آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
وجود مه غلیظ همراه با محدودیت دید و لغزندگی سطح جاده در جاده‌های خلخال به استان گیلان سبب وقوع چند حادثه رانندگی شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا، محدودیت دید ناشی از وجود مه غلیظ ،لغزندگی سطح جاده ناشی از بارندگی و وجود چاله‌ها و ناهمواری‌های بی‌شمار در راه‌های اراتباطی خلخال به پونل و اسالم موجب وقوع ۲۰ مورد حادثه رانندگی برخورد خودروها با همدیگر، با کوه و یا حفاظ کنار جاده و وارد شدن خسارت جانی و مالی به رانندگان عبوری از این جاده‌ها شد.

در جاده خلخال به پونل طی شب گذشته و پیش از ظهر امروز که زیر ترافیک سنگین ناشی از حضور گردشگران قرار دارد، ۱۵ مورد تصادف برخورد خودروها با یکدیگر و یک مورد برخورد خودرو با کوه به علت محدودیت دید رانندگان واقع شد که ۲ مورد این حوادث مصدومیت جانی داشته و مابقی تصادفات منجر به وارد شدن خسارت سنگین به خودروهای عبوری از این جاده مه‌آلود شد.

رانندگان درگیر با این حوادث و شاهدان عینی علت اصلی حوادث این جاده را محدودیت دید ناشی از وجود مه غلیط و عدم رعایت فاصله خودروها با همدیگر در زمان عبور از این جاده‌های کوهستانی و همچنین ترمزهای ناگهانی رانندگان هنگام نزدیک شدن به چاله‌های میان راه و برخورد خودروهای عقب‌تر اعلام کردند.

تنها در یک حادثه از مجموع ۱۶ حادثه اتفاق افتاده امروز جاده خلخال به پونل چهار دستگاه خودرو به علت وجود یک چاله عمیق در وسط پیچ تند به هم برخورد کردند که بدنه هر چهار دسگاه خودرو بشدت آسیب دیده و با کمک امداد خودروهای میان راه به تعمیرگاه انتقال یافتند.

بارندگی‌های چند روز گذشته و امروز در جاده خلخال به پونل همراه با تردد کامیون‌های با بار غیرمجاز شن و ماسه موجب ایجاد چاله‌های بزرگ و کوچک در میان راه شده است.

در عین حال چهار مورد حادثه رانندگی برخورد خودروها در جاده خلخال به اسالم نیز موجب وارد شدن خسارات مالی به رانندگان خودروهای گردشگران عبوری این جاده شده اما هیچ کدام از این حوادث خسارت جانی درپی نداشت.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان واقع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: