آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۲۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
رسانه‌های ضدانقلاب پس از سکوت اولیه در قبال راهپیمایی ۲۲ بهمن، دست به انتشار تصاویر و فیلم‌های نامشخصی زدند تا از عظمت این راهپیمایی بکاهند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس-از شایعه تا واقعیت: دشمنان قسم خورده نظام در خیال خودشان هم فکر نمی‌کردند جمهوری اسلامی چهلمین سال پیروزی خودش را جشن بگیرد. همانطور که جان بولتون ۱۱ ماه پیش ادعا کرده بود جمهوری اسلامی چهلمین سالگردش را نخواهد ندید. اما مردم ایران یک راهپیمایی تماشایی را در چله انقلاب آفریدند؛ از روستاهای کم‌جمعیت تا کلانشهرها صحنه حضور مردان و زنان، دختران و پسرانی شد که علی‌رغم تمام مشکلات اقتصادی چندماهه اخیر آمدند تا بیعتشان با امام و رهبری را تمدید کنند و ادامه‌دهنده راه شهدای سرافراز کشورمان باشند.

حضور میلیونی مردم و ثبت یک روز تاریخی در تقویم انقلاب در بسیاری از رسانه‌های مطرح جهان بازتاب داده شد(اینجا) اما رسانه‌های ضدانقلاب که در طول چندماه، تمام ابزارهای خودشان را برای ایجاد نارضایتی از نظام به کار گرفته بودند، در ساعات ابتدایی حضور مردم شوکه شده و سکوت اختیار کردند(اینجا).

اما پس از چند ساعت رسانه‌های ضدانقلاب به ترفند همیشگی خود برای زیرسوال بردن راهپیمایی عظیم ۲۲ بهمن روی آوردند؛ طبق معمول، فوتوشاپ دانستن تصاویر منتشر شده و آرشیوی خواندن ویدئوها اولین شایعات تولید شده بود. از سوی دیگر منتشر کردن ویدئوهای ادعایی که مشخص نیست از کدام خیابان و در چه ساعتی گرفته شده است! از دیگر حربه‌ها برای خالی نشان دادن راهپیمایی ۲۲ بهمن به شمار می‌رود.

نکته راهبردی در فهم این شایعات، توجه به این موضوع است که اساسا راهپیمایی‌هایی همچون ۲۲ بهمن در چند خیابان مشخص و در سه الی چهار ساعت خاص انجام می‌شود و طبیعتاً در خارج از این محدوده زمانی و مکانی جمعیتی حضور نخواهد داشت.

در ادامه به تعدادی از این شایعات می‌پردازیم:

* نیشابور

رسانه‌های ضدانقلابی مانند آمدنیوز پس از راهپیمایی ۲۲بهمن فیلم کوتاهی از یکی از میدان‌های نیشابور را منتشر کردند و بدون اشاره به ساعت آن اعلام کردند که این میدان در روزهای عادی شلوغ‌تر از روز راهپیمایی است. این دروغ درحالی در این رسانه‌ها دست به دست شد که تصاویر و حتی فیلم‌های گرفته شده از راهپیمایی نیشابور، خیل جمعیت را در مسیر اصلی راهپیمایی نشان می‌دهد، واقعیتی که هیچ یک از بازوهای رسانه‌ای ضدانقلاب حاضر به انتشار آن نیستند.

 

* خمینی شهر

خمینی شهر، یکی از شهرهایی بود که رسانه های معاند با انتشار فیلمی نامعلوم که مشخص نیست از کدام خیابان و در چه ساعتی گرفته شده، مدعی شدند در ۲۲بهمن امسال جمعیت معدودی حضور پیدا کردند. اما تصاویر دوربین رسول مختاری از راهپیمایی امسال، حقیقت خمینی شهر را بهتر نشان می دهد.

 

* آرادان

آرادان، نام شهر دیگری بود که سعی کردند حضور مردم در آن جا را کمرنگ نشان دهند. یکی از اهالی از پشت‌بام خانه‌ای ویدئویی را منتشر کرد که مشخص نبود از کدام خیابان بوده و مدعی عدم اسقبال مردم آرادان از راهپیمایی ۲۲بهمن ۹۷ شدند در حالی که تصاویر مسیر راهپیمایی نشان از حضور پرشور مردم این شهر دارد.

 

* اراک

درحالی که مردم اراک علی‌رغم مشکلات، یکی از پرشورترین راهپیمایی‌های کشور را رقم زدند، کانال‌های تلگرامی معاند، فیلمی را بدون اشاره به ساعت و نام خیابانش منتشر کردند تا اینگونه جلوه دهند که مردم اراک به راهپیمایی امسال بی‌توجه بوده‌اند. تصاویر منتشر شده در خبرگزاری‌های معتبر نشان از حضور غرورآفرین مردم این شهر دارد.

 

* نجف آباد

یکی از شهرهایی که ضدانقلاب روی کم‌جمعیت بودن مراسم آن تاکید کرد، «نجف آباد اصفهان» بود. رسانه‌های ضدانقلاب با انتشار تصویری نامشخص از یک جمعیت محدود مدعی شدند که از جمعیت ۵۰۰هزار نفری نجف آباد فقط همین تعداد در راهپیمایی شرکت کرده‌اند. البته باید گفت که جمعیت نجف آباد در آخرین سرشماری کمتر از ۳۰۰هزار نفر برآورد شده. نکته بعدی آنکه یک جستجوی ساده از رسانه های معتبر نشان از حضور پر شور مردم این شهرستان دارد.

 

* بوکان

بوکان هم شهر دیگری بود که سعی کردند با انتشار ویدئویی نامعلوم از شور مردم این شهر بکاهند، اما تصاویر هوایی گرفته شده از حضور مردم این شهر که در رسانه‌های محلی بوکان منتشر شد، نقشه آنان را نقش بر آب کرد.

 

در حالی که انتظار می‌رفت رسانه‌های ضدانقلاب در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب، شایعات بهتری را مطرح کرده و از ترفندهای قوی‌تری استفاده کنند، همان دروغ‌ها  شبهات قدیمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت. البته این رسانه‌ها به این نکته توجه داشتند که شایعات خود را معطوف به شهرهای نسبتا کوچک و کم‌جمعیت منتشر کنند که احتمال انتشار تصاویر آنها در رسانه‌های جمعی نیز کمتر باشد. هرچند که پوشش خبری مردمی از راهپیمایی‌های مردمی، این ترفند را نیز نقش بر آب کرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: