آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۵۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
رئیس‌جمهور آمریکا برای سومین سال متوالی در ضیافت شام خبرنگاران کاخ‌سفید شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه 598، رئیس‌جمهور آمریکا برای سومین سال متوالی در ضیافت شام خبرنگاران کاخ‌سفید شرکت نخواهد کرد.

به گزارش گاردین، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته (سه‌شنبه) به کارکنان و مقامات دولت خود دستور داد ضیافت سالانه شام خبرنگاران کاخ سفید را که قرار است شنبه شب برگزار شود، تحریم کرده و در این مراسم شرکت نکنند.

دونالد ترامپ خودش هم اوایل ماه جاری میلادی ضمن «خسته کننده» و «منفی» خواندن این مراسم اعلام کرد برای سومین سال متوالی در ضیافت شام خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهد کرد و به جای آن در یک گردهمایی در شهر «گرین بی» در ویسکانسین آمریکا شرکت می‌کند.

دونالد ترامپ در حالی چنین دستوری را برای کارکنان و مقامات دولت خود صادر کرده است که بسیاری از آن‌ها این دعوت را از قبل پذیرفته بودند. یک مقام کاخ سفید در گفتگو با رویترز اعلام کرد رئیس جمهور و اعضای دولتش در ضیافت سالانه شام خبرنگاران کاخ سفید شرکت نخواهند کرد. به جای آن بعدازظهر روز سه شنبه، ترامپ به گرین بی می‌رود تا یک گردهمایی برگزار کند.

مراسم سالانه شام خبرنگاران از سال ۱۹۱۴ تاکنون هر ساله با حضور رؤسای جمهور آمریکا برگزار می‌شده است. مقامات کاخ سفید در ضیافت شام خبرنگاران در سال ۲۰۱۷ هم شرکت نکردند. اما در سال ۲۰۱۸، کلین کانوی، مشاور دونالد ترامپ، سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید، شان اسپایسر، سخنگوی پیشین کاخ سفید، راینس پریبس، رئیس دفتر سابق ترامپ هم حضور داشتند.

رئیس جمهور آمریکا از زمان ورود به کاخ سفید بارها خبرنگاران، رسانه‌ها و مطبوعات را هدف حملات لفظی خود قرار داده است. وی بارها رسانه‌های آمریکا را به انتشار «اخبار جعلی» متهم کرده و گفته است آن‌ها فقط اخبار منفی علیه او را پوشش می‌دهند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: