خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.       پیامبر خدا(ص): نشانه کامل بودن ایمان بنده این است که در هر کاری «ان شاءالله» بگوید.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۰۶۳۵
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
کریمی قدوسی با اشاره به نهمین گزارش برجام وزارت امور خارجه:
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: معاون وزیر امور خارجه از هشدار این وزارتخانه به دولت برای آمادگی اتخاذ اقتصاد بدون برجام خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، جواد کریمی قدوسی در گفت‌وگو با خانه‌ملت، در خصوص نُهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه پیرامون روند اجرای برجام، گفت: وزرات امور خارجه تاکنون 9 گزارش درباره روند اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ارایه کرده است، کمیسیون نیز می بایست تاکنون چهار گزارش درباره برجام تهیه می‌کرد اما تنها دو گزارش تهیه شده است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی درباره، تصریح کرد: نهمین گزارش وزارت امور خارجه شفاف و در مورد نقض برجام، دشمنی‌های آمریکا و اعتراضات شدید وزارت امور خارجه نسبت به وضعیت است. این گزارش بر آمادگی اتخاذ مواضع مشخص برای خروج آمریکا از برجام تاکید دارد.

وی افزود: آقای عراقچی در جریان ارایه گزارش در کمیسیون یادآور شد که هشدار جهت آمادگی برای بازگشت تحریم‌ها به دولت داده شده و گفتند که به صورت کتبی به دولت اعلام کردند که خود را آماده اقتصاد بدون برجام کند.

کریمی قدوسی ضمن تقدیر و تشکر از مواضع به موقع و درست وزیر امور خارجه در مدت اخیر، معتقد است: در بخشی از نهمین گزارش سه ماهه وزارت امور خارجه پیرامون اجرای برجام به موضوع طرح شکایت ایران از نقض عهدها در کمیسیون مشترک اختصاص پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: موارد نگرانی جمهوری اسلامی توسط آقای عراقچی در کمیسیون مشترک مطرح شده و نظر کمیسیون تاکید بر اجرای برجام به ویژه نظر اعضای اروپایی عضو کمیسیون بوده است.

وی گفت: بر اساس اظهار نظرهای اخیر رئیس جمهور فرانسه، آلمان و انگلیس، مشخص است که این کشورها ضمن تاکید بر حفظ برجام دنبال ادامه مذاکرات و افزودن الحاق‌هایی به برجام در حوزه درخواست‌های ترامپ هستند، در گزارش اشاراتی هم به این موضوع‌ها شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه سفر محمدجواد ظریف به نیویورک را یادآور شد و تصریح کرد: وزیر امور خارجه در سفر به نیویرک از ظرفیت‌های لازم استفاده و موضع‌گیری به هنگامی خواهند کرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: