آخرین اخبار
کد خبر: ۱۳۴۶۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۱
هزاران تن از مردم، اعضا و هواداران احزاب چپ ایتالیا در اعتراض به وضعیت دشوار اقتصادی و بیکاری دست به برپایی تظاهرات زدند.

به گزارش 598، به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تظاهرکنندگان که از مخالفان سیاست‌های ریاضت اقتصادی و سیاست‌های تعدیلی دولت رم بودند، با حمل دست‌نوشته‌ها و تصاویری اعتراض خود را به بیکاری گسترده در ایتالیا نشان دادند.

در این تظاهرات گسترده، معترضان علیه سیلویو برلوسکنی، نخست‌وزیر پیشین ایتالیا نیز شعار سر دادند و او را عامل این وضعیت دانستند.

معترضان همچنین خواستار تجدید نظر انریکو لتا، نخست‌وزیر ایتالیا در سیاست‌های تعدیلی و ریاضتی دولت شدند.

مائوریتسیو لاندینی، دبیرکل اتحادیه کارکنان و کارگران بخش صنعت ایتالیا در این تظاهرات گفت: اگر دولت می‌خواهد نقش مثبتی ایفا کند، باید آنچه را که دولت‌های مونتی و برلوسکونی انجام دادند، بشکند و بر سیاست‌های جدید تمرکز کند. من‌ نمی‌دانم که دولت قادر به انجام این کار هست یا نه ولی این چیزی است که کشور به آن نیاز دارد و به همین دلیل است که ما امروز اینجا هستیم.

لتای 46 ساله در حالی قدرت را در ایتالیا به دست گرفته که این کشور در رکود اقتصادی شدیدی قرار دارد و بیکاری در آن به بالاترین سطح طی 20 سال گذشته رسیده است.

نخست‌وزیر ایتالیا برای کاستن از شدت ریاضت اقتصادی، توقف افزایش مالیات فروش برنامه ریزی شده و تعلیق مالیات مسکن را پیشنهاد کرده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: