آخرین اخبار
کد خبر: ۳۴۹۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۴
حسن عباسی:
کارشناس مسائل استراتژیک گفت: رفع تحریم‌ها تنها ۵ درصد در اقتصاد ما مؤثر است/ مراقب باشیم برنامه ششم با تفکر لیبرالی تدوین نشود/ بابک زنجانی محصول تفکر لیبرالی است که از دوره سازندگی شروع شد.
به گزارش پایگاه 598، حسن عباسی سه‌شنبه‌ شب در همایش"علوم اقتدار آفرین و صلح فعال" که به همت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز برگزار شد، اظهار داشت: دشمنان به دنبال تخریب چهره اصل اسلام هستند و این مسئله را ورای شیعه و سنی پی می‌گیرند و می‌خواهند اسلامی نماند تا نسل‌های آینده کشورهای مسلمان نتوانند روی پای خود ایستاده و نظام‌سازی فکری و تمدنی کنند.

وی افزود: امروز باید مبانی نظری به نام اسلام و قرآن را مطرح کنیم نه اینکه گروهی ما را سرگرم مذاکرات و مباحث حاشیه‌ای دیگر کنند که ما بارها هشدار دادیم این مسائل اصل نیست چراکه رفع تحریم‌ها تنها پنج درصد در اقتصاد ما مؤثر است و باید به مسائل اساسی بپردازیم.

عباسی با بیان اینکه جوهره اقتصاد غرب بر مبنای ربا و در تضاد با تفکر توحیدی است، ادامه داد: امثال "بابک زنجانی"محصول اسلام نیستند، بلکه او مشابه دست‌پروردگان وال استریت، بورس بازی و سبک زندگی آمریکایی است.

این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی اضافه کرد: بابک زنجانی محصول تفکر لیبرالی است که از دوره سازندگی شروع شد نه اینکه محصول اسلام و تفکر انقلابی باشد.

مراقب باشیم برنامه ششم با تفکر لیبرالی تدوین نشود

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر چشم باز نکنیم برنامه ششم نیز برگرفته از تفکر نولیبرال نوشته می‌شود درحالی‌که این نوع تفکر دیگر در خود غرب نیز مورد تشکیک است.

این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی یادآور شد: اگر نیروهای متعهد و دلسوز امروز ما 25 سال پیش می‌دانستند که راه کارگزاران، اصلاح‌طلبان و عدالت‌محورها درنهایت به اقتصاد غیراسلامی منتهی می‌شود اجازه نمی‌دادند که کشور به این روز گرفتار شود و بعد از گذشت 25 سال از دفاع مقدس اینجا نبودیم.

این تحلیلگر امور استراتژیک تصریح کرد: 25 سال به اسم اسلام اما به کام لیبرالیسم سخن گفتند و کار کردند امروز هم از اقتصاد مقاومتی و رهنمودهای مقام معظم رهبری در این مورد سخن می‌گویند اما در برنامه‌های اقتصادی خود به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که از همان نقاط قبل گزیده خواهیم شد.

عباسی با بیان اینکه نسل چهارم انقلاب باید بزرگ‌تر از این بیندیشد و نظام‌سازی فکری را هدف خود قرار دهد، افزود: میراث‌داران تفکر اهل‌بیت عصمت و طهارت باید بتوانند به برکت همین نور ائمه، از ساختارهای تار عنکبوتی اندیشه‌های التقاطی بیرون آمده، نظام نظری ایران اسلامی را در اقتصاد، طب، مهندسی، ریاضی و... پایه‌ریزی کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی اضافه کرد: بخش نخست در تمدن‌سازی دولت‌سازی است و پس از آن نوبت به ملت‌سازی و در مرحله سوم پیوند بین دولت و ملت به معنای نظام‌سازی است.

این محقق و نویسنده ابراز داشت: ایران اسلامی اکنون باید به سراغ نظام‌سازی و بنا نهادن ساخت‌های بومی در ساحت‌های مختلف مبتنی بر نظریه‌های درون‌زا برود و اجرای نتایج آن را با اتکا به قدرت ملت و درایت دولت به پیش برد.

عباسی ایجاد فاصله بین دولت و ملت را از آسیب‌های جدی در این مرحله برشمرد و ادامه داد: چرا سعی می‌کنیم به ملت دروغ بگوییم و این‌گونه وانمود کنیم که تمام مشکلات ما از نداشتن رابطه با آمریکا و تحریم است.

این کارشناس مسائل سیاسی و اقتصادی یادآور شد: سال 92 بارها مطرح کردم که اگر تحریم‌ها به‌طور کامل برداشته شود تنها پنج درصد از مشکلات اقتصادی رفع می‌شود اما برخی حتی آب خوردن را به تحریم‌ها متصل کردند و اکنون همان سخنان ما را تکرار می‌کنند که با برداشته شدن تحریم زمان می‌برد تا بسیاری مسائل اصلاح شود درحالی‌که به‌جای تمام این سخنان در ابتدا و میانه و انتها باید با اتکا به توان درونی و به میدان آوردن ملت به‌پیش رفت.

وی تصریح کرد: مشکل ما تحریم نیست بلکه نداشتن خودباوری در برخی از افراد است که همواره به دنبال کمک دیگران هستند درحالی‌که آمریکا خود با مشکلات بزرگ اقتصادی مواجه است.

آمریکا از مذاکرات به دنبال حل مشکلات اقتصادی خود است

عباسی افزود: اگر قرار بود آمریکا مشکلی را برای کسی حل کند خودش گرفتار مشکلات نمی‌شد نه اینکه 22 ماه به ملت بگوییم دست بر روی دست بگذارند تا تحریم‌ها برداشته شود.

این کارشناس مسائل سیاسی متذکر شد: منابع و نیروی کار متخصص بسیار داریم اما مدیریت لایق نیاز داریم هرچند که برخی از وزرا می‌گویند مدیر هم باید از خارج وارد کنیم درحالی‌که ما دانشمندان و مدیران بزرگی داریم.

وی تصریح کرد: شهید علی‌محمدی و شهید شهریاری با دست‌خالی و در همان اوج تحریم‌ها افتخارآفرینی کردند اما شما همه‌چیز را به گردن تحریم‌ها می‌اندازید چراکه خودباوری ندارید.

عباسی با بیان اینکه فقط اسلام است که می‌تواند در جهان حرف برای گفتن داشته باشد، عنوان کرد: ملتی که امکان این را داشته باشد که افق‌های دور را ببیند و نسبت امروز خود را با آینده تعیین و گام‌ها را با شناخت بردارد در طی این مسیر اعوجاج نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: امروز ما به برکت خون شهدا و پایداری مردم این امکان را داریم که طرح‌های درازمدت و افق‌های بلند داشته باشیم که همین موضوع در بسیاری از کشورهای اطراف ما به سبب ناامنی و عدم ثبات جامعه امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام خاطرنشان کرد: فرصت تنگ است و اگر نتوانیم نسل بعد را صاحب افق چشم‌انداز دقیق کنیم قافیه را باخته‌ایم که دوران آزمون‌وخطا دیگر به سر آمده است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه وجود داعش و امثال آن باعث ضربه خوردن چهره راستین اسلام خواهد شد، تصریح کرد: وقتی که یک کودک با چشمان خود قتل‌عام خانواده و دوستان خود را می‌بیند و در رسانه‌ها صحنه‌های خشنی از اعمال به‌ اصطلاح مسلمانان نشان می‌دهند و این موضوع را به اسم اسلام به مردم معرفی می‌کنند کودکی که بزرگ می‌شود در بزرگسالی سراغی از اسلام نمی‌گیرد و اسلام متناسب با نقشه دشمنان از درون جامعه اسلامی متلاشی می‌شود.

وی در پایان گفت: برای تمام این توطئه‌ها باید برنامه داشته باشیم و هوشیارانه فعالیت‌های دشمن را رصد کرده و با اقتدار گام‌های تحقق نظام‌سازی و تمدن درخشان اسلامی را برداریم.


برچسب ها: حسن عباسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: