رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی:
خجسته با اشاره به اینکه از مبادی رسمی قاچاق صورت می‌گیرد، گفت: بنده چند ماه از آقای لاریجانی دو ساعت زمان خواسته‌ام تا با اسناد توضیح دهم در گمرکات چه در حال رخ دادن است که تاکنون موفق نشده ام.
احتکار ماشین های پیش فروش شده توسط ایران خودرو و سایپا؛
نمک نشناسی خودرو سازان دولتی؛ دولت کجای این داستان است‌؟!
سایپا و ایران خودرو اکنون در حالی در ایجاد بازار سیاه و گران شدن چند میلیون تا چند ده میلیونی خودرو نقش ایفا می کنند که دولت تقریبا تماشاچی است و چون عملا ممانعت نمی کند، می شود گفت راضی است. همان گونه که در ماجرای ارز اتفاق افتاد و گفته شد تداوم چند ماهه روند گرانی دلار از 3700 تومان تا 6800 تومان، درآمد17 تا 35 هزار میلیارد تومانی برای دولت داشت.
روحانی پولدارتر از خاتمی و احمدی نژاد؛
واقعیت‌هایی که درباره درآمدهای نفتی نمی دانید: مجموع درآمد‌های ریالی نفتی ۵ ساله دولت روحانی نزدیک به درآمد ۱۶ ساله دولت‌های احمدی‌نژاد و خاتمی است/ خزانه خالی نیست
همان‌طور که آمارها نشان داد در دولت‌های احمدی‌نژاد و روحانی درآمدهای نفتی به‌طور چشمگیری افزایش یافته است و درآمد پنج سال اخیر دولت روحانی نیز با مجموع درآمدهای نفتی دوره 16 ساله دولت‌های احمدی‌نژاد و خاتمی برابری می‌کند، با این حال در سال‌های اخیر دولت به بهانه واهی خالی بودن خزانه دولت از تعهدات اقتصادی خود شانه خالی کرده است.
تخلف از آیین نامه داخلی ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی؛
جلسات ستادمبارزه با مفاسداقتصادی؛ «تعطیل»/ پای «مهدی جهانگیری» وسط است؟
ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که مسئولیت آن بر عهده «اسحاق جهانگیری» است، از ۸ ماه گذشته که «مهدی جهانگیری» بازداشت شده، تاکنون هیچ جلسه ای را تشکیل نداده است.
رئیس کمیسیون عمران در گفتگو با 598:
پانصد هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی نیمه‌تمام در کشور داریم/ شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری تعطیل می‌شوند
محمدرضا رضایی با اشاره به کاهش سهم بودجه عمرانی در دولت یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: به دلیل عدم تزریق منابع مالی، کیفیت پروژه های عمرانی پایین آمده است، از طرفی شرکت‌های عمرانی یکی پس از دیگری درحال تعطیل شدن هستند.
وقتی بازار ۴۰۰ میلیون نفری منطقه برای دولت ارزشی ندارد
بررسی داده‌های آماری گمرک ایران نشان می‌دهد مجموع تجارت خارجی ایران با 15 کشور همسایه از حدود 27 میلیارد دلار در سال 87 به 36 میلیارد دلار در سال 96 رسیده است. طی 10 سال اخیر بالاترین میزان تجارت خارجی ایران با 15 کشور همسایه مربوط به سال 90 با 38 میلیارد دلار بوده و در پسابرجام به دلیل تمرکز دولت بر بازارهای اروپایی، تجارت خارجی ایران با کشورهای همسایه توسعه چندانی نداشته است.
خسارت‌های برجام تمامی ندارد؛
خروج شرکت‌های اروپایی از ایران بعد از دستور رئیس جمهور آمریکا/ خسارت «87 میلیارد دلاری» ایران در قرارداد با توتال
در دو هفته گذشته مقامات اتحادیه اروپا چند باری به صورت نمایشی با اقدام ترامپ مخالفت کردند اما در عمل هیچ گام موثری برای حفظ توافق برداشته نشد، شرکت‌های اروپایی یکی پس از دیگری قراردهای خود با ایران را لغو کردند و مقامات اروپایی فقط نظاره‌گر بودند.
گفتگوی 598 با یکی از تولیدکنندگان پوشاک؛
برگزاری نمایشگاه‌های
سیاست‌های تعین شده توسط رهبر معظم انقلاب دستگاه اجرایی کشور را مکلف به رونق فضای کسب و کار نموده است اما ترویج روحیه منفعت‌طلبی در بین مدیران اجرایی باعث شده نهادهایی که بودجه عمومی کشور را در اختیار دارند بجای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، آنها را پوششی برای اقدامات غیرقانونی خود قرار دهند.
تکرار سناریوی چانه‌زنی از پایین؛
«دلار به وقت واشنگتن»/ آیا پروژه دلارهراسی و بیان استراتژی «فشار از پایین، چانه‌زنی از بالا» برای کلیدزدن برجام‌2 و مذاکرات موشکی است؟
این روزها قیمت دلار لحظه‌ای بالا می‌رود و حتی از مرز 6 هزارتومان هم گذشته است، حال اما در سایه این بی‌توجهی دولت برای بازار ارز، حامیان روحانی، مشاورانش و رسانه‌های زنجیره‌ای اصلاح‌طلبان اوضاع کنونی را به توطئه منتقدان رییس‌جمهوری نسبت می‌دهند، با این کار هم دولت بهتر از آب گل‌آلود آشفتگی دلار سود بیشتری می‌برد و هم بهانه برای برجام 2 و مذاکرات مهیا می‌شود.
دلار افسار پاره کرد؛
دولـت و گرانـی دلار؛ دیروز توطئه رقبا، امروز ضرورت اقتصادی!/ مشاوران برای توجیه به صف شدند: آبگوشت بزباش با دلار گران!
دلار روز به روز گرانتر می‌شود و دولتمردان کاری نمی‌کنند! تعارف ندارد که ایران در اثر سیاست‌های غلط اقتصادی دولت، وارد‌کننده مهمی است و در حوزه صادرات، جز در نفت و مشتقات آن، در سایر حوزه‌ها حرف چندانی ندارد. برای چنین کشوری، گرانی دلار یعنی گرانی همه چیز و ریشه‌کن شدن تولید!
نحوه برخورد با نام سال را یاد بگیریم؛
توهین به شعور مردم ممنوع! مسئولان کار عملیاتی را جایگزین مچ‌گیری و همایش کنند
در مسیر رسیدن به تحقق شعار سال اصلا مهم نیست که کدام دستگاه‌ها موثرتر بوده‌اند مهم این است که ارگان‌ها و دستگاه‌های مختلف بیاموزند که همه با هم و در قالب یک بدن به تحقق یک هدف مشترک پرداخته و نتایج عملیاتی تلاش‌های حکومت و مردم در پایان سال به عنوان گزارش عملکرد جمهوری اسلامی منتشر شود
اخبار کوتاه