آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۳۶۹۳
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: بر اساس نظرکارشناسی، کارفرما به علت رعایت نکردن الزامات قانونی برای ایمنی معدن یورت آزادشهر مقصر حادثه شناخته شد.
به گزارش پایگاه 598 ، هادی هاشمیان در گفت‌وگو با میزان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده معدن زمستان یورت گفت: بازرس این پرونده شرکت صنعتی و معدنی شمالشرق را به عنوان کارفرمای کارگاه به علل نبود سیستم تهویه مناسب و کافی در تونل، نبود مسیر‌های کمکی برای کمک به تهویه تونل، ارائه ندادن آموزش‌های لازم و کافی نبودن نظارت بر کارگران به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه شعله یا جرقه داخل تونل، مجهز نبودن لوکوموتیو‌ها به تجهیزات رادیاتور اگزوز و نبود تشکیلات امداد و نجات و مدیریت بحران در معدن، صد در صد مقصر شناخت.

وی افزود: با پایان ایمن سازی تونل محل انفجار و خروج دو لوکوموتیو موجود در تونل، گروهی متشکل از بازرس وزارت کار، بازپرس پرونده و نیروی انتظامی این تونل و لئوکوموتیو‌ها را بررسی و نتیجه‌ی کارشناسی به شعبه‌ای که پرونده این معدن در آن در حال رسیدگیست ارائه شد.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به اینکه گزارش کارشناسی به طرفین پرونده اعلام می‌شود اضافه کرد: پس از اخذ آخرین دفاعیات طرفین، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به دادگاه فرستاده خواهد شد.

به گفته‌ هاشمیان از جنبه‌ خصوصی جرم، دیه‌ همه جانباختگان پرداخت شده و رسیدگی به این پرونده از جنبه‌ عمومی جرم ادامه دارد.

رئیس کل دادگستری استان گلستان در ادامه به مردم استان و خانواده‌های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد که دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده‌های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند بدون اغماض برخورد می‌کند.

معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: