خرید کالای آمریکایی و اشتغال کارگر آمریکایی؛
200 سال حمایت از صنایع داخلی در آمریکا / اقتصاد مقاومتی، کلید پیشرفت آمریکا
بسیاری از آمریکایی هایی که از پول استفاده می کنند بطور مداوم چهره آلکساندر هامیلتون را روی اسکناسهای ده دلاری مشاهده می کنند، اما شاید تعداد کمی از آنها می دانند سطح زندگی بالای خود، نفوذ بین المللی و پیشرفت اقتصادی کشورشان را مدیون این روشنفکر اقتصادی هستند که حمایت گرایی از صنایع داخلی را پایه گذاری کرده است نه اقتصاددانان بازار آزاد.
درخصوص افزایش یکسان تعرفه برق مشترکین پرمصرف و کم مصرف:
افزایش تعرفه برق بدون اطلاع رسانی و به شیوه غلط!
یکسان در نظر گرفتن افزایش تعرفه های برق برای تمام پله‌کان های مصرف، سیاستی نادرست در قیمت‌گذاری محسوب می گردد. حال باید دولت پاسخ‌گو باشد که افزایش یکسان درصد تعرفه برق مشترکین پرمصرف و کم مصرف چگونه با عدالت سازگاری دارد و چرا مشترکین پرمصرف باید از یارانه پنهان بیشتری برخوردار باشند؟
موسوی لارگانی در گفتگو با پایگاه 598 مطرح کرد:
نمره غیر قابل قبول وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن /هیچکدام از #وعده_ها در حوزه مسکن محقق نشده است
تصادف قطار در هفت خوان رستم سمنان عاملی شد برای آنکه باری دیگر بی کفایتی و عملکرد نامناسب وزارت راه و شهرسازی بر سر زبان ها بیافتد. اینکه چرا وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم عملکرد مناسبی نداشته است، پاسخ های متفاوتی از وعده های توخالی تا وزیر اشتباهی را به ذهن ها متبادر می کند چرا که خیلی از وعده های آخوندی وزیر راه و شهرسازی دولت روحانی تنها در حد همان حرف مانده است.
دکتر ابراهیم رزاقی در گفتگوی تفصیلی با پایگاه 598:
خرید هواپیما از کشورهای ناقض برجام ما را دچار مشکل می کند/ عده ای با رانت دولتی در دریافت دلار ارزان برای واردات دلالی می کنند/ نگاه دولت به شمال شهری هاست
دولت از منظر خود دارد مسائل جامعه را حل می کنند در حالیکه دیدشان تنها به قشر خاصی از جامعه است و نه همه مردم. چنانچه در انتخابات ۸۸ هم دیدید که یکی از نامزدهای ریاست جمهوری گفت چرا برای آراء شمال شهری ها با جنوب شهری ها ارزش یکسانی قائل هستید.
گزارش 598 از عملکرد وزارت راه در حوزه مسکن و راه روستایی؛
شکار تسهیلات مسکن روستایی توسط ایرباس/ تعطیلی روند ارائه تسهیلات مسکن روستایی در دولت یازدهم + نمودار آماری
توجه دولت به امور روستاها یکی از برنامه های راهبردی نظام اسلامی محسوب می شود که می تواند با کنترل میزان مهاجرت به شهر و نیز رونق بخش های کشاورزی و دامپروری در احقاق سیاست های اقتصاد مقاومتی داشته باشد. کارنامه آخوندی در وزارت راه نشان می دهد که وزارت خانه وی در موضوع توسعه راه های روستایی موفقیت قابل قبولی نداشته و سیر فعالیت های آن نسبت به دولت گذشته با روند نزولی مواجه شده است.
شاه کلیدی که دیده نمی شود، راهکارهای رهبرانقلاب برای اجرای اقتصاد مقاومتی:
رابطه «جوان مومن و انقلابی» با «بازار مصرف و حمایت از تولید ملی» در بیانات رهبری چیست؟ + بررسی آماری بیانات رهبری
تکرار جوان انقلابی و تاکید بر حرکت انقلابی، خط مشی ایشان برای تحقق این هدف است یعنی آن که ما باید با حرکت انقلابی، دیوارهای ذهنی که دشمن بر علیه تولید ملی ساخته را بشکنیم و با خرید کالای داخلی و حمایت از تولید ملی به هر شکل ممکن و به صورت جهادی این هدف را محقق کنیم.
اخبار کوتاه