آخرین اخبار
کد خبر: ۱۱۷۱۳۰
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۴
»
مقاله گاردین درباره مدیریت فحشاء بر تکنولوژی جدید:
جان آرلیج می نویسد: «بخش فحشاء، در تحقیقات و توسعه ارتباطات نسل سوم، دارای سریع ترین رشد است. اینکه فحشاء و استهجان، یکی از کلیدهای پیش برنده تکنولوژی مصرفی جدید بوده است؛ برای مدتها، راز کثیفی بوده است؛ اما نیاز به کارگیری هر چه سریعتر نسل سوم ارتباطات همراه، از این راز پرده بر می دارد». وی با استناد به گفته های متخصصین درگیر در این مسأله می گوید: «تحلیل گران بر این باورند که درخواست دریافت خدمات مستهجن از طریق موبایل در بریتانیا، به حدّ یک میلیارد پوند در سال 2005 است.
به گزارش سرویس فرهنگی پایگاه 598، فروید ادعا کرد که بسیاری از مشکلات بشر به دلیل سرکوب جنسی است. بنابراین، راه درمان و خوشبختی بشر را ولنگاری جنسی و به قولی، عدم سرکوب جنسی معرفی کرد. پس از آن، بود که ابتدا استراتژیست های آمریکا از فرویدیزم استقبال کردن د و سپس اروپا نیز بدان تن داد. در این راستا یکی از مهمترین حوز ه هایی که سکشوالیزم را پی گرفت، حوزه تکنولوژی و صنعت بود.

استراتژیست های مدرنیست، در پی شیطانی کردن جهان و مبارزه با دین مسیحیت و اسلام، جهان را به سوی دنیاگرایی پیش می بردند. شاید کسی بپندارد که این سخنان اوهام است؛ اما واقع نگری استراتژیست های غربی، مبتنی بر یک تجربه بسیار حیرت آور و قریب العهد بود.

اسپانیایی ها که چندین قرن تحت سیطره مسلمانان بودن و هرگز توان شکست آنان نداشتند، با اسلحه مخوف استهجان، به جنگ حاکمان مسلمان اسپانیا رفتند و کاری که از لبه تیز و برنده شمشیرشان برنیامده بوده، از لبهای آرایش کرده و عشوه شهوت انگیز زنان اروپا برآمد. آنها توانستند اولین پیروزی عظیم و تاریخی سکس بر سیاست؛ و شکست یک ابرقدرت نظامی و عقیدتی با اسلحه مخوف استهجان را موفقیت آمیز تجربه کنند.

پس از انقلاب صنعتی، سه اتفاق مهم در اروپا رخ داد؛ الف. رواج بی دینی به دلیل مشکلات مسیحیت مُحرّف و کلیسای ناکارامد، متحجر و ضد علم. ب. حملات زهرآگین مخالفان دین و کلیسا مانند ولتر و ژورنالیست های عصر روشنگری؛ ج. فراهم شدن رفاه نسبی ناشی از صنعتی شدن اروپا.

این سه عامل، قاعده هرمی را تشکیل دادند که دنیاگرایی و به ویژه گرایش های جنسی، مُترصّد نشستن بر رأس آن هرم بودند. کم کم کارخانجات صنعتی زنان اروپایی را به بهانه کار از خانه بیرون کشید. از سویی دینداری به شدت تضعیف شد. از دیگر سو، رفاه و میل بیشتر به دنیاگرایی و لذت طلبی بیشتر شد و صنایعی مانند سینما نیز در خدمت تحریک جنسی جامعه قرار گرفت. بالاخره رأس هرم دنیای جدید غرب با شبیخون کودتای جنسی به رهبری فروید شکل گرفت و خیلی زود با استقبال آمریکا و سپس اروپا روبرو شد.

سوداگران به سرعت از این کودتای نرم حمایت کردند و به دنیاگرایی، لذت جویی دامن  زدند. آنها با در دست داشتن قدرت و ثروت، سعی کردند موانع دنیاگرایی را از بین برده، بساط را بسط بدهند.

آنها هم تکنولوژی های موجود را به سمت صنعت استهجان بردند و هم در پی تولید تکنولوژی های متناسب با تأمین و گسترش استهجان برآمدند. کم کم چیزی به نام «صنعت پُرن» را به راه انداختند که دهها میلیون زن و کودک را در چرخه بردگی جنسی وارد کرده اند و هر سال، ده ها هزار کودک را به کام بردگی جنسی می کشد. امروزه بخش قابل توجهی از درآمد صنعت هواپیمایی، توریزم و هتلداری از رونق بردگی جنسی می باشد.

مهمترین ابزار گسترش و تعمیق فحشاء، رسانه های تصویری بودند؛ نخستین فیلم تاریخ سینمای صامت، فیلم «بالها» بود که فیلمی حاوی صحنه های مشکوک هم جنس بازی بوده است؛ صنعت سینما به سرعت در خدمت فحشاء در آمد. حجم عظیمی از فلیم ها در سینمای خانگی یا همان ویدیو گسترش یافتند. سپس شبکه های تلویزیونی، ماهواره ای و پایگاه های اینترنتی هم با سرعت حیرت آوری در خدمت انقلاب جنسی فرویدی درآمد. طبق برخی از برآوردها، تجارت سالانه فحشاء در جهان بیش از یکصد میلیارد دلار است و پس از تجارت اسلحه و مواد مخدر قرار گرفته است.

اگر مطالب فوق از سوی یک مسلمان مطرح شود، متهم به مخالفت با تکنولوژی و بدبینی می شود؛ اما رسوایی، به قدری بزرگ است که در روزنامه گاردین (Guardian) چاپ انلگستان نیز نشت کرده است؛ John Arlidge مقاله ای درباره مدیریت فحشاء بر تکنولوژی جدید است. اینک به گوشه هایی از آن اشاره می شود که ناظر به فناوری نسل سوم ارتباطات سیار است؛ چیزی که اخیراً به اسم «رایتل» فضای تبلیغاتی ایران را پُر کرده است. عنوان مقاله چنین است: «فحشاء؛ راز کثیفی که تکنولوژی جدید را جهت دهی می کند»[1].

جان آرلیج می نویسد: «بخش فحشاء، در تحقیقات و توسعه ارتباطات نسل سوم، دارای سریع ترین رشد است»[2]. وی به عنوان یک فرد آگاه در حوزه صنعت می افزاید: «اینکه فحشاء و استهجان، یکی از کلیدهای پیش برنده تکنولوژی مصرفی جدید بوده است؛ برای مدتها، راز کثیفی بوده است؛ اما نیاز به کارگیری هر چه سریعتر نسل سوم ارتباطات همراه، از این راز پرده بر می دارد». وی با استناد به گفته های متخصصین درگیر در این مسأله می گوید: «تحلیل گران بر این باورند که درخواست دریافت خدمات مستهجن از طریق موبایل در بریتانیا، به حدّ یک میلیارد پوند در سال 2005 است. برخی معتقدند آینده نسل سوم ارتباطات همراه، وابسته به سکس است»[3]..

نویسنده سپس با نفوذ استهجان از طریق نسل سوم ارتباطات تلفن همراه می پردازد و در بخش دیگری از مقاله می گوید: «هم شرکت های فحشاء و هم شرکت های تلفن همراه، معتقدند که نسل سوم گوشی های تلفن همراه، بزرگترین فرصت پایدار را برای فروش محصولات مستهجن فراهم می آورند»[4]. نویسنده روزنامهگاردین چاپ انگلیس می افزاید: «نسل سوم تلفن همراه، موبایل را با اینترنت تلفیق کرده است و شما همواره به اینترنت متصل هستید و اینترنت در جیب های شما است؛ و اگر بدانی که چه تعداد از مردم از اینترنت برای فحشاء استفاده می کنند، دیگر لازم نیست خیلی ذکاوت به خرج بدهی که بدانی آنها چگونه از تلفن جدیدشان استفاده خواهند کرد»[5].

پس از تجربه پیروزی غافلگیر کننده فحشاء بر سیاست و شکست قدرت بزرگ نظامی و عقیدتی جهان در برابر فحشاء، غرب بر آن است که بار دیگر اسلحه مخوف اندولسیزاسیون را به کار بگیرد. یکی از راه های مهم غربی ها برای تسلط بر ایران اسلامی، شبیخون فرهگی و ترویج فحشا در آن است و آنان سعی می کنند با تولید فحشا در صنایع بزرگ پُرن و نیز بستر سازی سخت افزاری اشاعه فحشا، «راه» سلطه استکباری بر ایران اسلامی را هموار کنند. نظام اسلامی هم باید هشیار باشد که بستر سخت افزاری و نرم افزاری اشاعه فحشاء در کشور امام زمان مسدود شود:«وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْكافِرينَ عَلَى الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً» نساء 141.

-----------------------------------------------------------------

[1]. "The dirty secret that drives new technology: it's porn”.
[2]. "Sex is the fastest-growing area of third-generation mobile telecommunications research and development”.
[3]. "As one senior industry figure put it: 'For years it has been a dirty secret that one of the key drivers of new consumer technology is sex, pornography. The need to make 3G technology work - and work fast - is exposing that secret.' Analysts estimate that demand for sex services delivered via mobile phones could be worth as much as £1 billion a year in Britain by 2005. Some believe that the future of third-generation mobile communication depends on sex”.
[4]. " Both the sex industry and mobile-phone firms believe that third-generation handsets represent the biggest-ever opportunity to sell sex”.
[5]. " '3G phones combine the mobile phone and the internet. You're online all the time. It's the net in your pocket. And if you see how many people use the net for sex, you do not have to be a genius to see how they will use their new phones'”.


ابوالفضل امامی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴
انتشار یافته: ۱۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
17
8
من فكر مي كنم نمي شود از پيشرفت تكنولوژي جلوگيري كرد و حتي از ورود تكنولوژيهاي نو نمي توان جلوگيري كرد همانطور كه در سابقه ما ويدئو و ماهواره و اينترنت و فيس بوك وجود دارد اما مي توان با محكمتر كردن پايه هاي فرهنگي و مذهبي خطر نفوذ آن ها را تضعيف كرد
Gomnam
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
1
0
سلام
دلایل شهرن خلیل وثوقی معروف به بهروز وثوق در سایت خبری "ره به ری"

www.rahberey.com
مجتبی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
16
6
البته به نظر من مقایسه ی جامعه ی فاسد غربی با جامعه ی ایرانی درست نیست.
محسن
|
-
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
21
10
خداوکیلی چقدر از ایرانسل و همراه اول پول گرفتین تا علیه رایتل ضد تبلیغ کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حسن
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۳
1
8
وقتی که مخابرات برای تحویل adsl با سرعت 1 مگابایت شرایط میگذارد چه جوری هست که رایتل میتونه اینترنت با سرعت 1 مگابایت به مشترکین بدهد؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
مگابیت درسته حسن خان.در ضمن از شاتل که بگیری تو قرارداد 128 کیلو مینویسه در عمل 2 مگ بهت میده!
مرتضی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۳۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
86
251
جالبه چرا هیچ کس قبول نکرد نظر نگارنده درسته؟؟؟؟؟
ایا به نظر شما اسانتر شدن فحشا کمک به بیشتر شدن آن نمیکند؟ایا از زمانی که دختران و پسران دبیرستانی موبایل دار شده ان فحشا بیشتر نشد؟؟؟ایا مکالمه ی تصوری شما را یاد چت های تصویری سرشار از فحشا البته به روش کاملا سهل الوصولتر نمیاندازد؟؟
درست است که تکنولوژی ضروری است ولی ایا واقعا مکالمه ی تصویری جزء نیازهای ضروری جامعه است؟و اگر هست به چه قیمتی؟؟؟ به چه قیمتی؟
پاسخ ها
اسدالله
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
من یک یه خانواده ای رو میشناسم که آقا رفته ثبت نام کرده برای گرفتن رایتل. بعد از کلی جر و بحث که خانم اعتراض کرده، حالا خانم هم می گه می خواد یکی بخره. شوهر ایرانی هم که معلومه، زیر بار این بی غیرتی ها نمیره. هر روز دعوا دارند. زن حرف منطقی میزنه، میگه اگر چیز بدیه پس چرا تو دویدی زودتر از همه ثبت نام کردی؟!!!!
بنده عاصی خدا
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
81
105
سلام. اصلا بحث این نیست که فحشا میاره یا نمیاره. به هر حال تلویزیون و کامپیوتر و اینترنت هم فحشا داره. بحث بر سر اینه که نمیشه جلوش گرفت. پیشنهاد میدم به مسئولین سایت و نگارنده محترم نظرات شهید بزرگوار آوینی رو در رابطه با تکنولوژی حتما مطالعه کنید. در فتوای آیت الله مکارم نیز گفته اگه باعث فحشا نمیشه اشکال نداره(نقل به مضمون). دوستان من گرفتم خیلی هم عالیه.
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
18
6
چقدر پرتی- بگفته حضرت علی (ع)فقر عامل تمامی اینهاست که متا سفانه در ایران بیداد می کند
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۱۰ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
45
9
مگر تونستین جلوی ویدیو و ماهواره رو بگیرین که حالا به این گیر دادین
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
2
31
دیگه هیچ زن و شوهری به هم اعتماد نمی کنند. به نظرم بدترین نتیجه اش همین میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
شما نگران نباش اتفاقا وقتي هر دوشون داشته باشن مجبورا بيشتر بهم اعتماد كنند.
بیکار اینترنت گرد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
1
10
به به چه عالی ... حالا دیگه مردهای متاهلی که سایت های صیغه یابی می رن همونجا زنگ می زنند طرف رو آنلاین هم می بینند !!!! فقط باید حواسشون باشه زن و بچه اشون یهو سر نرسند!!!!! چه شود دادگاه های خانواده !!!!!!
امیرحسین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۴
68
81
متاسفانه راجب به اینترنت هم همین حرف و حدیث ها وجود داره
کسایی که بر ضد اینترنت صحبت میکنن دقیقا همون افرادی هستن که اصلا نمیدونن اینترنت چی هست و به چه دردی میخوره و چه کاربردهایی داره
فقط نکات منفیشو میبینن و استدلال میکنن که اینترنت چیز خوبی نیست
بی کیفیت ترین اینترنت رو داریم گرون ترین هزینه رو هم نسبت به همه جا داریم پرداختا میکنیم
حالا مکالمه تصویری هم بهش اضافه شده
پسر خوب شما ماهارو چی فرض کردین که فکر میکنید همش دنبال فسق و فجور هستیم ؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۱۵
شما خوبین
اونارو چیز فرض کردیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: