آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از رفتار اصلاح‌طلبان در ماجرای شهردار شدن نجفی، استعفای او و سپس قتل میترا استاد گفت: اصلاح‌طلبان در این ماجرا نمره مردودی گرفتند.
به گزارش پایگاه 598، عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب طی یادداشتی در روزنامه اعتماد، اصلاح‌طلبان را یکی از عناصر دخیل در ماجرای نجفی برشمرد و نوشت: «به نظرم دوستان اصلاح‌طلب باید یک بازنگری کلی در مواضع و رفتارهای خود کنند». وی فقدان روابط شفاف حزبی در جریان اصلاحات را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه چنین وضعیتی، کم‌کم یک جریان سیاسی را به فرقه سیاسی تبدیل می‌کند، اضافه کرد: «عدم شفافیت و لاپوشانی و حتی خلاف واقع گفتن در این ماجرا، از دیگر اشتباهات آنان بود که گمان می‌کردند با این کار می‌توانند مسأله را پوشانده و سپس حل یا پاک کنند».

عبدی افزود: مساله پرستو قطعا در این ماجرا مصداقی نداشته است، حتی عکس آن نیز بوده، یعنی آقای نجفی به طرق گوناگون از چنین ارتباطی منع شده بود. به گفته فعال سیاسی اصلاح‌طلب، هنگامی که اصلاح‌طلبان یا هر گروه دیگری کسی را برای انجام کاری معرفی می‌کنند به معنای تایید و ضمانت او است. وی افزود: اصلاح‌طلبان در این ماجرا برخلاف اصول و شعارهای اعلام شده خود عمل کردند. چه در انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار و چه در 6 ماه بعد از آن و حتی هنگام استعفایش بداخلاقی کردند و عامل استعفا را چیز دیگری معرفی کردند و خواستند آبروداری کنند. آبروی چه کسی را، خدا می‌داند؟! و از همه اینها بدتر در جریان قتل نیز مانع از سقوط به دامن سناریوی پرستو(!) نشدند. هزار توجیه برای یک کار غلط آن را اصلاح نمی‌کند، بلکه هزار و یک کار غلط خواهد شد. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه خاطرنشان کرد: اشتباه دیگر اصلاح‌طلبان این بود که درباره حضور یا عدم حضور آقای نجفی برای شهرداری، استمزاج کردند ولی هنگامی که جواب منفی شنیدند، دوباره همان انتخاب را انجام دادند.
برچسب ها: عباس عبدی ، نجفی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: