آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۱۲۰۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
سردار رحیم صفوی در همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس:
مشاور عالی فرماندهی کل قوا گفت: امروز سالروز آغاز عملیات کربلای ۵ است. همه بدانند که بعد از انجام عملیات کربلای ۵ سرنوشت جنگ تغییر کرد.
به گزارش پایگاه 598، سردار سرلشگر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی مشاور عالی فرماندهی کل قوا صبح امروز در دومین روز از برگزاری دومین همایش سراسری راویان انقلاب و دفاع مقدس که در سالن شهید فهمیده مجتمع ۵ آذر، برگزار شد، با ابلاغ سلام مقام معظم رهبری به شرکت کنندگان در این برنامه گفت: ما با شهدا وعده دادیم تا در مسیر سربازی و مردم‌داری و ولایت مداری خود بمانم و به آن ادامه دهیم.

وی ادامه داد: امروز سالروز آغاز عملیات کربلای ۵ است؛ همه بدانند که بعد از انجام عملیات کربلای ۵ و فتح فاو، سرنوشت جنگ تغییر کرد. به همین دلیل بعد از این عملیات‌ها آمریکا و هم پیمانانش تصمیم گرفتند و گفتند که باید به ایران امتیاز دهیم و قطعنامه امضا شد.

رحیم صفوی درباره لزوم همراهی نیرو‌های سیاسی و عملیاتی عنوان کرد: کاش در دوران جنگ بازوی سیاسی و عملیاتی با هم حرکت می‌کردند. سیاست مداران باید از پیروزی‌های نظامی استفاده کنند. امروز در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم و برخی در داخل و خارج در تلاش هستند تا این سال‌ها به خوبی برای مردم بیان نشود. درحالی که بیش از نیمی از نسل ما بعد از جنگ به دنیا آمده‌اند.

وی ادامه داد: با بررسی انقلاب‌های جهان مثل فرانسه، چین و... به خوبی می‌توانیم بفهمیم که پایه‌های انقلاب ما اسلام و ولایت فقیه بوده و دارای چارچوب مشخصی است. درصد حضور مردم در انقلاب اسلامی مثال زدنی است. مردم از همه قشر‌ها در انقلاب مشارکت داشتند. انقلاب اسلامی در عرصه منطقه‌ای و جهانی شناخته شده است.

صفوی افزود: آمریکایی‌ها امروز با بحران‌های زیادی روبه‌رو هستند، یکی از این بحران‌ها برای آمریکا، دولت فدرال روسیه است، زیرا ادوات جنگی روسیه بسیار پیشرفته است و از لحاظ نظامی برای آمریکا تهدید محسوب می‌شود. چالش بعدی آن‌ها چین است که تا سال ٢٠٣٠ تبدیل به بزرگترین قدرت اقتصادی جهان خواهد شد. حال آمریکایی‌ها به‌جای رسیدگی به مشکلات خود  به کشور‌هایی مثل افغانستان حمله ور شوند.

وی افزود: سومین بحران و چالش بزرگ و جدی آمریکا، انقلاب اسلامی است. انقلاب اسلامی تمدن جدید و نهضت بزرگی را در جهان ایجاد کرده است. ما امروز در حال گسترش این تفکر هستیم که نمونه‌ای از آن حشد الشعبی و حزب الله لبنان است. این نحوه فکری و مقاوم سازی مردم یک تفکر است. امروز دیگر دوران فرهنگ لیبرال دموکراسی رو به پایان است. تفکر اسلامی درست و نه اسلام وهابیت تنها نجات دهنده جهان است. امروز جمهوری اسلامی است که پس از ۴٠ سال توانایی گسترش تفکر خود را دارد. آمریکایی‌ها به همین دلیل از گسترش تفکر اسلامی نگران هستند.
فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درباره قدرت نرم انقلاب اسلامی عنوان کرد: قدرت نرم ایران همان قدرت فرهنگی و اسلامی است که امروز در حال گسترش در سطح جهان است. امروز درخواست من از شما این است که مطالب دفاع مقدس را نشر و گسترش دهید، ولی در شرایط حاضر باید کار جدیدی انجام دهید و آن کار هم مقایسه شرایط دفاع مقدس با شرایط امروز کشور است.

وی افزود: امروز عملیات روانی، رسانه‌ای و اقتصادی بر علیه جمهوری اسلامی در حال انجام است. این عملیات‌ها را کشورهایی، چون آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند. مردم هم در زمان جنگ با همدیگر در مقابل دشمن ایستادگی کردند و امروز هم باید اینگونه باشد. در زمان جنگ همه به حرف امام گوش می‌دادند. نمی‌شود امروز کسانی در کشور حضور داشته باشند که مخالف سخنان مقام معظم رهبری عمل کنند. در کشور سیاست‌های کلان نظام توسط مقام معظم رهبری ابلاغ می‌شود و یک اتومبیل نمی‌تواند دو فرمان داشته باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره وضعیت اقتصادی کشور تصریح کرد: امروز اداره بخش بزرگی از اقتصاد کشور به شکل دولتی است که باید به مردم واگذار شود. البته نه به شکل خصولتی بلکه باید واقعا به مردم واگذار شود. در این وضعیت مردم هم نقدینگی خود را به میدان می‌آورند. امروز در اقتصاد مقاومتی باید شاهد حضور مردم باشیم، البته مردم نیاز به اعتماد دارند و نباید هر روز مسیر اقتصاد تغییر کند تا مردم هم اعتمادشان جلب شود.

رحیم صفوی ادامه داد: امر‌وز در سوریه و عراق در مقابل آمریکا و متحدانش پیروز شد‌ه‌ایم. آیا سیاست مداران ما از این پیروزی‌ها استفاده می‌کنند؟ آیا سیاست‌خارجه ما به خوبی از این پیروزی در عرصه بین الملل بهره برده است؟ امروز ایران قدرت اول منطقه است. امروز آمریکا باید این قدرت را قبول کند. قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. چینی‌ها در حال قدرتمند شدن در جهان هستند. رهبران خردمندی مانند حضرت امام و مقام معظم رهبری باعث پیروزی ملت خود هستند و رهبرانی مانند ترامپ مردمشان را به بیچارگی می‌اندازد. مقام معظم رهبری نزدیک به ٣٠ سال است که، ولی فقیه هستند. امروز ایشان پرچمدار دفاع از کشور‌های اسلامی هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: