آخرین اخبار
کد خبر: ۱۷۰۱۴۵
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۴
بشیر ریاض یازیجی وزیر گردشگری سوریه گفت: صنعت گردشگری این کشور 1.5 میلیارد دلار از درآمد خود را از زمان شروع جنگ بیرحمانه این کشور در مارس 2011، از دست داده است.

به گزارش 598 به نقل از العربیه انگلیسی، بشیر ریاض یازیجی وزیر گردشگری سوریه گفت:صنعت گردشگری این کشور 1.5 میلیارد دلار از درآمد خود را از زمان شروع جنگ بیرحمانه این کشور در مارس 2011 ،از دست داده است. 

یازیجی افزود: صنعت گردشگری 300 میلیارد پوند سوریه را به شکل مستقیم و غیر مستقیم از دست داده است.

وی با اشاره به مکانهای باستان شناسی و بناهای تاریخی آسیب دیده در سراسر کشور گفت: خسارات دیگر قابل شمارش نیست و در اثر خشونت‌ها حدود 298 موسسه گردشگری زیان دیده‌اند.

یازیجی ادامه داد: اگر چه همه استان ها تحت تاثیر جنگ قرار گرفته‌اند، ولی جنگ در صنعت گردشگری حلب (در شمال سوریه) بدون شک دو برابر بدتر از دیگر نقاط اثر داشته است.

اوایل امسال رسانه های سوریه به نقل از وزیر گردشگری گفته بودند درآمد صنعت توریسم این کشور تا 94 درصد نسبت به زمان آغاز درگیری ها کاهش یافته است.

قبل از آغاز درگیری ها درسوریه در حدود 30 ماه قبل،درآمد صنعت گردشگری در سوریه 12 درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل می‌داد و 11 درصد از شاغلان این کشور در این بخش مشغول به کار بودند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: