آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۰۳۷۰
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
یک رسانه ضدانقلاب در گزارشی، به عدم خلق حتی یک اثر هنری ماندگار در جریان به اصطلاح سبز با وجود گذشت 10 سال از فتنه پرداخت.
به گزارش پایگاه 598، رادیو زمانه در این گزارش، در حوزه موسیقی، به «سرود دزدی» فتنه‌گرانه ‌اشاره کرده و نوشته که بیشتر آهنگ‌هایی که درجریان فتنه استفاده شد، سرودهایی بودند که در جریان انقلاب و در سال 57 خلق شده بودند!

این رسانه ضدایرانی در ادامه نوشته است: «نه تنها در عرصه موسیقی که در ژانرهای دیگر هنری چون داستان، شعر و نقاشی نیز تا کنون ـ ده سال پس از رخداد ـ اثر ماندگاری برخاسته از بستر جنبش سبز، که از نفوذ و برد و مخاطبان گسترده برخوردار باشد، خلق نشده است هرچند احتمال البته کم رنگ خلق آثار ماندگار بر این بستر در آینده منتفی نیست.»

البته آرزوی رادیو زمانه برای خلق اثر هنری ماندگار در حمایت از فتنه به وقوع نخواهد پیوست.چرا که اولا جریان موسوم به سبز هیچ‌گاه یک جنبش به معنای واقعی نبود و نمی‌توان آن را درکنار جنبش‌های سیاسی و اجتماعی دیگر قرار داد، ثانیا؛ هنرمندان توانا و متعهد ایرانی هرگز با جریان فتنه سال 88 همراه نمی‌شوند، ثالثا؛ این جریان از اساس باطل و سوار بر موج دروغ بود، به همین دلیل هم نمی‌توان فرض کرد که اثر هنری ماندگاری در حمایت از کودتا علیه جمهوریت و اسلامیت در ایران خلق شود. حتی هالیوود و سینمای چند کشور اروپایی دیگر نیز با سرمایه‌گذاری روی چند هنرمند فراری، تاکنون نتوانسته‌اند فیلم مهم و خوبی درباره این رویداد تولید کنند. چند اثر ساخته شده درباره متن و حواشی فتنه 88 در غرب، آثاری فرومایه و ضعیف ارزیابی می‌شوند.
منبع: کیهان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: