خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: از توكّلت تو را همين بس كه براى خود روزى رسانى جز خداوند سبحان نبينى.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۳۷۸۴۶۴
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴
سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به حاشیه‌سازی‌هایی که این فصل برایش شده بود گفت: بعد از اینکه ما به پرسپولیس باختیم یکی از مسئولان باشگاه و بازیکن بزرگ تیم به منزل مجیدی رفتند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، پرویز مظلومی در شرایطی فصل پانزدهم لیگ برتر و بیست و نهمین دوره جام حذفی را به پایان برد که نتوانست یکی از این دو جام را برای هواداران استقلال به ارمغان بیاورد. مظلومی دوشنبه شب مهمان برنامه نود بود تا به دلایل این ناکامی و اتفاقاتی که پیرامون تیمش رخ داد اشاره کرد. گزیده صحبت های او را می خوانید:

از هواداران عذرخواهی می کنم

پرویز مظلومی در ابتدای صحبت هایش با اشاره به حضورش در این برنامه گفت: شرایط روحی و روانی خوبی نداشتم و فردوسی پور خواستم که من را معاف کند اما به خاطر هواداران آمدم. عذرخواهی می کنم از هواداران استقلال که نتوانستیم برایشان جام بیاوریم و به ذوب آهن هم تبریک می گویم.

ناکامی استقلال دلایل مختلفی داشت

سرمربی تیم فوتبال استقلال که به گفته خودش شرایط روحی مناسبی ندارد با اشاره به اینکه تیمش نتوانسته قهرمان جام حذفی شود ادامه داد: باید به من فرصت بدهید که همه حرف هایم را بزنم. ناکامی استقلال دلایل مختلفی داشت که به آن اشاره خواهم کرد.

قراردادم دو ساله است

مظلومی ادامه داد: من با استقلال قرارداد دوساله دارم. هیات مدیره و مدیرعامل پای قرارداد را امضا کرده اند. در شرایطی آمدم که سراغ گزینه های دیگر رفته بودند و در نهایت آمدند سراغ من. پنج هفته به شروع لیگ مانده بود و من فرصت زیادی برای آماده سازی تیم نداشت. ما جوانان زیادی را جذب کردیم و تغییرات زیادی را ایجاد کردیم. برنامه ای که به مسئولان دادم سه ساله بود اما با برنامه دو ساله موافقت کردند. من سال اول قول قهرمانی نداده بودم. قول کسب سهمیه داده بودم و جوانگرایی در تیم.

ریسک کردم

وی افزود: من پیش بینی می کردم که در سال اول جوانانی که آورده بودیم باید جا می افتادند. ریسکی بود که من انجام دادم و متاسفم که انجام نشد. ما تا روز آخر در هر دو جام مدعی بودیم. تیم ما بیست هفته صدرنشین لیگ بودیم و در حذفی هم فینالیست بودیم.

واقعا در استقلال تنها بودم

مظلومی خاطرنشان کرد: من واقعا تنها بودم. افشارزاده من را حمایت می کرد اما من در باشگاه تنها بودم. با اینکه نیم فصل اول صدرنشین بودیم اما کارهای دیگری بود در باشگاه که انجام نمی شد. وقتی نتیجه نمی گیرید فقط سرمربی مقصر است. ما از کمترین امکانات سخت افزاری محروم بودیم. همه چیز را مکتوب به هیات مدیره داده بودم و گفتم آقایان در این شرایط به مشکل خواهیم خورد چرا که تیم ما ناقص است. ما بازیساز نداشتیم. اول فصل کرار و ریوالدو را داشتیم اما این دو را از دست دادیم. قول دادند که جایگزینش را بگیرند اما نشد. برای کرار مشکل ایجاد کردند. کرار به تهران آمده بود که پولی در بیاورد.

پول و مصدومیت به تیم ما لطمه زد

مظلومی خاطرنشان کرد: ما نیم فصل خوب کار کردیم اما زمانی که وقت پرداخت ها رسید کار ما سخت شد چون باشگاه به تعهداتش عمل نکرد. تا زمانی که روزبه چشمی با ما بود مشکلی نداشتیم اما زمانی که روزبه مصدوم شد ما دیگر بازیکن جایگزین نداشتیم و وسط زمین ما بار افتاد روی دوش امید ابراهیمی. مصدومان ما هم زیاد شدند. خسرو حیدری 10 هفته مصدوم بود، رمضانی را نداشتیم، عادل شیحی را هم نداشتیم. محسن کریمی و چند بازیکن دیگر مصدوم شدند. خیلی از بازیها برای ارنج کردن دچار مشکل شدم.

توقعات از استقلال بالا رفته بود

وی افزود: با این شرایط تیم نتیجه گرفت و توقعات رفت بالا. ضمن اینکه پرسپولیس هم که قعرنشین بود نتیجه گرفت و بالا آمد. اینها توقعات را بالا برد. ضمن اینکه تیم ما بیست هفته صدرنشین بود اما در همان زمان هم از تیم ما انتقاد می کردند. حواشی زیادی هم در تیم ما بود که لطمه زیادی به ما زد. خصوصا در نیم فصل دوم حاشیه ها لطمه زیادی به ما زد.

خیلی ها ما را کوبیدند

خیلی از پیشکسوتان انتقاداتی کردند که به تیم ما لطمه زد. خیلی ما را کوبیدند. تیم ما جوان بود و تحت تاثیر قرار می گرفت. برخی بیرون نشستند و فکر نمی کنند که چرا من تیم را دفاعی چیدم. ما با داشته هایمان زندگی می کردیم. مدام از گوشه و کنار می شنیدم که یکی را می خواهند بگذارند جای من. بچه ها می گفتند آقا مگر شما قرارداد ندارید پس چرا می گویند می خواهید بروید. انتقادات از خود باشگاه نسبت به ما بود.

تا چهار صبح التماس کردند مجیدی بیاید جای ما

من خیلی چیزها را می دانستم اما چون نمی خواستم تیم تمرکزش را از دست بدهد سکوت کردم. ما دربی را شکست خوردیم و سه امتیاز عقب افتادیم یکی از اعضای باشگاه و یکی از بازیکنان بزرگ می روند خانه مجیدی و تا چهار صبح رفتند و التماسش کردند که بیایند سرمربی شود. اینها نمی دانند که فرهاد مجیدی مثل فرزند من است و می آیند به من می گوید. یکی می رود با اسکوچیچ صحبت می کند و یکی از مسئولان باشگاه هم می رود سراغ فرد دیگری. این آقایان دنبال منافع خودشان هستند نه به فکر هواداران. به خاطر این مسائل چند بار تا مرز سکته پیش رفتم. این آقایان بگذارند استقلال در اختیار استقلالی های واقعی باشد. تا کی می خواهند در این تیم باشند و به فکر منافع خودشان باشند.  قلعه نویی چند سال این تیم را قهرمان کرد اما دو سال نتوانست قهرمان شود ببینید چه رفتاری با آن کردند.

با منصوریان هم قبلا صحبت کرده بودند

مظلومی در مورد حضور منصوریان در استقلال نیز گفت: خبری از این موضوع ندارم اما می دانم که چند وقت پیش با منصوریان صحبت کردند. البته نه تنها با منصوریان بلکه با برخی مربیان دیگر هم صحبت کردند. این آقایان دست از هیچ حاشیه سازی برای استقلال برنداشتند.

دو بازی که نباید می باختیم را باختیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد دلایل از دست دادن قهرمانی تیمش در لیگ برتر گفت: دو بازی که می توانست ما را قهرمان کند را باختیم. بازی با پرسپولیس و تراکتورسازی. این دو بازی هم شرایط خاص خودش را داشت و حاشیه هایی را هم ایجاد کرد.

رحمتی دستیار من بود

مظلومی در مورد اینکه آیا رحمتی بیش از یک بازیکن در تیم حضور داشت گفت: سید واقعا به من کمک کرد. مهدی با من هماهنگ بود. یک بار هم نیامد به من بگوید چه کسی در ترکیب تیم است. خود رحمتی هم در جلسات متوجه می شد که چه کسانی در ترکیب هستند. من در همه تیم هایی که بودم از کاپیتان به عنوان دستیارم استفاده می کردم.

نمی دانم چرا ریوالدو رفت؟

مظلومی در مورد رفتن ریوالدو هم گفت: خود من هم متوجه نشدم چرا ریوالدو رفت. هر کسی یک حرفی زد اما در نهایت مشخص نشد چرا ریوالدو رفت. گفتند که برادرزاده من ایشان را آورده درحالی که ایشان فقط مترجم ریوالدو بود.

سه شنبه تکلیف مشخص می شود

وی در مورد برکناری اش گفت: همانطور که گفتم من با استقلال قرارداد دو ساله دارم اما در رسانه ها می خوانم که صحبت هایی برای حضور افراد دیگری مطرح شده است. با این حال قرار است در جلسه روز سه شنبه هیات مدیره در این مورد تصمیم گیری شود.

اختلافی با صالح نداشتم

مظلومی در مورد اختلافش با کادر فنی و خصوصا مجید صالح گفت: به هر حال اختلاف نظر در همه جا باید باشد. من به عنوان نفر اول باید حرف اول را می زدم با این حال ما باهم بارها در مورد مسائل مختلف صحبت می کردیم. از آقای صالح هم ممنون هستیم که تلاش خودشان را می کردند.

رحمتی هم پشیمان شده بود

وی در مورد اینکه چرا با رحمتی به خاطر رفتار با قلعه نویی برخورد نکردید گفت: چرا برخورد کردیم. به هر حال خود رحمتی هم از این حرکات پشیمان و ناراحت بود. خود من یک مربی هستم و انتظار ندارم که یک بازیکن با مربی اینگونه رفتار کند. ما در ضربات پنالتی دیدار با ذوب آهن روی رحمتی حساب باز کرده بودیم اما ذوب آهنی ها خیلی خوب ضربه زدند.

قرارداد دارم و استعفا نمی دهم

مظلومی در مورد اینکه اگر روز سه شنبه هیات مدیره تصمیم به انتخاب سرمربی جدید بگیرد تکلیف شما چیست، گفت: من قرارداد دو ساله دارم اما هیچ وقت دنبال پول از استقلال نبودم و هر چه دارم از این تیم است. من هنوز از چهار سال قبل طلبکار هستم اما هیچ وقت دنبالش نرفتم. با این حال اعتقاد دارم که باید کادر فنی را در نیم فصل دوم تقویت می کردیم اما مصدومیت ها و کمبود بازیکن روی عملکرد تیم ما تاثیر زیادی گذاشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: