خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: ✨گوش خود را به شنيدن خوبى‌ها عادت بده و به آنچه كه به صلاح و درستى تونمى افزايد گوش مسپار، زيرا اين كار، دلها را زنگار مى‌زند و موجب سرزنش مى‌شود.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۳۶۵۳۳۴
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۰:۵۶
ناگفته های نبویان از فساد اقتصادی دولت در گفتگو با 598:
کاندیدای ائتلاف اصولگرایان در تهران افزود: آقای سخنگو باید جواب بدهد که در قراردادهای نفتی چرا رشوه گرفته است و وقتی از او میپرسیم که چرا رشوه گرفته ای می گوید که من خودم مصرف نمیکنم و آن را به حزب خود می دهم تا استفاده کند. آیا این حزبی که لیست هم داده است می خواهد پاک باشد؟
حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمود نبویان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی و از کاندیداهای ائتلاف اصولگرایان در دهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه 598، در خصوص برخی از رفتارهای خلاف قانون مقامات دولتی و کاندیداهای حامی دولت در تبلیغات انتخاباتی اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که موجب تعجب ما شده است این است که دولت هیچوقت به شعارهایی که داده است عمل نمی کند. یکی از شعارهایی که داده شد این است که گفتند ما قانون را رعایت خواهیم کرد ولی متاسفانه در همین موضوع انتخابات بسیاری از قوانین توسط شخص رئیس جمهور نقض شد.ایشان تصریح کردند: رئیس جمهور طبق قانون باید در انتخابات اعلام بی طرفی نماید در صورتیکه ایشان علناً بیان کرده اند که در انتخابات مجلس باید لیست منسوب به اعتدال گرایان پیروز شوند. لیستی که به اسم اعتدال گری است ولی در درون آن افراط گرایان و فتنه گران حضور دارند.

وی در ادامه افزودند: یکی از موضوعاتی که در گذشته وزیر کشور بیان داشته اند مسئله پول های کثیف است. ما آقای رحمانی فضلی را به مجلس آوردیم تا توضیحاتشان را بشنویم ولی ایشان حرفی برای گفتن نداشتند. پول کثیف پولی است که به صورت غیر شرعی بدست آید و مصرف شود. طبیعتا اگر آقای روحانی به اطرافیان خود سرکشی کند پول کثیف را هم پیدا خواهد کرد. امیدواریم آقای رئیس جمهور حداقل به صورت ظاهری هم که شده بر روی اطرافیان خود نظارتی داشته باشد و در این خصوص به مردم گزارش دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص وعده های دولت در خصوص معشیت مردم بیان داشتند: به نظر بنده یکی دیگر از مواردی که دولت یازدهم بر خلاف واقع به مردم اعلام می کنند این است که اوضاع معشیت مردم رو به بهبودی است! من نمی دانم معنی این بهبودی چیست! بهبود اوضاع معشیت مردم به این معناست که ما باید ایجاد اشتغال نماییم. ما مشاهده می کنیم که در طول 8 سال دولت نهم و دهم کمتر از 6 میلیارد دلار واردات از چین داشته ایم ولی در این دوسال اخیر حدود 12 میلیارد دلار از چین واردات انجام شده است.

دکتر نبویان با اشاره به وعده های اقتصادی دولت اظهار نمود: وقتی ماهانه حدود 5300 نفر بر تعداد بیکاران افزوده میشود آقای رئیس جمهور باید پاسخ دهد که آیا اوضاع معشیت مردم رو به بهبودی است؟! دو سال و نیم است که مردم را روی هوا نگه داشته اند که وقتی توافق شود مشکلات حل خواهد شد و آقایان وعده روز و ماه های آینده را می دهند. به نظر می رسد که این روز ها و ماه ها فرا نخواهند رسید. دولتی که فقط چشمش به دنبال این است که توافق شود و منتظر این باشد که دیگری بیاید و مشکل ما را حل نماید نشان می دهد که برنامه ندارد.

ایشان تصریح کردند: حدود 14000 واحد صنعتی یا تعطیل شده اند و یا نیمه تعطیل اند. آیا این موارد نشان دهنده بهبودی معشیت مردم است؟! بر اساس آمارهای بانک مرکزی سفره های مردم روز به روز کوچکتر شده و فشارها بیشتر می شود. ما الان در حال وارد کردن چندین تن سنگ پا هستیم. ما تعداد زیادی کارخانه ساخت تراکتور داریم ولی دولت 5000 تراکتور از جمهوری چک وارد کرده است.

وی کاندیداهای ائتلاف اصولگرایان تهران گفت: دولت باید پاسخ دهد که چرا با نگاه واردات محور خود در حال بدبخت کردن مردم است؟ اما سوال مهم بعدی این است که چه کسانی این واردات را انجام می دهند؟ وارد کننده از واردات سود کلانی خواهد برد اما این سود کلان با اطرافیان رئیس جمهور ارتباطی دارد یا ندارد؟ اگر ندارد که ما خوشحالیم اما اگر دارند امیدواریم که آقای روحانی شیوه خود را عوض کند. به نظر من اگر دولت کمی هم به فکر مردم باشد خوب است.

دکتر نبویان در خصوص ادعاهای دولت درباره توفیقات برجام بیان داشت: وقتی ما حرف های دروغی را که دولت به مردم می زند کنار هم بگذاریم به این نتیجه می رسیم که دولت اصلا اعتقادی به دانش هسته ای ندارد. طبق گفته های آقای روحانی درکتاب خودش، در سالهای 82 و 83 که ما در زمینه مسائل هسته ای هیچ دستاورد قابل توجهی نداشتیم هنگام مذاکرات 4 کمیته تشکیل داده اند  و بیش از 1000 جلسه مذاکره برگزار کرده بودند.

وی در ادامه افزود: درحال حاضر که ما فردو ، اراک، تعداد بسیار زیادی سانتریفیوژ و ... داریم تنها یک کمیته تشکیل داده اند و تنها 20 جلسه در طول 22 ماه مذاکره برای مباحث هسته ای تشکیل داده اند. 1000 جلسه در سالهای 82 و 83 کجا و 20 جلسه در این دوسال کجا؟! این به این معنی است که از قبل تصمیم گرفته بودند که در زمینه هسته ای هرچه داریم و نداریم را از دست بدهیم تا حرف آمریکا عملی شود و رابطه با آمریکا از همه چیز از جمله دین و مردم و علم مهم تر است .

نبویان ادامه داد: علم ما در این دولت در حال قربانی شدن است. بخش هوا فضا در این دولت در کجا قرار دارد؟ به جای اینکه با جوانانی که ماهواره به فضا می فرستند عکس بگیرند می روند هواپیمایی که از آسمان ایران در حال رد شدن است را فرود می آورند و با افتخار با آن عکس می گیرند. بخاطر همین مسائل است که علم در این دولت در حال تنزل است. به نظر بنده این دولت در اقتصاد کشور را به لبه پرتگاه رسانده است و به لحاظ علمی هم کشور در حال سقوط است.

ایشان در خصوص تخریب و تبلیغات دولت علیه فساد اقتصادی گفت: من از آقای جهانگیری سوال دارم که چه تعداد از وزرای دولت یازدهم بالای هزار میلیارد تومان سرمایه دارند؟ آیا در تمام دولتهای بعد از انقلاب چنین موردی را داشتیم؟ هزار میلیارد تومانی که یک وزیر بدست آورده یا ارث پدری اش بوده و یا چون زرنگ بوده اند این اموال را بدست آورده اند. آیا فقط این افراد در کشور زرنگ هستند؟ این چه رانتی است که آقای روحانی و دیگر افراد از آن می توانند استفاده کنند ولی دیگران نمی توانند؟ آیا این موارد فساد اقتصادی نیست؟

وی افزود: من حاضرم به همراه 9 نماینده دیگر سرمایه خود را با سرمایه آقای جهانگیری که می گوید ما به دنبال فساد اقتصادی هستیم عوض نماییم! چرا سرمایه ایشان بیش از دیگران است؟ آقایانی که حرف از فساد اقتصادی در دولت قبل می زنند سرمایه رئیس جمهور قبل و آقای روحانی را با هم مقایسه کنند.

نبویان تصریح کرد: سرمایه آقای رحیمی که فساد انجام داده است را با سرمایه آقای جهانگیری مقایسه کنند و یا سرمایه کل وزرای دولت قبل را با یکی از وزرای هزار میلیاردی دولت یازدهم مقایسه نمایند. به نظر من این مقایسه اشکالی ندارد و مشخص می شود که چه کسی فاسد است. اینجا مشخص می شود که کاسبان تحریم چه کسانی هستند. آقای روحانی و جهانگیری به برادران خود سر بزنند و خبری بگیرند و ببینند وضع مالی آنها چطور است .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: آن وقت مشخص می شود که چه رانتی است که این افراد با بهره بردن از آن توانسته اند سرمایه کلانی بدست آورند و دیگران نتوانسته اند. ما حاضریم سرمایه کل نمایندگان مجلس را با سرمایه وزرای دولت یازدهم عوض نماییم! هزار میلیارد تومانی که فقط یکی از وزرای دولت یازدهم سرمایه دارد برابر بودجه عمرانی چندین شهر است .

وی افزود: چرا یک وزیر باید عضو هیئت مدیره 19 شرکت باشد؟ آیا فقط این افراد زرنگ هستند؟ این افراد کاسبان تحریم هستند و بخاطر همین سوء استفاده هاست که پیام میدهند تحریم را ادامه دهید و دلایل دفاع انگلیسی ها از این افراد همین موارد است. آقا سخنگو باید جواب بدهد که در قراردادهای نفتی چرا رشوه گرفته است و وقتی از او میپرسیم که چرا رشوه گرفته ای می گوید که من خودم مصرف نمیکنم و آن را به حزب خود می دهم تا استفاده کند. آیا این حزبی که لیست هم داده است می خواهد پاک باشد؟

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان ساخت: حالا معلوم می شود که فاسد کیست و فساد اقتصادی را چه کسانی انجام می دهند. ما از فسادهای امنیتی که بسیاری از یاران این افراد در حال حاضر در آغوش دشمن هستند می گذریم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
انتشار یافته: ۱۶
حسین
|
-
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
2
13
افرین به شمااقای روحانی یاراته مارا هم قطع کن به وزرا بدهیدما ادم نیستیم که غذا نمی خوریم به خانواده امروز وفردا میکنیم
میکاییل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۶
2
13
قربون تو اقای نبویان.ای کاش شجاعت شما را همه نمایندگان کشور داشتند.خواهشمندم شما نمایندگان مردم محکم جلوی این اصلاح طلبان منافق بایستید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۷
9
0
حتما شما بی طرف و صحیح میفرمایید این موضوعات رو، حتما....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
1
12
خداوند خیانت کنندگان را رسوا خواهد کرد . البته اینها رسوا شده اند ولی مثل کبک سرخود را زیر برف کرده اند و فکر می کنند که کسی نمی بیند ولی این را بدانید که همه می بینند و می دانند ، اما یک روز این نفرین ها جواب می دهد شک نکنید ، دیر و زود داره ،سوخت و سوز نداره.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
1
8
کاسب واقعی تحریم ها برادر روحانیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۸
1
10
سر تا پاي اين دولت را فساد گرفته است
و آن وقت سرشان را زير برف كرده اند و فكر مي كنند كه كسي نمي فهمد !!!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۹
13
3
امثال ایشان هر موقع در مورد فساد سه هزار میلیاردی وفرار خاوری وبابک زنجانی ورحیمی وبقائی ومشائی مردم را قانع کردند حق دارند در مورد دیگران حرف بزنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۰
احسنت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
با گناه دیگران این گناهها شسته نمیشه برادر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۲
لا اقل اونا مفسد سه هزار میلیاردی رو نشون دادند و پروندشو فرستادن دادگاه
نه مثل روحانی که بزرگترین مفسدان اقتصادی رو کرده وزیر و معاون
به لطف تدبیر ایشون بود که تو پرونده برنده کرسنت باختیم و ضرر بیشتری از پرونده سه هزار میلیاردی به کشور وارد شد و عوامل این ترکمنچای به وزرات نفت رسیدن
روحانی مچکریم به خاطر این همه ضرر که به کشور میزنی!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۳
اگر نرخ دلار را 3000 محاسبه کنیم جریمه و عدم النفع 50 میلیارد دلاری فساد کرسنت معادل 50 برابر سه هزار میلیارد تومان است .
ناشناس
| Sweden |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۵
خاوری را که احمدی نژاد عزل کرده بود کی برگرداند جز 217 نماینده مجلس هفتم؟ اعم از اصولگرا و اصلاح طلب؟ چی شد که جهرمی هرگز دادگاهی نشد؟
بابک زنجانی مگر کیست جز کسی که به دلیل سرپیچی از قوانین کدخدا و رساندن 17.5 میلیارد یورو به ایران الان دارد مجازات می شود؟
مپر جز این است که دو سال انفرادی رفت اما احمدشهید از او حمایت نمی کند؟

رحیمی مگر جرمی داشت جز افشای پرونده کرسنت؟

بقایی مگر..؟
راستی بقایی چه کار کرده بود که بعد هفت ماه حبس انفرادی و بدون تفهیم اتهام ولش کردند؟
خدا مردم مازندران را به خاطر رایی که در انتخابات خبرگان دادند نخواهد بخشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۱
0
7
احیانا پدران دولتیها باغ پسته به ارث نگذاشته اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۶
0
3
قوه قضایه چرا به صحت و سقم این اطلاعات نمی پردازد و با خاطیان برخورد نمی کند
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۰۳:۳۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
چون چاقو دسته خودش را نمی برد.
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
1
فک.میکنم چون احمدی نژاد از جیب بزرگان زد و به جیب مردم ریخت خدا روزیش رازیاد کرد چرا که در دولت ایشان نرخ نفت و...
شاید دوباره ربئس جمهور بشه باز هم در روزی به روی مردم باز بشه.
من که با تمام وجود از احمدی نژاد راضیم و انهایی که در دوران احمدی نژاد سنگ جلوی پابش می انداختند و می اندازند میخواهند چی رو ثابت کنن ...خدا به دادشان برسد.....اگر با ریاضت انسان ساخته میشود خوب است مسئولان کمی ریاضت بکشند ملت دیگر انسان انسان انسان شده اند....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: