خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: از توكّلت تو را همين بس كه براى خود روزى رسانى جز خداوند سبحان نبينى.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۳۹۷۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
حادثه روز عاشورا داغی بر دل مؤمنان است
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری حادثه روز عاشورا را داغی بر دل مؤمنان دانست و گفت: این حادثه از دیدگاه اهل سنت تلخ‌ترین حادثه‌ در دنیای اسلام است.

به گزارش پایگاه 598، ماموستا فایق رستمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، ضمن تسلیت ایام عاشورای حسینی اظهار داشت: حادثه روز عاشورا را داغی بر دل مؤمنان و این حادثه از دیدگاه اهل سنت تلخ‌ترین حادثه‌ در دنیای اسلام است.

وی گفت: مردم استان کردستان با حضور در مراسم عزاداری عاشورای حسینی یاد و خاطره اهل‌بیت را بار دیگر در دل‌های خودشان احیا می‌کنند.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: خداوند متعال از ماه‌های محرم، رجب، ذی‌الحجه و ذی‌القعده به عنوان ماه های قابل احترام نام برده و از امت مسلمان خواسته است که در این ایام از انجام ظلم نسبت به یکدیگر با جدیت پرهیز کنند.

وی گفت: رسول اکرم(ص) فرموده است که هرکسی من و حضرت امام حسن(ع) و حضرت امام حسین(ع) و همچنین پدر و مادر آنها را دوست بدارد پاداش و درجه او در روز قیامت همنشینی با پیامبر مکرم اسلام(ص) است.

ماموستا رستمی افزود: رسول اکرم(ص) در زمان قید زندگی خود در این ایام روزه می‌گرفتند و حتی در احادیثی نیز آمده است که روزه این روز از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) پس از روزه ماه مبارک رمضان بزرگ‌ترین روز برای عبادت است.

وی اظهار کرد: امروز فرصتی مغتنم برای افرادی است که دلی پر از گناه دارند تا به خود بیایند و راه راست را پیشه کنند و فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر را ترویج دهند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: