خبرهای لحظه‌ای سایت 598 را در کانال تلگرامی ما به آدرس       https://t.me/www_598_ir بخوانید.      امام على عليه السلام: از توكّلت تو را همين بس كه براى خود روزى رسانى جز خداوند سبحان نبينى.      
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
اوضاع اصلاح طلبان عموما و کارگزاران و افراد شاخص آن اینروزها حال و روز خوشی ندارند و دائما در تلاش هستند تا خود را از کشتی در حال غرق شدن اعتدالیون که در شش سال گذشته به بدنه آن چسبیده و میلیاردها تومان و دلار و یورو و..... بهره برده و مناصب زیادی را در هرم قدرت داشته و چهار نعل تا به امروز تاخته اند جدا سازند.
به گزارش پایگاه 598، اوضاع اصلاح طلبان عموما و کارگزاران و افراد شاخص آن اینروزها حال و روز خوشی ندارند و دائما در تلاش هستند تا خود را از کشتی در حال غرق شدن اعتدالیون که در شش سال گذشته به بدنه آن چسبیده و میلیاردها تومان و دلار و یورو و..... بهره برده و مناصب زیادی را در هرم قدرت داشته و چهار نعل تا به امروز تاخته اند جدا سازند و خویشتن را در جبهه هزینه های پشتیبانی از دولت محرمانه – اشراف سالار و غرب گرای دولت روحانی قرار ندهند.

روزنامه اعتماد(1) مصاحبه ای با غلامحسین کرباسچی درباره سیاست های انتخاباتی اصلاح طلبان و حزب کارگزاران سازندگی انجام داده است که بازخوانی  یک نکته محوری در آن برای انتخابات آتی می تواند راه گشا باشد. نامبرده در بخشی از مصاحبه اینگونه می گوید: اگر شما قرار باشد بین سرماخوردگی و سرطان یکی را انتخاب کنید مسلما بین این دو بیماری که هر دو هم بد هستند با تکیه بر عقل سالم، سرماخوردگی را انتخاب می کنید. سرطان که درمانی ندارد اما سرماخوردگی قابل بهبود است. بنابراین تاکید می کنم که «بین بد و بدتر انتخاب نمی کنیم» اساسا حرفی نیست که در سیاست ورزی منطقی مطرح شود. برای سیاست ورزی باید به صحنه عمل نگاه کرد و دید چه انتخاب هایی وجود دارد.

*در بررسی و پاسخ به ایشان موارد زیر قابل واکاوی است :

1- شما از یک امر بدیهی و بحق یک استنتاج باطل گرفته اید و این قطعا یادگاری بجا مانده و استفاده به زعم شما رئالیستی از دوران طلبگی شماست. هر انسان عاقلی می داند که در نبود راه سومی برای فرار از حادثه ای ناگوار و انتخاب بین بد و بدتر بهترین راه که ضرورتا کم هزینه ترین و امن ترین راه نیز نمی باشد انتخاب راه بد از بدتر است و این هم موضوعی بود که شما و هم حزبی هایتان بعد از حوادث انتخابات 88 و حذف شدن از گردونه قدرت سیاسی در کشور بعنوان استراتژی برگزیده و حمایت همه جانبه شما از دولت حسن روحانی را نیز در آشکار و پنهان بر همین منوال توجیه و توضیح داده اید. به عبارت دیگر دولت روحانی برای شما راه بدی بود که مجبور به انتخاب آن شدید و اگر روزی راه مناسب و خوب را تشخیص دهید (که ظاهر هنوز به این امر دست نیافته اید) دولت روحانی را دیگر مستحق ادامه حمایت خود! نخواهید دانست.

2- شما و جریان متبوعتان در یک پارادوکس بی انتها و یا نوعی استراتژی سیاسی که همیشه یک راه فرار را برای خود باز می گذارد گیر کرده اید، از یک طرف عقل سالم را در شرایط بیماری به سمت سرماخوردگی سوق می دهید اما دوباره می گویید که بین بد و بدتر انتخاب نمی کنیم بلکه باید به صحنه عمل نگاه کرد و دید چه انتخاب هایی وجود دارد. مگر شما معترف به اینکه عقل سالم  بین سرماخوردگی و سرطان باید یکی را انتخاب کند نیستید که قابل بهبودی نیز هست پس در صحنه عمل چه راه های دیگری وجود دارد. آیا رفتار سیاسی شما و هم فکرانتان در صحنه حوادث 78 و 88 بغیر از سرماخوردگی و سرطان! راه دیگری را هم دیده بودید که خیابانهای تهران و برخی شهرها را به انقلاب سطل زباله و توهین به مقدسات و تلاش برای استحاله و براندازی نظام کردید و حامیان خارجی تان نیز بارها آنرا در رسانه های خود اعلام کردند. 

3- رفتارها و برنامه ها و سوابق دولتهایی که شما در طول سه دهه و اندی آنرا در اختیار داشتید نشان می دهد که تورم، گرانی، بیکاری، نبودن امید به آینده، بی ارزش شدن پول ملی، از دست دادن منافع و قدرت ملی کشور به بهانه هایی مانند سازندگی و اصلاحات و تعامل با دنیا بخوبی تا به امروز اجرا شده است و نشان می دهد که ملت ایران بیشتر از آنکه سرماخوردگی را انتخاب کرده باشد با شعارها و وعده های بر زمین مانده شما دچار سرطانی خطرناک شده است که سعی دارید خود را از تبعات انتخاباتی آن دور سازید و با ترفندی به ظاهر اصلاح طلبانه همچنان بر اریکه قدرت سوار باشید.

مباحث شفافیت آرای نمایندگان و مقبولیت مجلس دهم که اکثریت آنرا اصلاح طلبان و یا مستقلین نزدیک به ایشان در اختیار دارند از سوی همین نمایندگان مورد مخالفت قرار گرفته است در خطر قرار دارد و باید آقای کرباسچی پاسخ دهند که چرا نهایت انتخابهای سرماخوردگی گونه مردم که با تخریب وجهه رقیب در سالهای 92 و 96 بدست آمده بود امروز تبدیل به سرطانی شده است که معیشت و امنیت ایشان را هدف گرفته است و چرا دوباره ایشان و همفکرانشان همان راه را تجویز نمی کنند.

شاید در صحنه عمل چیزهایی را دیده اند که دیگر صرفه سیاسی – اقتصادی برای ادامه این استراتژی وجود ندارد و ادامه راه اینبار با سرطانی بنام " ادامه فروش استقلال و هویت ملی – مذهبی انقلاب اسلامی " و فشار حداکثری به مردم برای تعامل مورد پسند غربی ها و غرب گرایان داخلی مد نظر قرار گرفته است لذا ما بر این باوریم که جریان فکری شما بنا به موقعیتی که خودتان نیز به آن معترفید به هر نوع استراتژی دست خواهد زد/ اما در سرطانی بودن آن بنا به عملکرد ها و دستاوردهای دولت هایتان باور عمیقی داریم.

* رضا احمد زاده 

1- اعتماد/ فاصله از اصلاحات؛ خیر، تصمیم گیری براساس شرایط؛ آری / 17 شهریورماه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: