آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۳۳۲۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
ساعاتی پس از تکذیب روایت مقامات ایرانی در خصوص دیدار ترامپ و حسن روحانی از سوی کاخ سفید، یک مقام دولت آمریکا خبر تلاش تیلرسون برای برگزاری نشست میان طرفین را تأیید کرد.
به گزارش پایگاه 598، ساعاتی پس از تکذیب خبر مقامات ایرانی در خصوص دیدار انجام‌نشده روسای جمهور ایران و آمریکا در نیویورک، یک مقام دولتی آمریکا این خبر را تأیید کرد.

دیروز در یادداشتی در خبرگزاری فارس، منابع مطلع ایرانی گفته بودند که در جریان سفر اخیر «حسن روحانی» رئیس‌جمهور اسلامی ایران به نیویورک برای شرکت در نشست مجمع عمومی سزامان ملل، «دونالد ترامپ» همتای آمریکایی وی درخواست ملاقات شخصی کرده که طرف ایرانی آن را نپذیرفته است.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران هم ضمن تأیید محتوای این گزارش گفته بود: «چنین تمایلی توسط طرف آمریکایی مطرح شد که مورد موافقت جناب آقای دکتر روحانی، رییس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران قرار نگرفت.»

حالا اما آنطور که خبرنگار حوزه کاخ سفید شبکه خبری سی‌بی‌اس نیوز گفته، «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در صدد برگزاری نشستی در سطوح مختلف میان مقامات ایرانی و آمریکایی بوده است.

یکی از مقامات کاخ سفید امروز به رسانه رسمی کنگره آمریکا «هیل» گفته بود که روایت مقام ایرانی در خصوص ابراز تمایل ترامپ برای ملاقات با روحانی «غلط» است.
برچسب ها: دیدار ، ترامپ ، روحانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: