آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۰۷۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۵
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای خطاب به روحانی
بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور و عضو هیات نظارت بر اجرای برجام تصریح کرد: قابل اعتماد دانستن آمریکا و نادیده گرفتن خوی پلید خودبرتربینی و استکباری دولت های غربی، خطایی بزرگ و نابخشودنی به شمار می‌رود که تجربه تاریخی ملت ایران، گواهی بر آن است که همواره مسئولانی با نگاهِ اعتماد به دشمن، در دست­یابی به منافع ملی و آرمانی خود با شکست روبرو شده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) در نامه‌ای خطاب به حسن روحانی رئیس جمهور و عضو هیات نظارت بر اجرای برجام تصریح کرد: قابل اعتماد دانستن آمریکا و نادیده گرفتن خوی پلید خودبرتربینی و استکباری دولت های غربی، خطایی بزرگ و نابخشودنی به شمار می‌رود که تجربه تاریخی ملت ایران، گواهی بر آن است که همواره مسئولانی با نگاهِ اعتماد به دشمن، در دست­یابی به منافع ملی و آرمانی خود با شکست روبرو شده‌اند.  

در ابتدای این نامه آمده است: با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد و تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن بزرگداشت هفته دفاع مقدس، همانطور که مستحضرید رئیس جمهور آمریکا در صحبت‌های اخیر خود، دوباره ایران را به عنوان تهدیدی جدی برای ثبات و آرامش منطقه معرفی کرده و توافق اخیر خود با ایران را توافقی ناعادلانه جلوه داده است و جمهوری اسلامی را ناقض روح برجام می‌داند و تهدید کرده است که در مقابل ایران ساکت نخواهد ماند.

در ادامه این نامه خاطر نشان شد: از طرفی متاسفانه ملت ایران در این هفته شاهد اعمال تحریم‌های جدید از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا نسبت به7 فرد و 2 شرکت ایرانی به بهانه حمایت از تروریسم و جرایم سایبری بوده است. همچنین باید توجه داشت ایران با گذشت زمان تنها شاهد تعلیق و به عقب انداختن زمان انجام تعهدات طرف غربی است که در واقع این عمل برخواسته از روح استکباری و غیرمنطقی آنهاست. 

در بخش دیگری از این نامه تاکید شد: این قبیل اتفاقات، رخداد تازه‌ای در این چند ماه پسابرجامی محسوب نمی‌شود؛ از طرفی به پای میز مذاکرات می‌آیند و از طرف دیگر به اعمال تحریم‌های جدید و تهدید به گزینه نظامی می‌پردازند. در ادبیات سیاسی انقلاب، دشمن، دشمن است و انتظار ترحم و خوش عهدی از آن کاملا کودکانه به نظر می آید. این سطح از بدعهدی و دشمنی از طرف دولتمردان زورگو و غیرمنطقی آمریکایی سابقه‌ای به قدمت انقلاب اسلامی داشته است و همواره با گذشت زمان تکرار می شود. قابل اعتماد دانستن آمریکا و نادیده گرفتن خوی پلید خودبرتربینی و استکباری دولت های غربی، خطایی بزرگ و نابخشودنی به شمار می‌­رود که تجربه تاریخی ملت ایران، گواهی بر آن است که همواره مسئولانی با نگاهِ اعتماد به دشمن، در دست­یابی به منافع ملی و آرمانی خود با شکست روبرو شده‌اند.   

همچنین در این نامه اظهار شد: جنبش دانشجویی از جنابعالی نیز، به عنوان رئیس هیات نظارت بر برجام و رئیس جمهور ملت ایران انتظار دارد، در واکنش به رفتارهای استکبار‌مآبانه­ طرف غربی، شاهد اقدامی انقلابی و مقتدرانه در صیانت از اهداف اقتصادی انقلاب باشد. اقداماتی سریع و زمان­مند، مانند بالابردن سقف غنی‌سازی به بیش از67/3 درصد و افزایش تعداد سانتریفیوژها در فوردو به بیش از 1000 سانتریفیوژ، می‌تواند حرکت رو به جلو و تاثیرگذاری در این عرصه محسوب شود.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: همچنین تذکر این نکته نیز به جاست که مردم غیور و انقلابی ایران در این انتظار چندساله شاهد تلاش‌­های مصرانه شما در به ثمر رساندن میوه برجام جهت حل مشکلات اقتصادی و معیشتی بوده اند، اما با کمال تاسف اگر نگوییم ثمره این مدت مذاکره تنها اِعمال تحریم های جدید بوده، می‌توان گفت «آب در هاون کوبیدنی بیش نبوده است.» لذا به نظر می رسد تنها راهکار خروج از شرایط نابه ­سامان کنونی، توجه ویژه به تقویت ظرفیت‌های داخلی اقتصاد و اجرای کامل سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی است. از خداوند متعال توفیق روزافزون جنابعالی و هیات دولت را در انجام به موقع تکالیف انقلابی مسئلت می‌نماییم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: