آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۴۹۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
یادداشت/
ابراهیم کارخانه ای

۱- در حالی که زهر مذاکره با آمریکا هنوز از پیکر ملت ایران بیرون نرفته است؛ مذاکره مجدد، جام زهر خطرناک دیگری است برای ملت سلحشور ایران که این بار علاوه‌بر برنامه هسته‌ای، مسائل ناموسی کشور را که موجودیت نظام اسلامی در گرو آنهاست هدف قرار داده است! کسانی که به دفاع از ناموس و شرف ملت پایبندند هرگز دم از مذاکره مجدد با دشمن نخواهند زد! کسانی که در زندگی شخصی خود کوچک‌ترین تهدید و تعرضی را بر نمی‌تابند، چگونه است که در برابر تعرض به ناموس کشور که ناموس و شرف فرد فرد ملت ایران است خط قرمزی قائل نیستند! مگر حفظ ناموس و شرف یک کشور از تعرض بیگانگان، اهمیتش کمتر از حفظ ناموس و شرف یک خانواده است! بدون شک همان‌گونه که حفظ عزت و اقتدار یک خانواده عامل بقای آن خانواده است حفظ عزت و استقلال یک ملت نیز عامل بقا و سربلندی آن ملت است.

۲- شرم‌آور است کشوری که از ۲۳۸ سال عمر ننگین خود تنها ۱۶ سال آن را درگیر جنگ و خونریزی نبوده و طی این سال‌ها ده‌ها میلیون انسان بیگناه را در اقصی نقاط عالم به خاک و خون کشیده است و حیات سیاسی و اقتصادی او با اشاعه جنگ و جنایت گره خورده است! ملت نجیب و رشید ایران را تروریست بنامد؛ بدتر از آن عوامل نفوذی و داخلی دشمن هستند که تلاش می‌کنند سیاست‌های فریبکارانه آمریکا را با پرونده این چنین سیاه و ننگین که عامل اصلی ناامنی در جهان در طی دویست سال گذشته تاکنون بوده است را نادیده گرفته و دستگاه سیاسی و دیپلماسی کشور را به زعم خود، به بوسه زدن بر پنجه گرگ و مذاکره مجدد با چنین کشوری بدنام ترغیب کنند!


۳- تعجب‌آور است کشوری که بی‌سابقه‌ترین تحریم‌های اقتصادی تاریخ جهان را علیه ملت ایران اعمال نموده و بیشترین فشار سیاسی و نظامی را به ایران اسلامی وارد آورده است و در حال حاضر نیز با تنگ‌تر کردن حلقه محاصره در صدد است به گمان خود ضربه نهایی را بر پیکر ملت ایران وارد نماید، برخی دم از مذاکره مجدد با چنین کشوری بزنند! باید صف مدافعان و مخالفان نظام اسلامی به طور شفاف از یکدیگر مشخص گردد. میدان جنگ جای مبارزه و سنگربندی علیه دشمن است اینکه در درون جبهه خودی صدای دشمن شنیده شود و در ذیل نام ایران اسلامی که صف مدافعان راستین انقلاب است، کسانی نفوذ کنند که دل در گرو دشمن داشته باشند، ظلم به نظام اسلامی و مردمی است که در جنگی تمام‌عیار نقشه‌های شوم دشمن را یکی پس از دیگری با ایستادگی و مقاومت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی نقش بر آب می‌سازند! در چنین شرایطی شنیدن حرف‌های دشمن از حلقوم برخی عوامل داخلی، آب به آسیاب فتنه دشمن و همراهی با دشمن در میدان جنگ است که حاصل آن تضعیف جبهه خودی و ترغیب دشمن به اعمال فشار و توطئه بیشتر علیه ملت ایران است!


۴- درماندگی و استیصال سیاسی دولت ترامپ در برابر جمهوری اسلامی ایران واقعیتی است که هر روز نمایان‌تر می‌شود. اتخاذ مواضع سیاسی متزلزل دولت آمریکا در برابر ایران قدرتمند اسلامی و مواضع متضاد در عرصه معادلات بین‌الملل؛ عملاً ثبات سیاسی این کشور را از منظر نخبگان سیاسی داخلی و خارجی آمریکا بر هم زده است تا جایی که از درون جامعه سیاسی آمریکا سناتور کریس مورفی با صراحت اعلام می‌کند که امروز دیگر هیچ کشوری با آمریکا توافق نمی‌کند! این در حالی است که علی‌رغم ثبات و اقتدار سیاسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌الملل؛ آمریکا به علت سردرگمی و فقدان استراتژی واحد سیاسی و عدم پایبندی به معاهدات بین‌المللی به کشوری بدنام در عرصه سیاسی بین‌المللی تبدیل شده است! یک روز تروریست نامیدن ملت ایران! روز دیگر اعلام تبریک و همراهی با ایران! روز بعد التماس برای مذاکره و ارتباط تلفنی و اخیراً در سفر به انگلیس تکرار تروریست نامیدن ملت ایران و.... همگی از سردرگمی و استیصال سیاسی دولت آمریکا در برابر ایران مقتدر و قدرتمند اسلامی حکایت دارد که تمامی شیطنت‌ها و سیاست‌های مزورانه آمریکا را به چالش کشیده است!


۵- اگرچه ترامپ با فریبکاری سیاسی و با اصرار بر تماس تلفنی و مذاکره و اخیراً واسطه‌گری برخی کشورها سعی دارد با فریب افکار عمومی خود را خواهان حل مسئله با ایران معرفی نماید! لیکن دست رد هوشمندانه ایران بر سینه تزویر آمریکا، منجر به شکست هیمنه آمریکا در منطقه و جهان و ارتقاء عزت، اقتدار و ثبات سیاسی جمهوری اسلامی ایران در عرصه معادلات منطقه‌ای و جهانی گردیده است! امروز دولت آمریکا علی‌رغم اعمال سنگین‌ترین فشارهای سیاسی و اقتصادی و نظامی علیه جمهوری اسلامی ایران، از هر زمان دیگر در برابر مواضع مستحکم ایران اسلامی، ناتوان‌تر و درمانده‌تر است و از آنجا که تمامی حربه‌های تحریم و تهدید و فریب را علیه ایران قدرتمند اسلامی به کار بسته است، به کشوری خلع سلاح شده از نظر سیاسی و اقتصادی در برابر جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است! این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران هنوز از بخش اعظم توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استراتژیک سیاسی، اقتصادی، طبیعی و ژئوپلتیکی خود علیه آمریکا استفاده نکرده است!


۶- بدون شک ایران اسلامی با تکیه بر شکوفایی ظرفیت‌های داخلی و انسجام‌بخشی به ثبات اقتصادی و رونق تولید، با قدرت و اقتدار از سد فشارهای آمریکا عبور خواهد کرد و با دستیابی به قدرت بازدارندگی همه‌جانبه به کشوری نفوذناپذیر در برابر سلطه خارجی و الگوی تمدن‌ساز نوین اسلامی در منطقه و جهان تبدیل خواهد شد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: