آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۷۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۹
سفیر روسیه در کاراکاس ادعای مشاور امنیت ملی کاخ سفید در زمینه امضای قرارداد دفاعی میان این کشور با ونزوئلا را دروغ و ساخته توهمات بولتون خواند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از العالم، سفیر روسیه در ونزوئلا ادعای جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید را رد و تاکید کرد مسکو و کاراکاس اخیرا هیچ قراردادی در هیچ زمینه‌ای امضا نکرده‌اند.جان بولتون روز یک شنبه در حساب توئیتری خو مدعی شده بود که «نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا در حال هدر دادن منابع مردم این کشور است و درحالیکه هزاران نفر از مردن ونزوئلا در گرسنگی به سر می‌برند، یک قرارداد دفاعی به ارزش 209 میلیون دلار در ماه مه با روسیه امضا کرده است.»

«ولادیمیر زمنسکی» سفیر مسکو در کاراکاس در واکنش به این ادعا گفت: «این هم یک جعل دیگر است که بولتون ظاهرا برای حفظ توهماتش درباره ونزوئلا و همچنین انتقاد از مسکو بیان کرده است.»وی تاکید کرد که مسکو و کاراکاس اخیرا هیچ قراردادی امضا نکرده‌اند.

راشا تودی نوشت، آمریکا مکررا از روسیه خواسته است که از ونزوئلا خارج شود و همکاری با این کشور را متوقف کند. مسکو با رد این تهدیدات می‌گوید که همکاری با کاراکاس سالهاست در جریان است و در حال توسعه نیز است.

ولایمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نیز اخیرا با تکذیب گزارش‌ها مبنی بر تصمیم مسکو به ساخت پایگاه نظامی در ونزوئلا، گفت که حضور نیروهای روس در این کشور بر مبنای قراردادهایی است که پیشتر امضا شده است.

آمریکا و گروهی از متحدان این کشور سوم بهمن ماه سال 1397 در اقدامی غیرقانونی «خوان گوایدو» رهبر شورای ملی ونزوئلا را به عنوان «رئیس‌جمهور موقت» این کشور به رسمیت شناخته و ادامه دولت مادورو را که تنها چند ماه پیش از آن با رأی بالای مردم ونزوئلا مجددا به ریاست‌جمهوری انتخاب شده بود، غیرقانونی اعلام کردند.
با این حال تلاش آمریکا و متحدانش برای برکناری مادورو از قدرت به دلیل حمایتهای مردمی در ونزوئلا از وی تا کنون با شکست کاملمواجه بوده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: