آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۰۲۳
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
حجت‌الاسلام عالی:
حجت‌الاسلام عالی گفت که یکی از مشکلات کشور این است که برخی مدیران پیر و خسته دست از کار نمی‌کشند تا جوانان متدیّن، باسواد و انقلابی روی کار بیایند.
به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، حجت‌الاسلام مسعود عالی استاد حوزه علمیه در دومین شب مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که با حضور رهبر معظم انقلاب در حسینیه امام خمینی(ره) برگزار شد، قشر «جوان» را عنصر پیشتاز در قیام‌های حق در طول تاریخ از جمله قیام حضرت سیدالشهداء(ع) دانست و گفت: جوان در میدان عمل پای کار است، شجاعت و خلاقیت دارد و از آنجایی که وابستگی‌های جوان کم است راحت‌تر می‌تواند در میدان‌های خطر جسارت داشته باشد، اما آدمی که سن‌وسالی از او گذشته تعلقات و وابستگی‌هایش به‌تدریج زیاد می‌شود.

حجت‌الاسلام عالی تصریح کرد: متأسفانه یکی از مشکلات کشور این است که برخی مدیران پیر و خسته دست از کار نمی‌کشند تا جوانان متدیّن، باسواد و انقلابی روی کار بیایند. همین مدیریت خسته و تنبل باعث شده جمهوری اسلامی از انقلاب اسلامی کمی عقب بیفتد؛ امروز انقلاب اسلامی در جهان صادر شده و در منطقه جبهه مقاومت را تشکیل داده اما جمهوری اسلامی به‌دلیل روی کار بودن همین مدیران پیر، حرکت انقلاب را کند کرده است.

وی با اشاره به پیشگامی جوانان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و در عرصه‌های مختلف جهاد فرهنگی و علمی افزود: رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه گام دوم، جوانان را مخاطب خاص خود قرار دادند و انقلاب اسلامی برای ادامه حرکت تکاملی خود عمیقاً به خلاقیت و شجاعت جوانان متعهد، متخصص و انقلابی در عرصه‌های مدیریتی و اجرایی کشور نیاز دارد.

این استاد حوزه، سیره حضرت علی‌اکبر(ع) در مقابله با هجوم فرهنگی دشمن را الگویی مناسب برای جوانان امروز برشمرد و گفت: جوانی که در برابر هجمه سنگین فرهنگی و روانی دشمنان بتواند عفت و حیای خود را حفظ کند و از ولایت جدا نشود، پیرو حضرت علی‌اکبر(ع) است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: