روسیاهی برای دولتی ها ماند؛
دیوان محاسبات کشور حکم نهایی خود را درباره بورسیه‌های دولت دهم صادر کرد که بر این اساس تخلفی متوجه شورای مرکزی بورس دولت دهم نیست و این شورا در حدود وظایف و اختیارات قانونی عمل کرده است.
پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی در دانمارک ثبت شد؛
بزرگ‌ترین پولشویی تاریخ در یکی از اصلی‌ترین اعضای FATF/ شش‌عضو
دانسک‌بانک دانمارک به عنوان یکی از کشورهای اصلی عضو FATF اکنون با رسوایی پولشویی ۲۰۰ میلیارد یورویی رو به رو شد. این پولشویی 2.8 هزار تریلیون تومانی در حالی در 6 عضو اصلی FATF اتفاق افتاده است که ظریف چند روز پیش گفته بود که مخالفت با FATF از سوی باندهای پولشویی با حجم چند هزار میلیارد تومانی است و پیوستن به آن می تواند از بروز چنین پولشویی‌هایی در ایران جلوگیری کند.
یادگاری تلخ وزیر لیبرال؛
میراث آخوندی؛ افزایش 83 درصدی قیمت یک متر مربع واحد مسکونی/ خرید مسکن در تهران به یک رویا تبدیل شده است + جدول و نمودار
عباس آخوندی شهردار تهران نشد اما عملکرد او در وزارت مسکن برای تهرانی‌ها یادگاری تلخی داشت خرید مسکن در تهران تقریبا به یک رویا تبدیل شده است. اگرچه سرمایه‎گذاری در بخش مسکن یکی از شاخص‎های پویایی اقتصادی محسوب می‎شود، اما در حال حاضر رکود حاکم بر بازار مسکن، تورم، کاهش قدرت خرید مردم، ورود به بخش ساخت‌وساز را برای فعالان ساخت‌وساز دشوار کرده است.
درس‌های تحریم‌های سال ۹۱؛
تحریم‌های سال‌های 90 و 91 به‌لحاظ مقیاس و ابعاد بخش‌های تحت تحریم، بدترین و گسترده‌ترین در نوع خود بود، چگونه سربلند شدیم؟
با بررسی آثار تحریم‌های سال 91 بر بخش‌های مختلف اقتصاد کلان، می‌توان چگونگی اثرگذاری تحریم‌ها، نقاط‌قوت، ضعف‌ها، فرصت‌ها و تهدیدهای پیش روی بخش‌های مختلف اقتصاد کشور را در مقابل تحریم مشخص کرد و راهبردهای علمیاتی متناسب با آنها را ارائه داد.
براساس گزارش جدید مرکز آمار:
رشد بیکاری از رشد اشتغال سبقت گرفت
تغییرات یک‌ساله شاخص‌های عمده بازار کار به استناد جداول آماری مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، جمعیت مشارکت اقتصادی کشور به عنوان یکی از شاخص‌های مهم و تاثیرگذار در نرخ اشتغال و بیکاری، با رشد مواجه بوده که این افزایش، سیگنال مثبتی به بازار کار است چرا که رشد «شاخص فعال اقتصادی» به معنای افزایش مجموع جمعیت شاغل و بیکار کشور بوده و تمایل افراد برای ورود به بازار کار و فعالیت اقتصادی است.
گزارش 598 از دلال‌بازی در بازار دخانیات؛
بازار دخانیات، جولانگاه سودجویان شده است/ نظارتی بر توزیع‌کنندگان و خرده‌فروشان سیگار وجود ندارد
بازار دخانیات در سال ۹۷ با مشکلات عدیده‌ای روبرو شده است که مهمترین آن عدم نظارت جدی توسط نهادهای نظارتی و ذی‌صلاح است، نابسامانی بازار دخانیات شرایطی را بوجود آورده که هم مصرف‌کنندگان و هم تولیدکنندگان آسیب دیده‌اند و در این بین تنها سودجویان منتفع شدند.
مهر منتشر کرد؛
عملکرد ۹ماهه طرح اشتغال روستایی/۴۵هزار طرح تسهیلات گرفتند+جدول
با تخصیص نیمی از منابع ۱.۵میلیارد دلاری صندوق توسعه برای اشتغال، در ۹ماهه گذشته ازاجرای طرح، از ۱۲۶هزار و۵۰۹طرح ارسال شده به بانک‌ها،۵۱ هزار و ۴۹۴طرح تایید و تسهیلات به ۴۵۰۲۴طرح پرداخت شد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس:
دولت در جذب نقدینگی بازار کوتاهی کرده است/ هجمه نقدینگی به بازار موجب کاهش ارزش پول ملی می شود
سید جواد حسینی کیا با اشاره به افزایش نقدینگی عامل کاهش ارزش پول می شود، خاطرنشان کرد: وقتی نقدینگی در جامعه بالا باشد خودبه‌خود نوساناتی در جامعه ایجاد می شود که به دنبال این نوسانات کاهش ارزش پول ملی را شاهد خواهیم بود.
تجمع اعتراضی مسکن مهری‌ها؛
پول‌هایمان در حساب مسکن مهر است، اما خانه‌ای نداریم
خانم محرابی که یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس است درباره مشکلات مسکن مهری‌ها به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «روزی که برای ثبت نام خانه‌های مهر رفتیم قرار بود تا این خانه‌ها را ۱۸ ماهه تحویل دهند. اما حالا ۷ سال منتظر هستیم و خانه‌هایمان را نمی‌دهند. این در حالی است که مستاجر هستیم و هر سال به مبلغ رهن و اجاره خانه‌هایمان اضافه می‌شود، پول‌هایمان را هم به حساب مسکن مهر واریز کردیم و حالا گرفتار شده‌ایم.»
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
دولت تدبیر، کل بازار گاز منطقه را از دست داد
عضو کمیسیون انرژی مجلس، با انتقاد از عدم اجرای قراردادهای گازی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: با این اقدامات وزارت نفت، کل بازار گاز منطقه از دست رفت.
سبد تولید صنعت پتروشیمی متنوع‌تر شد
رونمایی از برگ برنده جدید مقابله با تحریم پتروشیمی/ ایران آماده تولید 13 محصول جدید پتروشیمی شد
هم‌زمان با بازگشت تحریم‌های غیر قانونی آمریکا، ایران با شکستن انحصار شرکت‌های ایتالیایی و آمریکایی، تولید تجاری و صادرات 13 محصول جدید پلیمری به کشورهای آسیایی و اروپایی را آغاز کرد.
اخبار کوتاه
پربازدید ها