آخرین اخبار
کد خبر: ۴۳۸۷۷۶
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۲
مطهری در کنگره حزب مردم‌سالاری:
نائب رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از سخنان اخیر رییس‌جمهور در مورد علوم دینی و اسلامی گفت:‌در هر دوره‌ای وقتی روسای جمهور در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می‌گیرند، گریزی به صحرای کربلا می‌زنند. ورود رئیس جمهوری به این مسائل صحیح نیست. او مدیر اجرایی است و باید کار خود را انجام دهد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از الف، علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی صبح امروز در شانزدهمین کنگره حزب مردم سالاری با اشاره به حوادث خیابان پاسداران اظهار داشت: عده ای خیابان را می بندند و ما با آن ها مذاکره می کنیم و این خیلی جالب نیست و نباید نسبت به این ها رافت نشان داد.

وی افزود: باید در جایی که رافت نشان دهیم، خشونت به خرج می دهیم اما در جایی که باید جدیت نشان دهیم، رافت نشان می دهیم.

مطهری گفت: نمی توان با کسانی که خیابان را می بندند رافت نشان داد. یک حکومت مقتدر نمی تواند در برابر کسانی که نظم عمومی را به هم زده اند، رافت نشان دهد.

وی با اشاره به اظهارات رییس جمهور در زمینه علم اسلامی افزود: این که ما علم دینی داریم و نداریم و علوم اسلامی داریم یا نداریم، بحث تخصصی و قابل بحث است و شهید مطهری هم این ها را مطرح کرده اند اما اینکه رئیس جمهوری به عنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، چنین مسائلی را مطرح کند، درست نیست.

مطهری گفت: کسی دنبال این ها نیست و اگر بحثی هم هست، بحث علوم اسلامی است که به آن جواب داده شده است. ورود رئیس جمهوری به این مسائل صحیح نیست.

نماینده مجلس تصریح کرد: رییس جمهور، مدیر اجرایی است و باید کار خود را انجام دهد. در هر دوره ای این نقض را می بینیم که وقتی در زمینه اجرایی تحت فشار قرار می گیرند، گریزی به صحرای کربلا می زنند. در دوره اصلاحات و دولت های نهم و دهم و همچنین در این دوره، ورود به این مسائل را می بینیم.

مطهری گفت: شهید مطهری اصرار داشتند که روسای جمهوری، روحانی نباشند و پست های اجرایی مگر در صورت ضرورت دست روحانیان نباشد.

وی افزود: رئیس قوه قضائیه هم در همه چیز وارد می شود. هر کسی باید کار خود را بیان کند و گزارش از کار خود بدهد و پاسخ سوالات مردم را بدهد و این نقصی است که باید اصلاح کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما تحت فشار از خارج کشور هستیم و آمریکا فشار سنگینی بر ما وارد می کند. امکان خروج آمریکا از برجام و بازگشت دوباره تحریم ها هم وجود دارد.

مطهری تاکید کرد: بانک های خارجی در اثر تحریم ها، همکاری درستی با ما ندارند و طبعا ما از نظر اقتصادی تحت فشاریم و از نظر داخلی هم با نارضایتی ها و اعتراض هایی مواجه هستیم.

نماینده مجلس گفت: در شرایط ویژه ای قرار داریم و عده ای می خواهند القا کنند که ما به بن بست رسیده ایم و هیچ راهی غیر از اینکه جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی از آرمان های خود دست بردارد، وجود ندارد اما ما این تلقین را نمی پذیریم و معتقدیم انقلاب اسلامی و هر حرکت اجتماعی و هر نهضتی دائما نیازمند ارزیابی راه طی شده است و نیاز به اصلاح مستمر دارد و انقلاب ما هم از این قاعده مستثنی نیست.

مطهری تاکید کرد: این طور نیست که اگر به مشکلاتی برخوردیم، باید در آرمان های اولیه خود تجدید نظر کنیم بلکه ممکن است در جاهایی کاستی هایی در انتخاب روش ها وجود داشته باشد که ما باید بعضی از روش های خود را اصلاح کنیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: