آخرین اخبار
کد خبر: ۴۱۷۳۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
در پی اعلام خبر رایگان شدن بهای برق مصرفی بهمن‌ماه سال 95 در این استان و نسبت دادن این مسأله به درخواست خانواده شهدا و جانبازان خوزستان توسط استاندار که شب گذشته در سیمای خوزستان مطرح شد، جمعی از این خانواده‌ها در نامه‌ای سرگشاده ، خطاب به استاندار خوزستان خواستار روشن شدن این موضوع شدند.
به گزارش پایگاه 598، در پی اعلام خبر رایگان شدن بهای برق مصرفی بهمن‌ماه سال 95 در این استان و نسبت دادن این مسأله به درخواست خانواده شهدا و جانبازان خوزستان توسط استاندار که شب گذشته در سیمای خوزستان مطرح شد، جمعی از این خانواده‌ها در نامه‌ای سرگشاده ، خطاب به استاندار خوزستان خواستار روشن شدن این موضوع شدند.

در این متن آمده است: بر هیچ‌کس پوشیده نیست که مصائب استان خوزستان به ویژه در ماه‌های اخیر، ناشی از ضعف انواع زیرساخت‌ها، بی‌کفایتی، بی‌برنامگی، خستگی و بی‌اراده بودن متولیان و مدیران گذشته و حال این دیار است که اصلاح آن در آینده نیز آرزویی به ظاهر دست نیافتنی است، لذا از آنجا که اخیراً و در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، اقدام به ظاهر تبلیغاتی «رایگان شدن قبوض برق مصرفی مردم خوزستان در بهمن ماه 95» را منتسب به درخواست خانواده شهدا و جانبازان عنوان کرده‌اید، لازم دانستیم مطالبی را به اطلاع شما و همکارانتان برسانیم.

این بیانیه می‌افزاید:‌ خاندان شهیدان همان‌گونه که در مقاطع مختلف تاریخی ثابت کرده‌اند، با بذل جان و مال در اعتلای اسلام و انقلاب اسلامی راسخ بوده و هستند و از ورود در هرگونه بازی سیاسی و انتساب به هر حزب و جناحی جز خط مستقیم ولایت فقیه مبرا هستند.

خانواده معظم شهدا و ایثارگران به واسطه صبر و صلابتی که از جانب خدای متعال به ایشان عنایت شده است و با تکیه بر دو رکن تقوا و قناعت، بحمدالله از هرگونه نیاز مادی مستغنی‌اند و همواره در خط مقدم کمک به مستضعفان و نیازمندان نیز بوده و هستند.

در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: ارائه تصویر طلبکارانه و گداصفتانه از خانواده‌های ایثارگران، سالهاست که در دستور کار دشمن خارجی و ایادی داخلی آن قرار دارد؛ لیکن بسیار متأسفیم که اکنون برخی مقامات رسمی نظام نیز در دام این پروژه قدیمی افتاده‌اند.

مشکلات خوزستان که از دیرباز در نگاه مدیران اشرافی جایگاهی نداشته است؛ هیچ‌گاه از نگاه نافذ و بصیرت بالای خانواده شهدا و ایثارگران پنهان نمانده و نخواهد ماند، مسائلی از جمله تولید و اشتغال، بهداشت و درمان، مسکن، آب و برق و گاز، انتصابات و باندبازی‌های سیاسی و اداری، فتنه‌گری‌های گوناگون قومی و مذهبی و سایر معضلات اجتماعی و خدماتی تنها نمونه‌هایی از گرفتاری‌ها و دردهای مردم مظلوم این استان است
.
این بیانیه می‌افزاید:‌ بدون شک آشوب‌ها، تجمعات و اعتراضات گوناگون در سال‌ها و ماه‌های گذشته نیز معلول سهل‌انگاری‌های بی‌اندازه در حل این قبیل مشکلات بوده است.

بنابراین همان‌طور که شأن و منزلت خانواده‌های ایثارگران ایجاب می‌کند، مطالبه از شما و سایر مسئولان صرفاً از این جنس خواهد بود.

لذا چنانچه رئیس جمهور محترم به علت آنچه شما آن را احترام به خانواده شهدا، جانبازان و مردم استان عنوان کرده‌اید «قبوض بهمن‌ماه 95 مردم استان را بخشوده‌اند» لطف بفرمایید و دغدغه‌های حقیقی و زخم‌های کهنه مردم خوزستان را نیز به سمع و نظر ایشان برسانید تا شاید به احترام خانواده شهدا، جانبازان و مردم استان در جهت رفع آنها اقدامی صورت پذیرد.

خانواده معظم شهدا، جانبازان، آزادگان، رزمندگان و تمام نیکوکاران استان خوزستان که در دوران دفاع مقدس علاوه بر بذل جان، با کمک‌های نقدی و غیرنقدی جبهه‌های حق علیه باطل را تأمین می‌کردند؛ آمادگی دارند هزینه چند روز برق مصرفی و البته جبران زیان و ضرر وسایل آسیب دیده منازل مردم که از نظر جنابعالی و رئیس جمهور پنهان مانده است را با یک گلریزان ساده، جمع‌آوری کنند.

پس چنانچه طبق اظهاراتتان تقاضایی از سوی خانواده‌های شهدا برای بخشودگی هزینه برق به شما ارائه شده، لازم است مستندات آن را در رسانه‌ها منتشر کنید.

این بیانیه می‌افزاید: در پایان برادرانه به شما تذکر می‌دهیم که در اسرع وقت نسبت به عذرخواهی از ساحت مقدس شهیدان و خانواده‌های داغدار و صبورشان اقدام کنید، بدیهی است همه ما به زودی در پیشگاه خدای متعال مورد قضاوت قرار خواهیم گرفت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: