خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.             
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۳۱۹۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۶
نقل قول لاهوتي از اظهارات عراقچي:
سخنگوي فراكسيون مستقلين مجلس با اشاره به اظهارات عراقچي در جلسه اين فراكسيون، گفت: تأکید عراقچی این بود که برای عبور از این تحریم‌ها و فشارهای موجود FATF تصویب شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود و سخنگوی فراکسیون مستلقین مجلس شورای اسلامی در حاشیه نشست علنی امروز (یکشنبه) پارلمان در جمع خبرنگاران، با اشاره به جلسه امروز فراکسیون متبوعش با عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه، اظهار داشت: آقای عراقچی در این جلسه توضیحاتی درباره اجلاس ورشو مطرح و بیان کرد آمریکایی‌ها دنبال آن بودند که بتوانند اجماعی علیه ایران به وجود آورند اما حدود 79 کشور در این اجلاس حضور یافتند و سطح مقامات شرکت‌کننده در این اجلاس هم پایین بود، فقط 23 کشور در حد وزیر بودند و مابقی در حد سفرا به این اجلاس آمدند.

وی افزود: عراقچی بیان کرد که پیش از این آمریکایی‌ها در دعوتنامه خود مطرح کرده بودند که قرار است موضوع ایران در این اجلاس بررسی شود اما احتمال دادند که کشورهای دیگر از این موضوع استقبال نکنند و در نتیجه عنوان نشست را تغییر دادند و گفتند که قرار است در مورد کل خاورمیانه بحث شود.

لاهوتی تصریح کرد: عراقچی همچنین در این جلسه گفت که با وجود اینکه عنوان نشست تغییر یافت باز هم کشورها با آمریکا مخالفت کردند از این رو نتیجه این اجلاس منتج به شکست آمریکا شد و آنان حتی نتوانستند بیانیه مد نظرشان را از این اجلاس خارج کنند.

لاهوتی اضافه کرد: در ادامه جلسه درباره فرصت چهار ماهه FATF به ایران مباحثی مطرح شد، با توجه به فشارهای سختی که آمریکایی‌ها به شرکت‌های اقتصادی برای افزایش تحریم‌ها به ایران می‌آورند، تأکید عراقچی این بود که برای عبور از این تحریم‌ها و فشارهای موجود FATF تصویب شود.


برچسب ها: FATF
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: