آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۶۵۴۴
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
روزنامه ‌آرمان گزارشی را براساس نوشته‌ها و گفته‌های او - که طبق اسناد مشخص شد آنچه درباره مدیران سابق سینمایی بیان کرده، واهی و کذب است- منتشر کرد. «آرمان» از آقای جواد شمقدری رسما عذرخواهی می‌نماید.
به گزارش پایگاه 598، کاستی رسانه‌های اصلاح طلب در حوزه فرهنگ و تولید مطالبی که به صورت یکدست و یک‌شکل در طول 20 سال اخیر منتشر می‌کنند رخوت‌زاست و نیاز به یک آسیب‌شناسی عمیق دارد. اما مشکل جدی این رسانه‌ها در حوزه فرهنگ، افتراءهایی است که در حوزه فرهنگ و هنر، به هنرمندان نسبت می‌دهد و سیر دامنه‌دار عذرخواهی‌ از هنرمندان در جریده‌های زنجیره‌ای وسیع‌تر می‌شود ... همین چند وقت پیش بود که روزنامه شرق ودار به عذرخواهی از مهران مدیری شد و امروز روزنامه آرمان از «جواد شمقدری» عذرخواهی کرد. رئیس سازمان سینمایی دولت محمود احمدی‌نژاد که پس از انتصاب حجت‌الله ایوبی سعی کردند از او هیولایی بزرگ بسازنند اما امروز سینماگران در طیف گسترده‌ای آرزوی بازگشت جواد شمقدری را دارند.

در متن منتشر شده روزنامه آرمان آمده است:
سال 92 بود که حجت‌ا... ایوبی به عنوان رئیس سازمان سینمایی معرفی شد؛ او اگرچه تجربه وآگاهی کافی به حوزه سینما نداشت اما وعده‌هایی داد که با گذشت زمان مشخص شد، کارشناسی نبوده و قابلیت اجرا هم ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است؛ زیرا در عمل انتظارات حداقلی برآورده نشد. مدتی از مدیریت او بر کرسی ریاست سازمان سینمایی گذشت که با افزایش انتقادات نسبت به عملکردش روبه‌روشد و بجای تلاش برای رفع مشکلات حوزه مدیریتی‌اش با فرافکنی مسیری را در پیش گرفت که نشانی از راستی نداشت. اکنون به‌راحتی می‌شود از سناریوی او رمزگشایی‌کرد؛ ایوبی برای جبران کاستی‌ها و ضعف خود اقدام به خبرسازی‌های کذب، ابهام آفرینی، شبهه‌افکنی و ارائه اطلاعات نادرست به رسانه‌ها کرد که نمونه آن ادعایی درباره فیش‌های حقوقی مدیران سابق سازمان سینمایی بود. ادعایی که سریع مشخص شد غیرواقعی است. آن زمان حتی آقای جواد شمقدری در واکنش به اتهام‌زنی‌ها به مدیران سابق سازمان سینمایی‌گفته بود: «واقعا جای تأسف است که یک مدیر چگونه با دروغگویی و ابهام‌آفرینی زمینه‌ساز گسترش شایعه‌ای بی‌پایه و اساس می‌شود.» شمقدری برای اثبات این ادعای کذب اقدام به انتشار فیش حقوقی‌اش هم کرد و بی‌اساس بودن ادعای ایوبی روشن شد! با گذشت 3 سال از مدیریت ایوبی حتی بسیاری از سینماگران به عملکرد او انتقادات شدیدی داشتند و عنوان می‌کردند:‌ «در دوره سه ساله کار آقای ایوبی به سینما لطمه وارد شد.» از سوی دیگر سناریوی ایجاد شائبه و خبرسازی علیه مدیران سابق سینمایی باعث شد رسانه‌های بسیاری تحت‌تاثیر اطلاعات غلط ارائه شده از سوی حجت‌ا...ایوبی قرار بگیرند. البته بعضی رسانه‌هایی هم بودندکه در ازای این همراهی به منافعی هم رسیدند و کمک‌ها و پاداش‌هایی نصیبشان شد. اما در این ماجرا سایت‌های مختلف و از جمله روزنامه آرمان در دام سناریوی ایوبی افتادند. در همین مسیر روزنامه ‌آرمان گزارشی را براساس نوشته‌ها و گفته‌های او - که طبق اسناد مشخص شد آنچه درباره مدیران سابق سینمایی بیان کرده، واهی و کذب است- منتشر کرد. بنابراین از آنجا که پیامبراکرم(ص) فرمودند: «حرمتِ حیثیت و آبروی مؤمن همانند حرمتِ جان و مال اوست» و امام صادق(ع) می‌فرمایند: «حرمت مومن از حرمت کعبه بالاتر است» «آرمان» از آقای جواد شمقدری رسما عذرخواهی می‌نماید.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: