آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۵۶۶۵
تاریخ انتشار: ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
نخست وزیر انگلیس وزیر دفاع این کشور را به دلیل فاش شدن اطلاعات محرمانه نشست شورای امنیت این کشور درباره شرکت هوآوی چین، برکنار کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس «گاوین ویلیامسون» وزیر دفاع این کشور را به دلیل فاش شدن  نشست محرمانه شورای امنیت این کشور برکنار و «پنی موردائونت» را به عنوان وزیر دفاع جدید معرفی کرد. موردائونت پیش از این به عنوان وزیر توسعه بین‌المللی انگلیس فعالیت می‌کرده است. وی به عنوان اولین وزیر دفاع زن در انگلیس در این پست فعالیت خواهد کرد.

روز دوشنبه، «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس گفته بود که انگلیس و شرکت‌های تجاری آن باید هوشیاری ویژه‌ای را در همکاری با شرکت‌های چینی نظیر هوآوی داشته باشند. وی این شرکت‌ها را تهدیدی برای امنیت ملی انگلیس توصیف کرد.

شواهد قانع کننده حاکی از آن است که گاوین ویلیامسون پشت درز اطلاعات درباره نشست اخیر شورای امنیت انگلیس بوده است. در این جلسه وزیران انگلیسی توافق کردند که به شرکت ارتباطاتی هوآوی چین دسترسی محدودی برای کمک به توسعه شبکه نسل پنجم انگلیس داده شود.

دولت آمریکا در ادامه فشارها علیه شرکت‌های بزرگ چینی و گسترش دامنه این فشارها به کشورهای آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا و آفریقا، آنها را به «جاسوسی» برای دولت کمونیست چین متهم کرده است.

رشد شرکتهای چینی که رقیبی بزرگ برای شرکتهای غربی محسوب میشوند باعث ایحاد نگرانیهایی در میان مقامات آمریکا و اروپا در زمینه از دست دادن بازار فروش محصولات غربی شده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: