آخرین اخبار
کد خبر: ۱۸۸۷۴۳
تعداد نظرات: ۳۰ نظر
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۲ - ۰۲:۱۴
آقای ظریف بجای فرافکنی عذرخواهی و جبران کنید:
این بار نیز جناب ظریف به جای جبران اشتباه خود در دفاع از حیثیت دفاعی کشور دست به فرافکنی زد و منتقدین را به تحریف سخنان وی و تکیه بر خبرهای ناقص و جهت دار متهم نموده و آنان را به نوار سخنرانی اش در دانشگاه تهران رجوع داد. حال بنابر ادعای وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر تحریف سخنان وی در رسانه ها و توصیه رجوع به نوار سخنرانی ایشان در دانشگاه تهران، صوت این سخنرانی و سخنان تحریف نشده جناب ظریف در ادامه می آید.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، انتشار سخنان عجیب و ناپخته وزیر امور خارجه کشورمان در دانشگاه تهران پیرامون ضعف سیستم دفاعی ایران در برابر قدرت نظامی آمریکا واکنش ها و اعتراضات متعددی را در پی داشت.

بازتاب بین المللی این اظهارت موجب گردید که وزیر دفاع ایالات متحده هم سر ذوق بیاید و چاک هاگل پس از سخنان عجیب جواد ظریف با به رخ کشیدن توان نظامی امریکا اعلام نماید: ”صرف نظر از توافق شش ماهه ژنو به منظور فریز کردن برنامه هسته ای ایران، تهدید نیروی نظامی امریکا نیز همچنان برای جمهوری اسلامی وجود خواهد داشت."

اما این بار نیز جناب ظریف به جای جبران اشتباه خود در دفاع از حیثیت دفاعی کشور دست به فرافکنی زد و منتقدین را به تحریف سخنان وی و تکیه بر خبرهای ناقص و جهت دار متهم نموده و آنان را به نوار سخنرانی اش در دانشگاه تهران رجوع داد.

ظریف در اعتراض به منتقدین در صفحه فیس بوک خود نوشت: " بازهم جای تأسف است که اقلیت کوچکی برای پیشبرد دیدگاه‌های سیاسی خود، پاسخ من به سوالات یکی از دانشجویان را تحریف کردند و یک هفته است تمام ناراحتی خود از حمایت پرشور مردم از دولت تدبیر و امید را با توهین و ناسزا و تهمت و افترا به این خدمتگزار کوچک جبران می‌کنند."

وی در ادامه می نویسد: " جالب‌تر اینکه تعدادی از نمایندگان محترم مجلس در تذکر دیروز خود به بنده فرموده‌اند که من از فرهنگ شهادت و مقاومت مردم به عنوان بزرگ‌ترین عامل بازدارندگی کشور بیگانه‌ام و قدرت را صرفا در دیپلماسی می‌دانم. اگر به جای تهمت و افترا و تکیه بر خبرهای ناقص و جهت دار، به اظهارات بنده که هم از طریق نوار سخنرانی و هم از طریق بیانیه وزارت امورخارجه قابل دسترسی است، مراجعه می‌فرمودند به راحتی می‌دیدند که بنده هم دقیقا بر نقش مردم به عنوان مهم‌ترین مؤلفه قدرت و توان دفاعی کشور تأکید کرده‌ام."

همچنین وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته نیز پس از دیدار با امام جمعه مشهد درباره اظهارات منسوب به وی در دانشگاه تهران افزود: "من آن روز در مقابل اظهارنظر دانشجویی که معتقد بود علت عدم حمله آمریکا به ایران این است که نمی داند امکانات ما چیست؟ اظهار داشتم که علت حمله نکردن آمریکا تعداد تانک و موشک نیست بلکه مقاومت مردم بوده و این عامل بازدارندگی است. برخی به دنبال بهانه هستند وگرنه آیا این سووال و اظهار نظر، جوابی غیر از این می تواند داشته باشد؟"

حال بنابر ادعای وزیر امور خارجه کشورمان مبنی بر تحریف سخنان وی در رسانه ها و توصیه رجوع به نوار سخنرانی ایشان در دانشگاه تهران، صوت این سخنرانی و سخنان تحریف نشده جناب ظریف در ادامه می آید.متن پاسخ ظریف به سوال نماینده دانشجویی در دانشگاه تهران: "غربی‌ها از چهار تا تانک و موشک ما نمی‌ترسند [هیاهو] آیا شما فکر کردید امریکا که با یک بمبش می‌تواند تمام سیستم دفاعی ما را از کار بیندازد از سیستم دفاعی ما می‌ترسد؟ [هیاهو] آیا واقعاً به خاطر قدرت نظامی ماست که امریکا جلو نمی‌آید؟ بعد هم شما بر اساس چه دلایلی فکر می‌کنید امریکا می‌تواند به اطلاعات نظامی ما دست پیدا کند؟ کدام سند را خوانده‌اید؟ کدام سند چنین حرفی را زده است؟"

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
انتشار یافته: ۳۰
قلندر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۵۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
42
20
آقایون ولش کنید دیگه!
حالا یه چیزی گفته! ایشالا منظورش اون نبود!
کلا این قضیه به ایشون ( جناب ظریف) ربط نداشت!
فقط خدا کنه تو کار خودش اینطوری نباشه. ایشالا که اینطور نیست!
پاسخ ها
habib
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
چی ول کنید مگه کسی جلوش رو گرفته
ول کردن که همچین حرف هایی میزند
از ایشون بعید بود
روزگار مارو باش که چه آدم های تر....یی شدن عهده دار وزارت خارجه
یعنی شما ترسیدید و توافقنامه رو امضا کردید
ناشناس
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
چی چی رو یه چیزی گفته؟
80 درصد کاهش بودجه وزارت دفاع مال همین طرز تفکره دیگه
habib
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
وقعا هم که کف و صوت داره
حقارت در برابر خارجی ها
4تا تانک و موشک
عجب الفاظی بود

میگن گرفتن پولمان به صورت قسطی است چرا دولت قبل داد عجب حرف هایی اگر قرار بر این باشد چرا دولت های هاشمی و خاتمی بدهکار بودند احمدی نژاد میگفت به من ربطی ندارد
شما دیگر به آمریکایی ها و اروپایی ها ندهید
عجب حرف هایی زد واقعا جای تاسف داره
چشمش به چند تا جوان افتاده و جو گرفتتش
آقایان نمایندگان مجلس این صحبت های خسیف را گوش کنید ببینید وزیر خارجه تان چه حرف هایی که نمیزند
حرف از مقاومت می زند
کدام مقاومت
مقاومتی که مساوی با وادادگی داشته باشد که نمی شود مقاومت گفت
هی از رهبر انقلاب مایه گذاشتن
پاسخ قلندر
| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
آقا من نگفتم کار درستی کرده...!
حرفم اینه که وقتمون صرف اشتباه کاری یه نفر نکنیم!
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۰۱ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
9
25
جواتی دیگه بیشتر از این نمیشه ازش توقع کرد
پریسا
|
UNITED STATES
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۲
3
28
ای برادران عزیز من من دستان با شرافت شما را هزاران بار میبوسم برای این مطلب و شبیخوان وازه های دیروزتان امیدوارم به حق خداوند مشگلی برای شما برادرانم بوجود نیاید که من تنها و تنها در سایت