آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۵۳۱۶
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
رئیس قوه قضائیه، کشتن انسان‌های بیگناه توسط عربستان سعودی را جلوه‌ای از هواخواهی و هواپرستی خواند و گفت: سازمان‌های بین‌المللی بررسی کنند و ببینند کدامیک از این افرادی که عربستان به بهانه مبارزه با تروریسم اعدام کرده، پرونده تروریستی دارند.
به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی در نشست با روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر کشور که با حضور مسئولان عالی قوه قضائیه برگزار شد اظهار کرد: یکی از نعمت‌های خداوند که حضرت باریتعالی با منت آن را بیان می‌کند، نعمت امامت و رسالت است. نعمت ولایت از نعمت‌های ممتاز الهی است که در قرآن کریم همراه با منت بیان شده و حضور حجت خدا در زمین نه فقط در تشریع بلکه در تکوین هم اثرگذار است.

وی افزود: معتقدیم نبودن حجت فقط نظام تشریع را مختل نمی‌کند بلکه نظام تکوین را هم مختل می‌کند. نعمت وجود ولایت الهیه برترین نعمتی است که خداوند به بشریت اعطا کرده است و در جریان انقلاب اسلامی اگر نعمت وجود امامت و ولایت نبود انقلاب میسر نمی‌شد.

رئیس قوه قضائیه اضافه کرد: نظام مقدس اسلامی یکی از بالاترین نعمت‌هایی است که خداوند به ما اعطا کرده و باید این نظام را پاس بداریم و امروز به برکت گذشت 40 سال از انقلاب برکات بسیاری داریم که در بیانیه گام دوم انقلاب و سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی این برکات ذکر شده است.

رئیسی تاکید کرد: تردیدی نداریم به‌رغم همه مشکلاتی که دشمن می‌خواهد ایجاد کند آینده انقلاب اسلامی بسیار روشن است و آینده را زر و زور رقم نمی‌زند بلکه آینده را صلحا و متقین رقم می‌زنند و این وعده الهی است.نگران آینده نیستیم زیرا آینده از آن انسان‌های صالح و باتقوا است و لازمه هستی باطل را نمی‌پذیرد و پایداری، استحکام و قرار واقعی عالم هستی بر حق است.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه باید براساس حق تدبیر کنیم گفت: جز حکم خدا حکمی وجود ندارد و در شناخت حکم خدا تا موضوع و تناسب بین موضوع و حکم فقط باید خدا را دید و به خدا اندیشید.

رئیسی در ادامه به اقدام اخیر عربستان سعودی در اعدام تعدادی از افراد به بهانه مبارزه با تروریسم اشاره کرد و گفت: آنچه امروز در دستگاه ناعادلانه قضاوت سعودی‌ها برای کشتن انسان‌هایی با عنوان مبارزه با تروریسم می‌بینیم جلوه‌ای از هواپرستی و هواخواهی است.
وی افزود: طبق گزارش‌هایی که رسیده این افراد انسان‌های آزاده‌ای بودند که برای مبارزه با ظلم و احقاق حقوق مردم تلاش می‌کردند و امروز عربستان سعودی به عنوان مبارزه با تروریسم آنها را می‌کشد و تمام سازمان‌های بین‌المللی هم سکوت می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه ادامه داد: آنهایی که مدعی حقوق بشر هستند بروند تحقیق کنند و ببینند پرونده کدام یکی از این افراد تروریستی است. کجا عربستان مدعی مبارزه با تروریسم بوده که این کار یکی از آنها باشد؟

رئیس دستگاه قضا در ادامه با بیان اینکه حرکت دستگاه قضایی باید به سوی ارتقاء، تعالی و پیشرفت باشد گفت: تحول یک ضرورت است و حتما باید انجام شود. تحول بخشنامه‌ای و دستورالعملی نیست اگر چه به بخشنامه هم نیاز دارد اما مهمتر از‌ آن نیاز به انگیزه‌های جدی و پشتوانه اندیشه‌ای دارد.

وی در ادامه از روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌ها سراسر کشور خواست با تشکیل نشست‌های اندیشه ورزی در استان‌های مربوطه از نظرات نخبگان و اندیشه‌ورزان استفاده کنند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه امروز در دستگاه قضایی با مشکلاتی مواجه هستیم گفت: حجم بالای پرونده‌های ورودی و موجودی پرونده در برخی واحدهای قضایی از جمله این مشکلات است که البته طبق آمارهای رسیده بیشترین موجودی پرونده‌ها مربوط به استان‌های پرجمعیت است.

منبع:تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: