تجمع اعتراضی مسکن مهری‌ها؛
خانم محرابی که یکی از متقاضیان مسکن مهر پردیس است درباره مشکلات مسکن مهری‌ها به خبرنگار «جوان آنلاین» می‌گوید: «روزی که برای ثبت نام خانه‌های مهر رفتیم قرار بود تا این خانه‌ها را ۱۸ ماهه تحویل دهند. اما حالا ۷ سال منتظر هستیم و خانه‌هایمان را نمی‌دهند. این در حالی است که مستاجر هستیم و هر سال به مبلغ رهن و اجاره خانه‌هایمان اضافه می‌شود، پول‌هایمان را هم به حساب مسکن مهر واریز کردیم و حالا گرفتار شده‌ایم.»
عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد؛
دولت تدبیر، کل بازار گاز منطقه را از دست داد
عضو کمیسیون انرژی مجلس، با انتقاد از عدم اجرای قراردادهای گازی ایران در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: با این اقدامات وزارت نفت، کل بازار گاز منطقه از دست رفت.
سبد تولید صنعت پتروشیمی متنوع‌تر شد
رونمایی از برگ برنده جدید مقابله با تحریم پتروشیمی/ ایران آماده تولید 13 محصول جدید پتروشیمی شد
هم‌زمان با بازگشت تحریم‌های غیر قانونی آمریکا، ایران با شکستن انحصار شرکت‌های ایتالیایی و آمریکایی، تولید تجاری و صادرات 13 محصول جدید پلیمری به کشورهای آسیایی و اروپایی را آغاز کرد.
رویترز:
صندوق بین‌المللی پول خواستار جلوگیری از استفاده از ارز به عنوان سلاح شد
صندوق بین‌المللی پول امروز از اعضای خود خواست تا از استفاده ابزاری از ارزهای ملی خود خودداری کرده و برای جلوگیری از تشدید اختلافات تجاری با یکدیگر گفت‌وگو کنند.
اعضای محترم دولت همراهی کنند
همتی: رهبر معظم انقلاب بر تصمیمات جدی و عملیاتی برای حل ۵ مشکل کلیدی اقتصاد تاکید کردند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: برنامه های مشخصی برای ساماندهی بازار ارز و حرکت در مسیر نرخ ارز تعادلی در پیش داریم که با مشورت صاحبنظران اقتصادی آن را عملیاتی و اجرا میکنیم.
سالانه میلیاردها دلار ارز برای واردات کالاهایی صرف می شود که به تولید ملی آسیب می رساند؛
قربانی شدن تولید زیر پای واردات/ منابع کشور صرف واردات غیرضروری می شود
واردات میخ و سیخ و پیچ میراث دولت نهم و دهم بود که متاسفانه این میراث نامبارک در دولت یازدهم و دوازدهم حتی در بدترین شرایط اقتصادی باز هم خود را نشان داد، واردات 160 تن کود انسانی از ترکیه، ده ها مورد پتوی معمولی و کرک حیوانات، بیل ، سیگار برگ هر نخ به ارزش 26 هزار و 500 تومان و ... وارد شده است.
فریادهای فعالان اقتصادی بر سر نوبخت؛
50 درصد نیروی کار در کارخانه ها ریزش کرده است/ در 6 ماه اخیر اکثر کارخانجات نابود شده اند/ تمام کالاهای کشور با ارز ۱۷-۱۸ هزار تومانی تامین می شود/ درآمد چندین میلیاردی دولت از محل فروش ارز
در جلسه فعالان اقتصادی با رئیس سازمان برنامه و بودجه که در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، بسیاری از فعالان اقتصادی به سیاست‌های اقتصادی دولت اعتراض کردند.
افزایش قیمت دلار با اجرای درخواست های FATF؛
پیام مهم افزایش قیمت دلار در هفته گذشته/ نظریه خیالی تاثیر تصویب لوایح FATF روی قیمت ارز چگونه باطل شد+ نمودار
نگاهی به تجربیات تاریخی به خوبی نشان می دهد که نظریه ارزان شدن دلار در صورت خروج ایران از لیست سیاه FATF، نظریه ای غیرواقعی و صرفا نوعی فضاسازی برای تصویب لوایح باقی مانده مرتبط با FATF است.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت:
دولت به دنبال خنثی‌کردن نقدینگی با افزایش قیمت‌‌ها است
رشد نقدینگی به رشد قیمت‌ها تبدیل می‌شود و قیمت‌ها به اندازه نقدینگی رشد خواهد کرد و وقتی اتفاق افتاد در آینده زمانی که سطح عمومی قیمت‌ها بالاست؛ اقتصاد در مرحله بعد وارد رکود می‌شود. یعنی دقیقا هنگام سطح عمومی بالاتر قیمت‌ها در اقتصاد یکبار دیگر همه چیز تعدیل می‌شود.
در بیانیه ای مطرح شد؛
اتمام حجت جمعی از صاحبنظران حوزوی و دانشگاهی اقتصاد اسلامی در مورد «طرح جدید بانکداری اسلامی»
جمعی از صاحب نظران حوزوی و دانشگاهی اقتصاد اسلامی در بیانیه ای ضمن مطرح کردن 13 اشکال مهم در خصوص طرح جدید بانکداری اسلامی بر ضرورت استفاده از نظرات کارشناسان حوزه اقتصاد و پرهیز از تعجیل برای تصویب این طرح تاکید کردند.
درآمد دولت سه‌برابر بیشتر از برآورد قانون بودجه 97؛
درآمد دولت ۳ برابر شد/ 200 هزار میلیارد تومان دقیقا کجاست؟
در حالی که مسئولان برخی نهادهای دولتی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی و تحقیقاتی و برخی استانداران از عدم اختصاص بودجه توسط دولت شاکی هستند، اما بررسی‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد درآمد نفتی دولت در شش‌ماهه سال جاری نزدیک به سه‌برابر برآورد قانون بودجه افزایش یافته است.
اخبار کوتاه