آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۰۳۰۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی گفت: ممکن است آمار زائرین امسال به ۳ میلیون نفر برسد و مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی هم مانع از این موضوع نخواهد شد.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام احد آزادی خواه، عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی در خصوص سازوکار نظارتی مجلس بر تسهیل در فرآیند پیاده روی اربعین حسینی، اظهار داشت: ستاد اربعین از دو هفته پیش به صورت جدی فعال شده و باتوجه به انتصاب حجت الاسلام رحمانی به عنوان مدیرکل جدید عتبات سازمان حج و زیارت به عنوان یکی از افراد با تجربه و بومی منطقه غرب کشور این بشارت را به زائرین اربعین حسینی می دهم که شرایط امسال به مراتب محیاتر از سال های گذشته باشد.

وی با اشاره به حذف روادید عراق برای زائران ایرانی، افزود: باید این موضوع را در نظر بگیریم که ممکن است آمار پیش بینی شده برای زائرین امسال به حدود 3 میلیون نفر برسد و مشکلات اقتصادی و نوسانات ارزی هم مانع از این موضوع نخواهد شد.

آزادی خواه با بیان اینکه طبیعتا مدیریت 3 میلیون نفر در نقاط مرزی و غرب با برخی چالش ها مواجه خواهد شد، تصریح کرد: مدیریت برخی مسائل امنیتی از عهده ما خارج است و باتوجه به اینکه همراه با بازگشایی مرز خسروی خاک عراق اتخاذ برخی تدابیر امنیتی را می طلبد این موضوع در اختیار ما نیست اما همچنان ستاد اربعین در حال رایزنی پیرامون این مسئله است اما وقتی دولت عراق این امنیت را تضمین نکند این موضوع برای ما به یک چالش جدی تبدیل می شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی با تاکید بر نظارت بیشتر دستگاه های مسئول بر فرآیند پیاده روی اربعین حسینی، گفت: بحث کرایه ماشین ها از نقاط مختلف کشور به مرز نیز همواره مورد نارضایتی زائران بوده است اما وسیله حمل و نقل کافی برای استفاده مردم موضوعی است که در حال انجام است.

نماینده مردم ملایر بحث ترابری و سهولت در رفت و آمد مردم را یکی از مهم ترین مطالبات زائران اربعین حسینی برشمرد و خاطرنشان کرد: ان شالله امسال کیفیت خدمت رسانی به زائران حسینی بهتر از سال های گذشته خواهد بود البته وزارت راه و شهرسازی باید بسیار جدی تر به این موضوع ورود و کار را مدیریت کند.

منبع:خبرگزاری دانشجو
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: