آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۳۸۱۹
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۰
یادداشت/
علی علیزاده

از سال هزار و سیصد و شصت و هشت و با افول ذهنیت انقلابی و با قدرت گرفتن رفسنجانیسم، نظام از مقابله با کاخ نشینان عقب نشست. این دروغ ایدئولوژی نئولیبرالیسم غربی در ذهن بدنه اصلی نظام سیاسی ایران «نفوذ» کرد که ایستادن مقابل ثروتمندان، حتی ثروت حاصل از فساد و رانت و غارت حق الناس، باعث خروج سرمایه داران و فرارسرمایه میشود

این نگاه که اساس رفسنجانیسم را شکل میدهد تا امروز بدون چالش چندانی دوام داشته و دیوار بلند امنی به دور طبقه سرمایه دار نوکیسه و تازه به دوران رسیده ایران کشیده.

این نگاه سرمایه‌دار-پرور با آمدن دولت روحانی تشدید شده. اولین موضع گیری وزیر اطلاعات دولت روحانی، آقای علوی، علیه خطر سوسیالیستها در نظام بود.

اما واضح است سوسیالیستی دیگر وجود ندارد و صحبت از سوسیالیسم آدرس غلط دادن است. ترس اقایان از خمینیسم است. همان خمینی که انقلابی را رهبری کرد که طلب عدالت و مبارزه با تبعیض از بنیانهای اصلیش بود.

اما امروز و سه دهه بعد از استحاله نظام به رفسنجانیسم باید گفت: دیوار دفاعی و امن دور سرمایه داران نه فقط باعث خروج سرمایه به مقصد کانادا و انگلیس نشده که باعث ایجاد فرار سرمایه از نوعی مهمتر شده

جوان بیست و چند ساله فارغ التحصیل بهترین دانشگاه کشور وقتی میبیند با حقوق سالم و غیررانتی تا آخر عمرش نمیتواند یک لاستیک ماشین آن آقازاده رانت خوار را بخرد، یا به صورت فیزیکی از کشور خارج میشود یا میماند ولی به صورت روانی و ذهنی از دایره مشارکت کنندگان در ساخت نظام خارج میشود. یعنی یا سرمایه علمی فرار کرده یا سرمایه ایمان و اعتماد مردم به نظام از دست رفته.

امروز هم برقراری عدالت و هم ایجاد احساس عدالت در میان اکثریت مردم با امنیت و آینده نظام هم به صورت تنگاتنگی گره خورده. چرا که کوچکترین بی‌عدالتی در داخل توسط رسانه دشمن ضریب میگیرد و ده برابر نشان داده میشود. (مثل همین فساد نابخشودنی چند ده میلیون دلاری پتروشیمی که توسط بی‌بی‌سی شش میلیارد دلاری جلوه داده میشود)

آقای رئیسی! صراحت به خرج دادن مقابل سرمایه داران، مجازات رانت خواران، پایان دادن به ویژه‌خواری‌ها، مبارزه با طاغوت آقازاده‌ها و نابودی سلطنت اشراف جدید، نه فقط باعث خروج سرمایه نمیشود بلکه باعث انگیزه جوانان همین کشور برای ماندن و مقاومت اقتصادی و تولید سرمایه میشود.

شما میتوانید روند سرمایه‌دار-پروری را تغییر دهید. امروز چشمهای گرسنه عدالت برای احیای قسط و پایان دادن به فساد و تبعیض به شما و دوره جدید ریاست شماست.


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Sweden
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۷/۱۲/۲۳
0
0
امام بزرگوار ببخشید ما را که امانتدار خوبی نبودیم، و اجازه دادیم که کشور به دست سرمایه دارها بیافتد. کاش بودید و با یک نهیب این مرفهین بی درد را به درک می فرستادید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: