آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۶۳۲۵
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۵
حکم اعدام دو سرکرده باند بین‌المللی قاچاق مواد مخدر معروف به تمساح خلیج فارس صادر شد و دادگاه انقلاب اسلامی بندرعباس 16 عضو دیگر این باند را نیز به زندان محکوم کرد.
به گزارش پایگاه 598، حجت‌الاسلام محمدصادق اکبری - رئیس کل دادگستری هرمزگان-  گفت:  دامنه فعالیت این باند سازمان یافته مواد مخدر فراتر از ایران بوده است و اقدامات مجرمانه آنها از کشورهای پاکستان و افغانستان آغاز وبه استان‌های فارس، تهران و آذربایجان کشیده می‌شد. این باند در عرض دو سال فعالیت خود   بیش از ۴۰۰ تن مواد مخدر به کشور وارد کردند که بسیاری از این محموله‌ها کشف و ضبط شد.این باند بین‌المللی با استفاده از راهکارهای پولشویی، بسیاری از وجوه درآمدی حاصل از معاملات مواد مخدر را به اراضی، املاک و مستغلات در اقصی نقاط کشور تبدیل کرده است که بسیاری از این اموال نامشروع، شناسایی و به نفع دولت ضبط شد.
 از این باند سازمان یافته تعداد زیادی املاک زراعی، بیش از شصت خانه ، چندین فروند شناور صیادی از قبیل لنج و قایق، ۱۶ دستگاه انواع خودرو، شش قبضه اسلحه شکاری و بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال وجه نقد کشف و ضبط شد.
این مقام قضایی تصریح کرد: از سوی دادگاه انقلاب اسلامی بندرعباس برای دو نفر از سرکردگان باند تمساح خلیج فارس با نام‌های اختصاری (ع- ز) و (م- ح) به علت مدیریت و سردستگی باند قاچاق سازمان یافته واردکننده مواد مخدر به کشور، حکم اعدام صادر شده که پرونده آنها در صورت تجدیدنظرخواهی به دیوان عالی کشور ارسال خواهد شد. ۱۶ نفر از متهمان دیگر این پرونده نیز در مجموع به تحمل ۴۷۲ سال حبس و ۲۳ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده‌اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: