قلاده های طلا؛
اولین جلسه دادگاه برخی از متهمان ارزی از جمله مدیران سابق بانک مرکزی دیروز در شرایطی برگزار شد که اتفاقات این پرونده خود گویای این مطلب است که باید علت مشکلات و نوسانات افسارگسیخته اقتصادی و ارزی را در داخل کشور و در سایه فقدان نظارت‌ها دانست نه صرفاً عامل خارجی یا تحریم.
بررسی دلایل جهش بی‌سابقه قیمت دلار و‌سکه در دولت روحانی؛
کاری کردیم کارستان!
شاید بارها در مثال‌هایمان برای نشان دادن گرانی ارز و سکه، از دلار 20 هزارتومانی و سکه 10 میلیون تومانی استفاده کرده بودیم، اما امروز این مثال به واقعیت تبدیل شد و کاری کردیم کارستان و نرخ دلار در تابلو صرافی‌ها ۲۰ هزار و ۹۰۰ تومان و قیمت هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید در معاملات بازار آزاد تهران، به 10 میلیون تومان رسید.
#روحانی_مچکریم
کارگران برای خرید خانه در جنوب تهران باید ۹۰ سال صبر کنند
در شرایطی که کارگران حقوق حدود ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی دریافت می کنند، برای خرید یک خانه ۶۰ متری تهران با پس انداز یک سوم حقوق خود باید بیش از ۹۰ سال صبر کنند تا بتوانند یک خانه خریداری کنند.
برگ دیگر از مدیریت ژنرال رو شد؛
محکومیت و جریمه تازه ایران به خاطر خوش خیالی برجامی زنگنه/ وزارت نفت: امر رایجی است، برنده و بازنده‌ای ندارد!
خبر جریمه شدن ایران به پرداخت ۲ میلیارد دلار در منازعه گازی ایران و ترکمنستان در وزارت ژنرال زنگنه نباید به سادگی فراموش شود. این میزان خسارت معادل همان مقداری است که می گویند بابک زنجانی از فروش نفت به ایران برنگردانده و برایش حکم اعدام داده اند.
از خانه به اتاق رسیدیم؛
«قوطی کبریت» ۲۵ متری «مزخرف»!
وقتی طرح مسکن ۲۵ متری را با طرح مسکن مهر که متراژی بیش از ۷۵ متر دارد، مقایسه می‌کنیم، متوجه می‌شویم که طرح فوق در برابر مسکن مهر، هم قوطی‌کبریت و هم مزخرف است؛ البته امکان دارد اشخاصی که مسکن مهر را قوطی کبریت و مزخرف خواندند، مسکن مهر را با خانه‌های ویلایی چند صد متری گرانقیمت خود مقایسه کرده‌باشند که باید دید این افراد در مقایسه مسکن ۲۵ متری با خانه‌های خود چه تعبیر‌های جدیدی را به کار می‌برند.
میراث بدهی دولت تدبیر و امید برای دولت آینده؛
دولت روحانی چگونه خزانه دولت بعد را خالی کرد؟/ دمیدن در تنور انتشار بی‌محابای اوراق؛ جهت تأمین مالی دولت
برنامه دولت برای رفع کسری بودجه، انتشار حجم عظیمی انواع اوراق مالی است که بازپرداخت آن‌ها به دوش دولت بعد خواهد بود به طوری که فقط برای اوراقی که امسال منتشر می‌شود، دولت سیزدهم باید ۳۰۰ هزار میلیارد تومان از بودجه‌اش را کنار بگذارد.
مسکن در قاب دولت تدبیر و امید؛
مقوله‌ای به نام مَسکن و گمشده مُسکّن آن/ از مسکن مهر «مزخرف» تا کپی کاری طرح مسکن دولت قبل
آخوندی پس از آنکه رأی اعتماد خود را از مجلس نهم گرفت مسکن مهر را «مزخرف» و «قوطی» نامیده بود و همین واکنش گسترده کاربران محیط مجازی را در پی داشت که می‌گفتند البته این خانه‌ها به نسبت منزل آن‌چنانی ایشان حتماً قوطی به حساب می‌آید! اما همان سرپناه برای بسیاری یک آرزو است.
دست به دامان مسکن مهر!
نوشداروی روحانی پس از 7 سال/ روحانی جهت ساماندهی بازار مسکن دستور تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر را داد
7 سال پس از آغاز به کار دولت تدبیر و امید، تورم افسارگسیخته گریبانگیر معیشت مردم شده است و در این بین یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی که با رشد چندبرابری قیمت همراه شده، حوزه مسکن چه در بخش ملکی و چه استیجاری است. روند رشد قیمت مسکن و اجاره‌بها که در ماه‌های اخیر شدت یافته، ظاهرا دولت را پس از 7 سال از خواب زمستانی بیدار کرده است.
روحانی: دستور دادم مسکن را «تحت نظر» قرار دهند
یاد مسکن در سال آخر! / دستور روحانی تورم مسکن را مهار می‌کند؟
در حالی که طی هفت سال گذشته تقریباً بخش مسکن رها بوده است و هم اکنون پیش‌بینی می‌شود فصل جابه‌جایی مستأجران به دلیل جهش قیمت مسکن فشار تورمی شدیدی به جامعه اجاره نشین وارد شود، رئیس‌جمهور در سال پایانی دولتش به یکباره توجهش به فشار تورمی که از ناحیه رشد قیمت مسکن به جامعه وارد می‌شود جلب شده است!
مزایای روش مستقیم و غیر مستقیم چیست؟
صفر تا صد آزادسازی سهام عدالت
مشمولان دریافت سهام عدالت در حالی سرانجام پس از ۱۴سال انتظار به موعد دریافت و آزادسازی سهام خود نزدیک می‌شوند که هنوز سوالات زیادی برای این گروه باقی مانده است. در گام نخست حدود ۵۰میلیون نفر مشمول دریافت سهام عدالت تنها تا پایان روز هشتم خردادماه فرصت دارند تا نحوه آزادسازی و مدیریت سهام خود را مشخص کنند. در حالی تعیین مدیریت سهام عدالت مشمولان پس از آزادسازی به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم پیش‌روی مشمولان قرار دارد که یکی از مهمترین مباحث این روزها تفاوت این دو روش است.
شورای رقابت قیمت های جدید و موقت خودرو را اعالم کرد
پراید ۴۲ میلیونی!/ رئیس قوه قضاییه: نظام تولید و توزیع خودرو در کشور نیاز به جراحی دارد
با وجود اینکه تصور می‌شد پس از مدت‌ها شورای رقابت به عنوان مرجع تعیین قیمت خودرو قامت‌راست کرده و قیمت‌های مصوب این نهاد به‌زودی معاملات کذایی و نرخ‌های فضایی خودرو را پایان می‌بخشد، مشخص شد قیمت‌گذاری خودرو قصه تازه‌ای است که قرار است هر سه ماه یک بار برای مخاطبان تکرار و نرخ‌ها به دلخواه خودروسازان به‌روزرسانی شود.
اخبار کوتاه