آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۵۳۱۱
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
فیصل المقداد:
معاون وزیر خارجه سوریه ضمن بی تاثیر دانستن تلاش های دشمنان سوریه اعلام کرد: جولان به آغوش سوریه بازخواهد گشت.
به گزارش پایگاه 598، مهر به نقل از اسپوتنیک، فیصل المقداد معاون وزیر خارجه سوریه در سخنانی در نشست مبادلات اقتصادی عربی در هتل «داما رز» دمشق از بازرگانان و سرمایه گذاران عرب خواست که در بازسازی سوریه مشارکت کند.

وی افزود: این نشست در مکان و زمان مناسب در دمشقی که هیچگاه از یاری موضوعات عربی دست برنداشته و آخرین روزهای جنگ ضد تروریسم و حامیانش را می‌گذراند، برگزار می‌شود.

المقداد تاکید کرد: هر گونه راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه باید به دست سوری‌ها باشد و عاقلانه نیست که راهکار از طریق دست برداشتن از حاکمیت و استقلال باشد. سوریه به دشمنانش آنچه از طریق نظامی نتوانسته اند به دست بیاورند از طریق سیاسی نخواهد داد. جنگ ضد سوریه تمام نشده است از جمله جنگ اقتصادی و اقدامات زورگویانه یکجانبه و مخالفت مشروعیت و ضد قوانین بین المللی.

وی گفت: جنگ اقتصادی جنگی است که کشورهای غربی ضد سوریه از شیوه‌های غیرانسانی استفاده می‌کنند. چگونه سوری‌ها در صف پمپ بنزین‌ها می‌ایستند و کودکان سوری در نتیجه تحریم‌های غرب و دیکته‌های آمریکا می‌میرند در حالی که جهان عرب بر دریای نفت غوطه ور است؟

المقداد افزود: آمریکا و اسرائیل در راستای محاصره ما و تضعیف اقتصاد ما و کشتن همه ما به منظور بسط سیطره اش حرکت کرده و هر که آنرا نمی بیند کور است. ملت ما دشمنانی که در برابر دیدگان دنیا و سازمان ملل مرتکب جنایت می‌شوند را نخواهند بخشید. قدس و جولان به آغوش سوریه بزرگ با امت عربی اش که از میان خاکستر برمی خیزد و اراده مصمم برای آزادی سرزمین و انسان دارد، بازخواهد گشت.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: