آخرین اخبار
کد خبر: ۴۵۸۱۵۹
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۵
۲۶ دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد:
بیست‌وچهار دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه آزاد از «بذل و بخشش» سکه‌های طلا در نشست مسئولین واحدهای این دانشگاه شدیدا انتقاد کردند.
به گزارش پایگاه 598، بیست‌وشش دفتر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در نامه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه آزاد از «بذل و بخشش» سکه‌های طلا در نشست مسئولین واحدهای این دانشگاه شدیدا انتقاد کردند. متن کامل این نامه به شرح زیر است:
 
اجلاس روسای واحد‌های دانشگاه آزاد اسلامی، روز بست و دوم و بیست و سوم خرداد ماه در حالی برگزار شد که بذل و بخشش چند صد سکه‌ای دانشگاه باعث تعجب و تاسف معطلین گردیده است معلوم نیست برگزار کنندگان این اجلاس چه تفسیری از بیانیه گام دوم رهبری داشتند که در اجلاسی تحت عنوان "دانشگاه آزاد اسلامی گام دوم انقلاب اسلامی" برگزار شده است دست به این اقدام زده اند!
شاید اگر تغییر و تحول دانشگاه آزاد ایجاد نشده بود از مدیریت اشرافی اسبق چنین عملی عجیب به نظر نمی‌رسیدو انتظاری نمی‌رفت، اما با تغییرات انجام شده در دانشگاه که شخص رهبرمعظم انقلاب با هزینه کردن خود آن را به ریل انقلاب برگردانده اند بروز چنین اتفاقاتی با گفتمان حاکم در دوره جدید که منتقد ریخت و پاش‌های بدون حد و حصر دوره مدیریتی سابق است همخوانی ندارد.

جناب آقای دکتر طهرانچی
هر چند اقداماتی همچون راه اندازی قرارگاه جهادی و خدمت رسانی به مردم مناطق سیل زده که از درک صیح مدیریت دانشگاه از نقش اجتماعی و مردمی دانشگاه حکایت دارد قابل تقدیر است، اما لزوم ساده زیستی مسئولین در کلام معصومین (علیهم السلام) و امامین انقلاب اسلامی باید نصب العین مسئولین دانشگاه قرار بگیرد سابه اشتباهات گذشته دانشگاه بر کسی پوشیده نیست و البته تکرار این گونه اشتباهات هرگز پذیرفتنی نخواهد بود.

قطعا مسئولین از وضعیت مالی و زیان ده بودن بسیاری واحد‌های دانشگاه بهتر از دانشجویان مطلع اند و پرداخت حقوق کارکنان دانشگاه به عنوان چالش اصلی به طور کلی حل نشده است امروز کمتر کسی است که فشار اقتصادی روی مردم را در سطح جامعه حس نکند حال با این اوصاف و آیا توزیع ۳۱۵ سکه بین مدیران آن هم در شرایط فعلی خطایی سنگین‌تر حساب نمی‌شود؟ در شرایطی که بسیاری از برنامه‌های فرهنگی به دلیل کمبود بودجه انجام نمی‌شد این کار چه معنایی دارد؟ آیا چنین کاری که همواره به عنوان عملی مذموم شناخته می‌شده است اثرات بد فرهنگی در بین مدیران ندارد؟

کارکنانی که حقوق آن‌ها عقب افتاده و دانشجویانی که شهریه و قیمت غذای آن‌ها در ترم پیش رو با افزایش چشگیر روبه رو است چه فکری در مورد تیم مدیریتی جدید که منتسب به جریان انقلاب است می‌کنند؟ قطعا چنین کاری موجب بدبینی آحاد مختلف و دانشجویان از مدیران ارشد دانشگاه خواهد شد و زمینه برای سواستفاده دشمنان و سرزنش کنندگان فراهم خواهد شد.

با این تفاسیر بسیج دانشجویی ضمن اعتراض به این رویه غلط توزیع سکه به عنوان پاداش که امری مذموم بین بدنه نیرو‌های انقلابی و مردم شناخته می‌شود رفتار نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها در جهت جمع آوری و عودت این سکه‌ها ارج نهاده و پیشنهاد می‌کند برای دانشگاه با الگو قرار دادن نهاد نمایندگی اقام خود را اصلاح کند.
 
بسیج دانشجویی خواستار عودت ۳۱۵ سکه توزیع شده در اجلاس روسای واحد‌ها و ۳۱ سکه توزیع شده در نشست شورای دانشگاه در واحد اصفهان به خزانه دانشگاه و ارایه گزارش آن به مطلعین است در غیر این صورت بسیج دانشجویی راسا با مکاتبه با روسای واحد‌ها نسبت به جمع آوری سکه‌ها و ارسال آن به دانشگاه اقدام خواهد نمود برای بعد از این بهتر است هر گونه پاداش در قالب‌های متعارف و متناسب با وضعیت مالی دانشگاه پرداخت گردد.

در پایان لازم به ذکر است تصریح شود که مجموعه بسیج دانشجویی من باب امر به معروف و نهی از منکر و جهت کمک به دانشگاه چنین مرقومه‌ای را ارسال نمود و البته همچنان راه حل جلوگیری از این اقدامات مسئله ساز را ایجاد ساز و کار‌های شفافیت در تمام فرآیند‌های دانشگاه به خصوص فرآیند‌های مربوط به امور پولی و مالی می‌دانیم.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد در واحدهای: تهران‌شمال، زاهدان، پرند، کرمان، رشت، شهر کرد، ارومیه، کرمانشاه، کرج، سمنان، نجف آباد، اردیبل، سنندج، خرم آباد، اهواز، بیرجند، بجنور، شیراز، لاهیجان، دزفول، تهران غرب، قزوین، خوراسگان، تهران‌جنوب، اراک، همدان.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: