آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۶۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰
نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان گفت: شیعیان هندوستان به صورت خودجوش ۵ میلیارد تومان به سیل‌زدگان ایران کمک کردند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی پور صبح امروز در دیدار با آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: هدف ما از سفر به لرستان این است که پیام ابراز همدردی شیعیان، علما و مؤسسات بزرگ هندوستان را خدمت سیل‌زدگان، نماینده ولی‌فقیه در استان و مسئولان ابلاغ کنیم.
 
وی افزود: مصیبت بسیار بزرگی است و هرلحظه انسان زندگی‌اش را از دست بدهد بسیار سخت و دشوار است یا کشاورزی که زمینش را از دست بدهد، درعین‌حال در کنارش این همدلی‌ها و همکاری‌ها و این انسجام ملی که در ایران به وجود آمد خودش بسیار درس‌آموز است و این اتفاقاً در هندوستان در فضای مجازی خیلی انعکاس داشت.
 
نماینده مقام معظم رهبری در کشور هندوستان عنوان کرد: من هم آمدم تا از نزدیک این همدلی و محبت‌ها را ببینم و گزارش کنم، خوشبختانه شیعیان هندوستان هم به‌صورت خودجوش کمک‌هایی را جمع‌آوری کردند درعین‌حال که ما درخواستی نداشتیم و تقریباً حدود پنج میلیارد تومان کمک کردند.
 
وی بیان کرد: یک مقدار هم طلا و جواهر اهدا کردند که این‌ها را به کمیته امداد دادند، بخشی را گفتیم که اختصاص پیدا کند به لرستان به بازسازی فضاهای آموزشی این استان که ضرورت بسیار زیادی دارد و هدف این بود که ابلاغ سلام شیعیان و علمای هندوستان خدمت نماینده ولی‌فقیه و همچنین علمای این استان و مسئولان را داشته باشیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: