آخرین اخبار
کد خبر: ۴۴۷۲۷۳
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
دولت یازدهم و دوازدهم طی ۵ سال گذشته ۴۹ سفر به استان‌های مختلف کشورمان داشته، اما از اردیبهشت ماه تاکنون سفر‌های رسمی به استان‌های مختلف متوقف شده است.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از مجله مهر: در روز‌هایی که گرانی بیداد می‌کند و دولت در برخی حوزه‌ها نشان داده که توانایی مقابله با موج نابسامانی اقتصادی را ندارد، سفر‌های استانی دولت به مناطق مختلف کشور نیز کمرنگ شده است. از آخرین باری که رئیس‌جمهور سفری استانی رفت و از نزدیک با مردم به گفتگو پرداخت بیش از ۵ ماه می‌گذرد؛ ۵ ماهی که می‌تواند به قطعی بیشتر رابطه دولت-ملت منجر شود. حجت‌الاسلام روحانی آخرین بار به خراسان رضوی سفر کرد و به شهر‌های سبزوار، نیشابور و مشهد نیز سر زد.

خبرگزاری فارس در این باره آماری ارائه داده و نوشته است: «سفر‌های استانی دولت یازدهم از دی‌ماه ۱۳۹۶ و با سفر رئیس‌جمهور به استان خوزستان شروع شد. این سفر‌ها طی پنج سال گذشته تقریبا به صورت ماهیانه برگزار شده است و روحانی تا اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷- که آخرین سفر را انجام داده است- ۴۹ سفر را در مدت ۵۱ ماه به استان‌های مختلف کشورمان داشته است.

هرچند تمام این سفر‌ها را نمی‌توان در قالب سفر استانی هیئت دولت ارزیابی کرد و بخش عمده‌ای از این سفر‌ها صرفا جهت افتتاح پروژه‌ها صورت گرفته، اما حضور مداوم و متناوب رئیس‌جمهور در نقاط مختلف کشور، علاوه بر آشنا کردن دولت با مشکلات ریز و درشت خارج از پایتخت، به مردم نیز احساس جدی بودن دولت در حل معضلات را خواهد داد. سؤالی که مطرح می‌شود این است که در این وضعیت اقتصادی، آیا ضرورت ندارد که رئیس‌جمهور با مردم استان‌ها و شهر‌های مختلف کشورمان به صورت مستقیم سخن بگوید؟»


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: