آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
هفته هفتم لیگ برتر؛
هفته هفتم رقابتهای فوتبال لیگ برتر درحالی آغاز می شود که نخستین دیدار این هفته می تواند حساس ترین بازی باشد. جایی که استقلال به فکر یک پیروززی سرنوشت ساز است.
به گزارش پایگاه 598، بحرانی ترین استقلال تاریخ در بدترین شرایطش به تیمی می‌رسد که هدایت آن بر عهده فردی است که  همواره بیشترین انگیزه را برای قرار گرفتن مقابل استقلال دارد. امیر قلعه نویی پر افتخار ترین مربی لیگ برتر که بیش از نیمی از قهرمانی‌هایش را با همین تیم استقلال به دست آورده، هرگاه روی نیمکت تیم دیگری در مقابل استقلال نشست نتایج خوبی گرفت. قلعه نویی نه تنها رکورددار داشتن بیشترین پیروزی با استقلال در لیگ برتر است، بلکه در شکست دادن استقلال هم رکورد جالبی به نام خود ثبت کرده است. وی فصل گذشته در دو بازی رفت و برگشت آبی پوشان را شکست داد و امسال قرار است با ذوب آهن مقابل آبی پوشان قرار گیرد.

استقلال، تیمی که از نظر فنی در شرایط بدی به سر می‌برد و حاشیه‌های مدیریتی و با بهتر است بگوییم سوء مدیریتی هم این تیم را احاطه کرده، به یکی از سخت ترین و شاید هم بتوان گفت به سخت ترین بازی‌اش در نیم فصل نخست رسیده است. باید دید که آیا امیر قلعه نویی امروز تیر خلاص را به استقلال و منصوریان خواهد زد یا عامل برون رفت این تیم از بحران خواهد بود.

اما استقلالی‌ها امیدوار به تکرار تاریخ هستند تا بتوانند یکبار دیگر توسط ذوب آهن از بحران عبور کنند. فصل گذشته در چنین ایامی آبی پوشان درست در هفته ششم با ۴ امتیاز در چنین جایگاهی در جدول حضور داشتند و در هفته هفتم به مصاف ذوب آهنی می‌رفتند که هدایت آن با یحیی گلمحمدی بود. آبی‌ها در هفته هفتم فصل گذشته اولین پیروزی خود را به دست آوردند و منصوریان با همین پیروزی تا انتهای فصل روی نیمکت آبی پوشان نشست.

شرایط در این فصل هم به نوعی دیگر برای این تیم تا به اینجای کار تکرار شده. آبی‌ها فصل گذشته تا قبل از هفته هفتم هیچ پیروزی نداشتند و ۴ امتیاز این تیم ناشی از ۴ مساوی بود و اولین پیروزی این تیم مقابل ذوب آهن گلمحمدی به دست آمد. منصوریان در این فصل هم نخستین پیروزی‌اش را باز هم مقابل تیم یحیی گم محمدی به دست  آورد اما باز هم در هفته هفتم با تنها ۴ امتیاز به تیم ذوب آهن رسید و حالا آبی ها امیدوارند که با تکرار تاریخ، آنها باز هم در هفته هفتم مقابل ذوب آهن به برتری رسیده و باز هم به وسیله این تیم اصفهانی بحران خود را به فراموشی بسپارند.

هر دو تیم برای این بازی چند بازیکن مهم خود را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارند. علی حمام و مهدی رجب زاده دو بازیکن مهم تیم ذوب آهن هستند که به دلیل مصدومیت این بازی را از دست می‌دهند و در تیم استقلال هم نفراتی مثل امید ابراهیمی و داریوش شجاعیان هم دو بازیکن مهم آبی پوشان هستند که به دلیل آسیب دیدگی این بازی را از دست می‌دهند. 

برنامه بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

چهارشنبه ۲۹ شهریور

* استقلال تهران-ذوب آهن اصفهان؛ ورزشگاه آزادی تهران- ساعت ۲۰

پیام حیدری – محمدرضا ابوالفضلی – مهدی عالیقدر – وحید کاظمی – ناظر: ابراهیم میرزابیگی

پنجشنبه ۳۰ شهریور

* سپاهان اصفهان-پرسپولیس تهران؛ ورزشگاه نقش جهان اصفهان - ساعت ۲۰  

اشکان خورشیدی – سجاد طوری – رحیم شاهین – علی صفایی – ناظر: محمود رفیعی

* سیاه جامگان مشهد-گسترش فولاد تبریز؛ محل برگزاری بعدا اعلام می شود - ساعت ۱۹:۳۰

امید سعیدفر – مهدی الوندی – مهدی شفیعی – جواد محمدی – ناظر: ابوطالب طاهریان

* استقلال خوزستان-سپیدرود رشت؛ ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۲۰

محمدحسین ترابیان – محمدرضا مدیرروستا – امیرمحمد داودزاده – حسین زیاری – ناظر: علیرضا کهوری

جمعه ۳۱ شهریور

* صنعت نفت آبادان-فولاد خوزستان؛  ورزشگاه تختی آبادان - ساعت ۱۹ 

مهدی سیدعلی – سعید علی نژادیان – حسن انتظاری – شاهو اصلانی – ناظر: حیدر شکور

* پیکان تهران-نفت تهران؛ ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت۱۸:۳۰

مهدی مرجان زاده – یعقوب سخندان – داریوش صابرمطلق – احمد موسوی – ناظر: خداداد افشاریان

* سایپـا تهران-پارس جنوبی جم؛  ورزشگاه  پاس قوامین تهران - ساعت ۱۸:۳۰

حسین زرگر – علی دودانگه – یعقوب حجتی – حسین زمانی – ناظر: مسعود عنایت

* تراکتورسازی تبریز-پدیده خراسان/  ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت۱۷:۴۵

حمید حاج ملک – محمدجواد مداح – علی اکبر نوری – سعاد وفاپیشه – ناظر: فریدون اصفهانیان


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: