آخرین اخبار
کد خبر: ۴۲۹۰۰۶
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
هفته پنجم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور با انجام چهار بازی آغاز می‌شود که در حساس ترین این بازی‌ها استقلال در تهران میزبان پدیده مشهد است.
به گزارش پایگاه 598، دیدارهای هفته پنجم از رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور با انجام چهار بازی از امشب آغاز می‌شود که طی آن استقلال در تهران با پدیده دیدار می‌کند، سپاهان در خانه خود میزبان سپیدرود است، سایپا در ورزشگاه خانگی خود به مصاف تراکتورسازی می‌رود و ذوب آهن در آبادان با صنعت نفت دیدار می‌کند.

 

* استقلال - پدیده

هیچ یک از دو تیم در هفته گذشته برنده نبودند. پدیده در خانه خود مقابل دیگر استقلال لیگ برتر تن به تساوی ۲-۲ داد و آبی پوشاندر ورزشگاه تختی تهران مغلوب سایپا شدند تا نتایج بازی‌های گذشته دو تیم را برای پیروزی در این دیدار دارای انگیزه‌های مضاعف نماید.

 

استقلال با قوی ترین خط دفاعی و ضعیف ترین خط حمله در لیگ برتر با یک امتیاز کمتر نسبت به پدیده و انبوهی حاشیه‌های بیشتر نسبت به این تیم برای این دیدار آماده می‌شود. گرچه خروجی نهایی نشست هیات مدیره استقلال هم به ظاهر به سود کادر فنی این تیم بوده است، اما پر واضح است که در این هیات مدیره هم دو دستگی وجود دارد و کادر فنی به موازات موافق، مخالفانی هم دارد. منصوریان باید در حالی تیمش را در این دیدار که حکم شمشیر دو لبه برای او دارد آماده کند که حتی در دل هیات مدیره هم مخالفانی دارد.

 

پدیده تا این مقدار با حاشیه و تهدید مواجه نیست و شرایط برای این تیم از نظر مسائل درونی بهتر است. شاگردان رضا مهاجری با ۷ گل زده نشان از خط حمله‌ای قوی و با ۵ گل خورده نشان از خط دفاعی آسیب پذیر دارند. آنها با یک امتیاز بیشتر از استقلال ۶ پله بالاتر از آنها در جدول ایستاده‌اند. پیروزی در این دیدار حداکثر این تیم را در پایان هفته پنجم به رده چهارم جدول می‌رساند. اما مساوی یا شکست می‌تواند منجر به سقوط چند پله‌ای در جدول باشد.

 

شاگردان منصوریان در صورت پیروزی در این بازی و نتیجه نگرفتن رقیبان و قدری خوش شانسی می‌توانند  حتی تا رده چهارم جدول هم صعود کنند. اما مهمتر از سه امتیاز این بازی برای استقلالی‌ها، خروج از بحران است که ارزش فراوانی برای آنها و به خصوص برای سرمربی این تیم دارد. 

 

به نظر می‌رسد منصوریان برای این بازی دست به تغییراتی در تیمش نسبت به آخرین بازی این تیم بزند. قطع به یقین سجاد شهباززاده که به جمع مصدومان استقلال اضافه شده در این بازی جای خود را به علی قربانی می‌دهد و احتمال این که یعقوب کریمی که با انتقادات فراوانی مواجه بود در ترکیب این تیم قرار نداشته باشد زیاد است. بازگشت امید نورافکن به جمع مردان ثابت استقلال در این بازی قابل پیش بینی‌است.

 

* سپاهان - سپیدرود

هر دو تیم برای اولین بار در این فصل در هفته چهارم به پیروزی رسیدند و از شرایطی نزدیک به هم در جدول برخوردارند. تیم قدیمی و پر افتخار سپاهان و سپیدرودی‌های جدیدالورود به لیگ برتر با ۵ و ۳ امتیاز برگزار کننده دیداری هستند که برای هر دو تیم از درجه بالای اهمیت  برخوردار است. سپیدرودی‌ها به تازگی از جمع دو تیم انتهای جدول جدا شده‌اند با توجه به فاصله کم  امتیازی شان با گسترش و پیکان اگر در این بازی خارج از خانه شکست بخورند این پتانسیل را دارند که در صورت امتیاز گرفتن این دو تیم حتی به انتهای جدول برسند. اما در صورت پیروزی احتمالی شاگردان نظر محمدی صعود چشمگیری در جدول خواهند داشت.

 

سپاهان که با تحمل شکستی سنگین در مشهد مقابل پدیده شرایطی به هم ریخته را در این فصل تجربه کرد، با پیروزی در دربی هفته چهارم به نوعی ریکاوری کرد و از بحران خارج شد تا به کسب امتیازات کامل بازی با سپیدرود در کنار زاینده رود امیدوار باشد.

 

سپیدرود بعد از خداحافظی سهیل حق شناس کاپیتان و مهاجم با تجربه‌اش از مستطیل سبز خلاء این بازیکن را هم در خط حمله تیمش احساس می‌کند.

 

* سایپا - تراکتورسازی

تیم‌های برنده در هفته چهارم با مربیان جوان و خوش سابقه شان برگزار کننده دیداری حساس مقابل هم هستند. سایپا با پیروزی که برابر استقلال در هفته چهارم به دست آورد رسما در کورس صدر جدول قرار گرفت تا از حالا خود را بعنوان یکی از مدعیان قهرمانی معرفی کند. این تیم برای دومین هفته متوالی برگزار کننده یک دیدار خانگی است. آن هم مقابل یکی دیگر از تیم های پر هوادار کشور. 

 

شاگردان علی دایی بعد از غلبه بر استقلال در هفته چهارم با روحیه‌ای مضاعف برای دیدار برابر تراکتورسازی آماده می‌شوند. تنها غایب این تیم در این بازی روزبه شاه علیدوست کاپیتان با تجربه نارنجی پوشان است که در آخرین دقایق بازی مقابل استقلال با کارت قرمز داور از زمین مسابقه اخراج شد.

 

سایپا در صورت این دیدار می تواند ولو شده به صورت موقت از دو تیم ده امتیازی دیگر در جدول پیشی گرفته و موقتا صدر جول را به رنگ نارنجی در آورد. 

 

* صنعت نفت - ذوب آهن

هر دو تیم بازی‌های گذشته شان را با شکست پشت سر گذاشته‌اند و طبیعی است که برای جبران مافات پا به این دیدار می‌گذارند. صنعت نفت تا به اینجای کار همانطور که صد در صد بازی‌های خارج از خانه خود را با شکست به اتمام رسانده، در تمامی دیدارهای خانگی‌اش پیروز شده تا نشان دهد آبادان به مامنی برای این تیم تبدیل شده است. شاگردان قلعه نویی اما هفته گذشته در خانه خود شکست خوردند تا قدری از تیم های بالای جدول فاصله بگیرند. 

 

صنعت نفت در این فصل فوتبال خوبی ارائه می‌دهد و چهار بازیکن خارجی این تیم تبدیل به یک محور شده‌اند. دوندگی‌های باتیستا، سازندگی‌های کرار و تمام کنندگی‌های سزار و شیمبا از صنعت نفت تیمی در فاز تهاجمی خطرناک ساخته است و رد پای بازیکنان خارجی این تیم در عمده گل‌های زده شده آن به چشم می‌خورد. 

 

در تیم ذوب آهن هم به جز بازیکنان با تجربه‌ای مثل رجب زاده، پهلوان و تبریزی، این روزها یک جوان به اسم ربیع عطایا در ترکیب این تیم خوش می‌درخشد و می‌تواند از بازیکنان تاثیر گذار سبز پوشان در آبادان باشد. صنعت نفت با ۶ و ذوب آهن با ۵ امتیاز به ترتیب در رده‌های پنجم و هفتم جدول قرار دارند و هر دو تیم از شرایط مطلوبی در جدول برخوردار هستند. پیروزی در این بازی برای هر یک از دو تیم اتفاق بیفتد تا حدود زیادی به حفظ موقعیت آنها در بالای جدول کمک می‌کند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: