آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۱۱۱۷
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۶
مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: جالب است که ما این روزها می‌توانیم رئیس جمهور را ببینیم اما وزیر ورزش را نه چون یک عده افراد مرتب در حال منفی بافی علیه من هستند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، در خصوص استعفای علیرضا منصوریان و اتفاقاتی که طی هفته‌های اخیر برای باشگاه استقلال رخ داده صحبت‌های زیر را انجام داد.

گزیده‌ای از صحبت‌های مدیرهامل سابق استقلال را بخوانید:

*4 سال است از استقلال رفته‌ام اما هنوز مدیرعاملم!

*آقایان مدیر بله‌قربان گو می‌خواهند که هر روز بگوید چشم

*وزرا برای استقلال تصمیم می‌گیرند نه روسای جمهور

*باز هم تاکید می‌کنم افرادی در بدنه دولت به سلطانی فر فشار وارد می‌کنند

*مگر به سلطانی‌فر گفتم من را مدیرعامل کن؟

*رئیس جمهور را می‌توانم ببینم ولی سلطانی‌فر را نه!

*منصوریان اشتباه کرد اما آقایان هم او را سوزاندند

*آقای افتخاری شما یک جام بیاور بعد صحبت کن

فارس: از شرایطی که این روزها پیش پای طرفداران استقلال افتاده، صحبت کنید.

من هم مثل همه طرفداران استقلال از وضعیت فعلی ناراحتم و کاری هم نمی‌توانم انجام دهم. 

فارس: بازی استقلال را دیدید؟

بله و آنچه که دیدم چیزی جز یک مسابقه مردانه نبود.  استقلال به برد احتیاج داشت و بازی بسیار زیبایی صورت گرفت ولی شرایط به شکلی است که تماشاگران استقلال را چیزی به جز پیروزی آرام نمی‌کند.

فارس: حتما می‌دانید اوضاع واحوال استقلال چه از نظر مدیریتی و چه فنی چندان جالب نیست.

این موضوع را وزیر محترم ورزش باید ببیند. او باید نسبت به استقلال و پرسپولیس نگاه ویژه داشته باشد و نه اینکه این دو تیم را تافته جدا بافته ببیند بلکه معتقدم او شرایط دو تیم را به شکلی درک کند که طرفداران دو تیم خیالشان راحت باشد. شما ببینید وقتی استقلال یا پرسپولیس یک بازی را می‌بازند چه تاثیری روی جامعه دارد. مشکل بعدی این است که این دو باشگاه به صورت غیرقانونی در حال اداره هستند. 4 سال است من و آقای رویانیان از دو باشگاه جدا شده‌ایم ولی هنوز در ثبت شرکت‌ها نام ما به عنوان مدیرعامل ثبت شده است. این یک تخلف است و نمی‌دانم چرا و بر چه اساس اجازه می‌دهند این تخلف ادامه پیدا کند. 

فارس: این روزها بحران مدیریت بیشتر از بحث فنی به چشم می‌آید، قبول دارید؟

دقیقا. ما افرادی مثل منزوی وهاشم ساعدی راداریم که می‌توانند عضو هیأت مدیره باشند. آیا این افراد کمتر از نفراتی هستند که الان در هیأت مدیره استقلال حضور دارند؟ علی امیری و بهرام امیری 2 معاون سابق من این روزها در نساجی حضور دارند. علی امیری مدیرعامل و بهرام هم معاون است. شما دیدید مدیریت این نفرات باعث شد تا نساجی قائم‌شهر، پارس جم صدرنشین لیگ برتر را از جام حذفی حذف کند. آیا جای این نفرات در استقلال نیست؟ این همه حسن روشن  می‌گوید کمیته فنی چرا هیچ کسی گوش نمی‌دهد؟‌آیا اینها راهکار نیست. به اعتقادم وزن هیأت مدیره استقلال پایین است و اگر شما دقت کنید اعضای ثابت هیأت مدیره استقلال الان یا رئیس دیوان محاسبات کشور هستند یا عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام. آقایان از من خوششان نمی‌آید و 4 سال است دو وزیر به این مملکت معرفی شدند یکبار نخواستند از من سؤال کنند حرفم چیست. این دوستان افراد بله قربان‌گو می‌خواهند و هر کسی بیشتر بله قربان بگوید مسئولیتش هم بیشتر است.

فارس: این روزها شایعه عجیبی در افکار عمومی به راه افتاده است. به طور مثال عنوان می‌شود در دولت قبل (احمدی‌نژاد) وضعیت پرسپولیس اسفناک بود و حالا در دولت جدید (روحانی) نوبت استقلال است. نظر شما در این مورد چیست؟

این شایعه را که دولت‌ها در وضعیت دو باشگاه تاثیر دارند را قبول ندارم. من در زمان آقای هاشمی رفسنجانی مدیرعامل بودم و اعتقاد دارم دوران طلایی استقلال همان زمان بود. اتفاقات رئیس‌جمهور فعلی خط فکری‌اش نزدیک به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است. پس من چرا نیستم؟ اینها شایعه‌ها است اما  وزیرها برای استقلال تصمیم می‌گیرند نه ریاست دولت‌ها. این وزیر است که نقش عمده‌ای دارد و در سرنوشت این دو باشگاه دخیل هستند. من روراست حرفم را می‌زنم و تاکید می‌کنم افرادی که در بدنه دولت هستند به سلطانی‌فر فشار وارد می‌کنند و قبلا هم چند نفری نزدیک آقای گودرزی بودند که در مورد من ذهنیت‌های منفی ایجاد می‌کردند. اعتراض من در همان زمان هم همین بود که اگر من برگردم ممکن است دست این افراد رو شود. مگر من به سلطانی‌فر گفته‌ام که من را مدیرعامل استقلال کن. من چند بار فقط مصاحبه کردم که حرف من را گوش بده و اگر اشتباه گفتم آن را نپذیر. متاسفانه اینها هست که استقلال را زمین می‌زند و هواداران استقلال از این موضوع ناراحت هستند.جالب است که یک کمپین تشکیل شده و برخی آن را قلابی تلقی کرده‌اند. حالا من سؤالی دارم.

فارس: بفرمایید؟

یک پیج تلگرامی کمپینی تشکیل داده که 450 هزار عضو دارد و آن‌ها می‌خواهند من به استقلال برگردم. اگر این قلابی است پس چرا از پلیس فتا کمک نمی‌خواهند که دست من را رو کند.در این پیج اسم افراد و شماره تلفن آنها وجود دارد و خیلی راحت با یک پیگیری ساده از پلیس فتا می‌شود نام این افراد و شخصیت‌شان را رصد کرد. من که به افراد حاضر دراستادیوم آزادی خط ندادم. شما دیدید چقدر اسم من مطرح شد ومعتقدم اسم‌ها مهم نیستند بلکه به نظر مردم باید احترام  گذاشت. آیا با من بد هستید واز من خوشتان نمی‌آید از معاونان من هم خوشتان نمی‌آید؟ همانطور که گفتم چند نفر مرتب در حال پر کردن ذهن وزیر و منفی‌باقی علیه من هستند. جالب است ما رئیس‌جمهور را می‌توانیم ببینیم ولی وزیر را نه! من اگر اراده کنم همین فردا نزد وزیر ورزش می‌روم اما نمی‌خواهم این شکل باشد و می‌خواهم خود وزیر حداقل نظر ما را بپرسد و ما هم بگوییم در این باشگاه چه خبر است.

فارس: شما با سلطانی‌فر مشکلی دارید؟

اصلا و ابدا. اتفاقا با او سلام و علیک گرمی دارم و مطمئن هستم من را قبول دارد. حتی زمانی که او برای وزیر شدن رای نگرفت در بیت رهبری او را دیدم و خطاب به او گفتم ای کاش شما وزیر می‌شدی. من سلطانی‌فر را درک می‌کنم و می‌دانم وقتی یک شخص سمت مهمی می‌گیرد ممکن است رودربایستی‌هایی هم داشته باشد. اما از این طرف هم باید پذیرفت که تیم به سمت نابودی می‌رود.

فارس: شرایط علی منصوریان را چطور ارزیابی می‌کنید؟

اگر به مصاحبه‌های من دقت کرده باشید در همان ابتدای حضور منصوریان با خبرگزاری فارس مصاحبه کردم و گفتم که اگر هیأت مدیره حامی شما است به استقلال بیا. مرتب هم این موضوع را تکرار می‌کردم و حتی دوستان از من سؤال می‌کردند چرا اینقدر روی این موضوع تاکید می‌کنی و من هم جواب دادم چون اطلاع دارم این هیأت مدیره حامی تو نیست. در روزهای خوب همه چیز خوب است ولی وقتی وارد بحران شدید آنجا متوجه حمایت‌ها می‌شوید. حتی مثالی زدم و گفتم که سرمایه‌های دوگانه سوز ما مثل منصوریان نباید سوخت شوند که خبرنگار مربوطه سؤال کرد سرمایه دوگانه‌سوز یعنی چه؟ من هم پاسخ دادم سرمایه اول این است که حدود 70 میلیارد هزینه شده و اتفاقی رخ نداده است و سرمایه دوم سرمایه معنوی بود که شخص منصوریان مدنظرم بود. منصوریان می‌توانست یک مربی خوب برای استقلال در آینده باشد ولی با عدم مدیریت همه چیز بر سر او خراب شد و در واقع او را سوزاندند. بازیکنی که من برای خداحافظی‌اش آن جشن مفصل را گرفتم نابود شد و به نظرم حقش این نبود که تمام مشکلات باشگاه بر گردن او بیفتد. البته منصوریان اشتباهاتی داشته و این را همه می‌دانند ولی مردم خواهان رسیدگی به وضعیت مدیریت باشگاه هستند که خودشان را عقب کشیدند. اقای وزیر اگر برای حضور مدیرعامل به شما فشار وارد میکنند برای هیأت مدیره که این اتفاق نمی‌افتد! استقلال به اندازه یک وزارتخانه کار دارد و من معتقدم باید هیأت مدیره قوی داشته باشد.

فارس: ظاهرا از اظهارات افتخاری در برنامه نود ناراحت شدید؟

محبوبیت من این بنده خدا را آزار می‌دهد. افتخاری ناراحت پرچمی بود که من روی دستانم گرفته بودم. من 22 میلیارد بدهی انباشته گذاشتم که مربوط به قبل هم بوده ولی دو جام حذفی، 3 قهرمانی لیگ، نائب قهرمانی آسیا، 55 ام جهان و از همه مهمتر احداث کمپ مرحوم حجازی را در کارنامه‌ام دارم. مردم خودشان قضاوت کنند. افتخاری اول یک قهرمانی بیاورد بعد صحبت کند. اتفاقا برای او آرزو می‌کنم از این مرحله عبور کند چون او مشت زیاد خورده و به خاطر این مشت‌ها چشم‌بسته به سمت من مشت پرتاب کرد. اشکالی هم ندارد.

فارس: بامنصوریان که بعد از استعفا صحبت نکردید؟

هنوز نه چون او نیاز به آرامش دارد ولی قطعا با او صحبت می‌کنم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: