آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۴۲۱۸
تعداد نظرات: ۱۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵
پاسخ مستند نیکزاد به اظهارات جهانگیری درباره مسکن مهر:
اینکه معاون اول محترم رییس جمهور بر خلاف واقعیت اعلام نماید که اکثر خانه های تخریب شده مربوط به مسکن مهر است بسیار تاسف آور و پرداختن به اغراض سیاسی در چنین شرایط بحرانی دور از شان مقامات عالی رتبه کشور است و در اولین ساعات وقوع زلزله بدون حضور میدانی چطور به این نکته کارشناسی رسیده است؟ جای بسی تعجب و حیرت است .
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری درباره پروژه‌های مسکن مهر مناطق زلزله زده واکنش نشان داد.


متن پاسخ علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی به اظهارات معاون اول رییس‌جمهوری در ادامه می‌آید؛

«"انالله و انا الیه راجعون"
 
  اتفاق ناگوار زلزله اخیر غرب کشور، سبب تاسف عمیق اینجانب گردید. ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مردم عزیز ایران اسلامی و بخصوص مردم غیور و شریف غرب کشورمان و خانواده های عزادار جانباختگان و مجروحین ناچارم مطالبی را به استحضار مردم عزیزمان برسانم.

1-  در حالیکه همه نیروهای لشکری و کشوری، امدادی و سایرین مشغول امداد و نجات و اسکان موقت زلزله زدگان هستند، برخورد سیاسی و جناحی و غیر اخلاقی، جفا در حق مردم و زلزله زدگان می باشد و سیاسیون از آب گل آلود ماهی میگیرند .
2-  مسکن مهر، طرحی ملی و مبتنی بر قانون ساماندهی و تولید و عرضه مسکن (مصوب مجلس شورای اسلامی) می باشد که در چارچوب مقررات و ضوابط فنی و با نظارت سازمان نظام مهندسی و براساس پروانه های صادره از سوی مراجع ذیصلاح و توسط پیمانکاران و انبوه سازان و سازندگان و تعاونی ها احداث گردیده است و براساس آمارهای صحیح و دقیق هیچ موردی از تخریب سازه ساختمانهای مسکن مهر در این زلزله ارائه نگردیده است و تنها در مواردی تخریب دیوارهای جانبی و دیوارهای داخلی تعدادی از ساختمانها که (توسط شرکت تعاونی مشاغل آزاد احداث گردیده ) گزارش گردیده است که در جای خود لازم است بررسی و علت یابی گردد.

3-  اینکه معاون اول محترم رییس جمهور بر خلاف واقعیت اعلام نماید که اکثر خانه های تخریب شده مربوط به مسکن مهر است بسیار تاسف آور و پرداختن به اغراض سیاسی در چنین شرایط بحرانی دور از شان مقامات عالی رتبه کشور است و در اولین ساعات وقوع زلزله بدون حضور میدانی چطور به این نکته کارشناسی رسیده است ؟ جای بسی تعجب و حیرت است .

4-  از مجموع 88840  واحد مسکن مهر شهری و روستایی احداثی در استان کرمانشاه  در دولت نهم و دهم تنها دیوارهای تعدادی از واحدهای مسکونی دچار آسیب گردیده و این در حالی است که درهمین منطقه تعداد قابل توجهی از واحدهای مسکونی تخریب گردیده و فرو ریخته است و اشاره مقامات رسمی دولت به عمومیت تخریب ها در مسکن مهر دور از واقعیت است.

5-  بنابر آمارهای رسمی از مجموع 432 عزیزی که در این حادثه دلخراش جان باخته اند، تنها 2 نفر از ساکنین واحدهای مسکن مهر بوده اند و بزرگنمایی برخی افراد نسبت به تلفات و خسارات ناشی از مسکن مهر جای تاسف دارد در این حادثه با توجه به اینکه بالغ بر 30500 واحد شهری و روستایی تخریب شده است اگر گفته معاون اول صحیح می باشد باید عمده تلفات در مسکن مهر می بود آیا این چنین است؟

6-  با وجود شدت 7.3 ریشتری زلزله از این منطقه، با عنایت به نوسازی 37000 واحد مسکن روستایی در دولت نهم و دهم، خوشبختانه تلفات و خسارات ایجاد شده در روستاها به حداقل رسیده است اگر بازسازی مسکن های روستایی در دولت نهم و دهم در استان کرمانشاه نبود تکرار غم بار تلفات زلزله بم با 6.5 ریشتر بیش از 26 هزار جانباخته و دهها هزار مجروح دور از انتظار نبود.

7-  متاسفانه معاندان و مغرضان با انتشار تصاویر خرابی های ایجاد شده توسط تروریستها در سوریه و مصر در تلاش هستند تا این خرابی ها را به مسکن مهر نسبت دهند که انتظار می رود دستگاهای مسئول با روشنگری از این اقدام غیر اخلافی ممانعت نمایند.

8-  دولت مردان بدانند که از عمر دولت شان نزدیک به 5 سال گذشته است بجای پاس دادن همه ی نابسامانی ها به دولت گذشته از عملکرد خودشان بگویند و رئیس محترم دولت هم بداند پروژه اعلامی تان در کرمانشاه را تعاونی مسکن مشاغل آزاد ساخته است نه دولت قبلی ، دولت قبل تسهیلات ارزان قیمت و زمین ارزان به افراد واجد شرایط طبق قانون واگذار نموده است . آیا اگر 88840 واحد مسکن مهر شهری و روستایی ساخته نمی شد و مردم در ساختمان غیرمسکن مهر و غیر مقاوم اسکان می یافتند ویرانی آن مسکن ها فاجعه مصیبت بار بر مردم بوجود نمی آورد ؟

9-  اکنون زمان تمرکز بر امداد و نجات و رساندن آب و برق تامین نیازهای اولیه زلزله زدگان عزیز از جمله پتو و غذا و پوشاک و لوازم گرمایشی می باشد و پرداختن به تسویه حسابهای سیاسی دور از جوانمردی است.

انشاالله خداوند با همه ما با نیات و اعمالمان رفتار کند و مردم بزرگ ایران را از این امتحان سر بلند بیرون آورد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
0
0
اگر باید بینذ ظالم بودن و مظلوم بودن یکی را انتخاب کنید پس مظلوم بودن را انتخاب کنید زیرا که انتقام خدا از ظالم در قیامت بسیار سخت است.
آفرین آقای نیکزاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۵
0
1
اين إصلاح طلبان بست فطرت هستند با اب زم زم هم باك نميشوند خصلت ابن جماعت كثيف بهتر از اين نيست مرك بر خاتمي و حزب كثيفش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
جناب آقای نیکزاد خود کرده را تدبیر نیست، مردم فهمیدند چه خبر است ولی شماها و امثال شماها مردم را حمارفرض کردید و برای ان مردی که همه ی وجودش را برای خدمت صادقانه وقف ملت کرده بود وخود از نزدیک شاهد وناظر بر این از خود گذشتگی ها و فداکاریها بودید در یک اقدام ناجوانمردانه در جبهه ی مخالفان او قرارگرفتی و اورا تنها گذاشتید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
درود و هزاران سلام بر احمدی نزاد دلاور و شجاع و قهرمان و دوستداشتنی.
alidelkhosh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
در مجموعه مسکن مهر هر چقدر که بگردید شاید بجز دو سه واحد، بیشتر نخواهید دید که واحدی سقف و ستونهای اصلیش فرو ریخته باشد. البته باید حقیقت را گفت که دیوارهای بیرونی و نمای خود را کامل از دست داده اند. اما چون سقف فرو نریخته است، ساکنان فرصت فرار داشته اند
moradi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
ان شاالله هرچه زودتر جبران آفات ومصیبت های پیش آمده برای عزیزان وهم وطنان صبورمان بهدخوشی وسلامتی الهی ونعمتهای بی کران الهی مهیا گروو. خدا صابرین دربلاها وگرفتاریهای دنیوی رادوست دارد واجر دنیوی واخروی عطا میفرماید
aivat
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
لاشخور زلزله
baradaran
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
زمانى مى تونى ايراد بگيرى كه خودت مسكنى براى فقرا ساخته باشى بعدمقايسه كنى سازه خودت و احمدى نژاد را در غير اين صورت اگر دهنتو ببندى
akbar
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
⁣رسانه های خارجی به دروغ اعلام میکنند در غرب ایران #زلزله اومده، درحالیکه طبق اعلام رسانه های ایرانی تنها در #مسکن_مهر شهر سرپل ذهاب زلزله اومده و زلزله گسترده ای در کار نبوده است!!!⁣⁣⁣⁣
vahid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
این را هم بگویید که اگر مسکن مهر نبود الان ساکنین آن که از قشر سطح پایین جامعه هستند در خانه های غیر ایمن و شاید کاهگلی زندگی میکردند و بی شک شاهد مصیبتی همچون زلزله بم بودیم
almasi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
اصلا فرض کنیم مسکن مهر خراب خراب شما چکار کردید توی این پنج سال چرا خفه خون گرفتید چرا وزیر مسکنتان هیچ جوابی برای این مردم نداره و چرا چرا چرا؟
engineer
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
اینم مثل قضیه ی قطار شد که مردم توش زنده زنده سوختن ، اونم تقصیر دولت قبل بود ، دروغ که حناق نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
حالا فرض کنیم تاحالا خراب کاری شده اقای معاون انشاالله شما بیایید اززلزله کزمانشاه بعنوان یک فرصت استفاده کنید تا نه تنهامورد ایرادایندگان قرار نگیرید بلکه ازشما بعنوان امیر کبیر ثانی یاد بکنند
تقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۷
0
0
مسکن مهر پروژه ای ارزشمند بود البته لازم بود نظارت بیشتری در فرآیند ساخت آن صورت می گرفت. به نظرم دولت روحانی با سیاه نمایی در صدد لاپوشانی بی تدبیری ها و کم کاری های خودشان هستند.
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۹
0
0
مسکن مهر خوب بود. ولی هر ساختمانی تعمیر و نگهداری لازم دارد. دولت وقت فعلی در این چندسال عازگار چه کرده اند؟
والله مسولین دولت کنونی ... مسکن مهر را تخریب کرده اند تا زحمات رجایی دوران را بد جلوه دهند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: