آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۱۰۵۱
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۵
هفته هفتم لیگ برتر:
رقابت‌های هفته هفتم لیگ برتر عصر پنجشنبه با انجام سه بازی دنبال می‌شود که در حساس ترین این بازی‌ها پرسپولیس در اصفهان با سپاهان دیدار می‌کند.
به گزارش پایگاه 598، هفتمین هفته از رقابت های لیگ برتر با انجام سه بازی پیگیری می شود که طی آنها امشب گسترش فولاد در مشهد به دیدار سیاه جامگان می‌رود، استقلال خوزستان و سپیدرود در رشت با یکدیگر دیدار می‌کنند و در حساس ترین بازی‌ امشب پرسپولیس در اصفهان با سپاهان دیدار می‌کند.

* سیاه جامگان - گسترش فولاد
لوکا بوناچیچ با تیم گسترش فولاد به هیچ وجه نتایج خوبی نگرفته و در پایان هفته ششم با تنها ۴ امتیاز در قعر جدول رده بندی قرار گرفته است. بوناچیج شرایط متزلزلی روی نیمکت گسترش فولاد دارد و بعید نیست در صورت ادامه این نتایج وی به زودی جای خود را به فرد دیگری روی نیمکت یان تیم بدهد. گسترش در حالی باید در مشهد به مصاف سیاه جامگان برود که بر خلاف این تیم، میزبان از شرایط خوبی بهره می برد.

میثاقیان بعد از حفظ تیم سیاه جامگان در شانزدهمین دوره لیگ برتر، این تیم را با شرایط مناسبی راهی لیگ هفدهم کرد و ایستادن در جایگاه هشتم با ۷ امتیاز نشان از شرایط نسبتا خوب این تیم می‌دهد. شاگردان میثاقیان با ۴ مساوی پر مساوی ترین تیم در لیگ برتر هستند و گسترش فولاد با با ۴ شکست از جمله تیم های پر شکست در لیگ برتر است. ضمن این که این تیم با ۱۲ گل خورده به هیچ وجه شرایط خوبی در ساختار دفاعی نداشته است.

پیروزی برای گسترش فولاد بسیار حیاتی است و نه تنها به ابقای لوکا کمک می کند، بلکه این تیم را با جهش مناسبی در جدول مواجه می کند. اتفاقی که روی داد آن روی کاغذ قدری سخت به نظر می رسد.

از طرف دیگر سیاه جامگان در صورت پیروزی در این بازی خانگی می‌تواند خود را به بالانشینان در جدول نزدیک کرده و شرایطش را برای هفته های آینده مناسب تر کند.

* استقلال خوزستان - سپیدرود
تیم‌های جنوبی و شمالی در حالی در اهواز با هم دیدار می‌کنند که به نظر می‌رسد سپیدرود با پیروزی خوبی که مقابل صنعت نفت هفته گذشته به دست آورد تا حدودی از بحران عبور کرده و بر خلاف این تیم، استقلال خوزستان با شکست سنگینی که هفته گذشته مقابل ذوب آهن تحمل کرد وارد بحران تازه‌ای شده است.

سپیدرود با دو پیروزی در لیگ تا حدودی از منطقه خطر در جدول دور شد اما استقلال خوزستان در رتبه چهاردهم قرار گرفته است و شکست و حتی مساوی در این بازی برای این تیم خطرناک است. شاگردان ویسی با ۱۱ گل خورده بعد از گسترش فولاد ضعیف ترین خط دفاعی لیگ برتر را دارند. آنها تنها در یک بازی ۶ بار گل خوردند تا ضعف ساختار دفاعی آنها بیشتر به چشم آید.

* سپاهان - پرسپولیس
حساس ترین بازی امشب بین دو تیم سپاهان و پرسپولیس انجام می‌شود. تیم های رده دوم و سیزدهم جدول رده بندی. شاگردان برانکو بعد از هفته ها سرمستی از پیروزی و نتایج درخشان، اولین شکست خود را هفته گذشته تحمل کردند تا ترمز این تیم تا حدودی کشیده شود. حالا این تیم دیگر آن تیم شکست ناپذیر سابق نیست و یکبار طعم شکست را چشیده و با همین یک شکست صدر جدول را هم از دست داد. 

سپاهان که در ابتدای فصل گفته می‌شد برای قهرمانی بسته شده، در شش هفته گذشته از لیگ هیچ نشانی از یک مدعی نداشته و با تنها ۶ امتیاز در جایگاه سیزدهم جدول رده بندی قرار گرفته است. شاگردان کرانچار ۸ بار در ۶ بازی گذشته خود گل خورده‌اند تا مشخص شود ساختار دفاعی مستحکمی ندارند. دفاع نه چندان مستحکم سپاهان باید در این بازی برابر خط حمله قدرتمند پرسپولیس ایستادگی کند. پرسپولیس با ۱۱ گل زده بعد از پارس جنوبی و پدیده سومین خط حمله خوب لیگ را در اختیار دارد. 

شکست برای سپاهان در این بازی یعنی عبور کردن از خط قرمز بحران و حتی این شکست می‌تواند به قیمت تغییراتی روی نیمکت این تیم تمام شود. اما پیروزی در این بازی خانگی برای سپاهان نه تنها کمک به سر و سامان دادن شرایط این تیم در جدول می‌کند، بلکه می‌تواند پرسپولیس و برانکو را در آستانه یک چالش جدید قرار دهد. 

برنامه بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه ۳۰ شهریور

* سپاهان اصفهان-پرسپولیس تهران؛ ورزشگاه نقش جهان اصفهان - ساعت ۲۰  

اشکان خورشیدی – سجاد طوری – رحیم شاهین – علی صفایی – ناظر: محمود رفیعی

* سیاه جامگان مشهد-گسترش فولاد تبریز؛ محل برگزاری بعدا اعلام می شود - ساعت ۱۹:۳۰

امید سعیدفر – مهدی الوندی – مهدی شفیعی – جواد محمدی – ناظر: ابوطالب طاهریان

* استقلال خوزستان-سپیدرود رشت؛ ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۲۰

محمدحسین ترابیان – محمدرضا مدیرروستا – امیرمحمد داودزاده – حسین زیاری – ناظر: علیرضا کهوری

جمعه ۳۱ شهریور

* صنعت نفت آبادان-فولاد خوزستان؛  ورزشگاه تختی آبادان - ساعت ۱۹ 

مهدی سیدعلی – سعید علی نژادیان – حسن انتظاری – شاهو اصلانی – ناظر: حیدر شکور

* پیکان تهران-نفت تهران؛ ورزشگاه شهدای شهر قدس- ساعت۱۸:۳۰

مهدی مرجان زاده – یعقوب سخندان – داریوش صابرمطلق – احمد موسوی – ناظر: خداداد افشاریان

* سایپـا تهران-پارس جنوبی جم؛  ورزشگاه  پاس قوامین تهران - ساعت ۱۸:۳۰

حسین زرگر – علی دودانگه – یعقوب حجتی – حسین زمانی – ناظر: مسعود عنایت

* تراکتورسازی تبریز-پدیده خراسان/  ورزشگاه یادگار امام تبریز- ساعت۱۷:۴۵

حمید حاج ملک – محمدجواد مداح – علی اکبر نوری – سعاد وفاپیشه – ناظر: فریدون اصفهانیان


برچسب ها: لیگ برتر ، هفته هفتم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: