آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۷۶۶
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸
در اجلاس سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه مطرح کرد:
اجلاس سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه که با هدف بررسی آخرین تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی، تبیین راهبرد غلبه عمل و گفتمان مقاومت و سیاست‌های سپاه در دور جدید و چله دوم انقلاب اسلامی و ارتقای ظرفیت و آمادگی‌های دفاعی برابر تهدیدات فراروی انقلاب و میهن اسلامی برگزار شد، دو رویکرد متفاوت، اما مکمل همدیگر داشت.
به گزارش پایگاه 598، رویکردی ناظر بر مقابله با مفاسد داخلی و دست‌اندازی‌ها به بیت‌المال که رئیس قوه قضائیه به تبیین آن پرداخت و تصریح کرد: دست کسانی را که به بیت‌المال دست‌درازی کرده‌اند، نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم و رویکرد دیگر مقابله با تهدیداتی که از جانب دشمنان بیرونی متوجه جمهوری اسلامی است و فرماندهان ارشد سپاه و نیرو‌های مسلح تأکید کردند: ما امروز در هر اندازه، با هر شدت، دقت و در هر مساحتی می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم.

به گزارش سپاه نیوز، آیت‌الله ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه صبح دیروز در آیین افتتاحیه بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه، طی سخنانی از عاشورا به عنوان یک حرکت برنامه‌ریزی شده یاد کرد که از ابتدا تا انتهای این حماسه بزرگ عقلانیت، تدبیر و حساب شدگی بوده و برای تمامی اعصار و ادوار درس‌آموز و الهام‌بخش است.

وی در ادامه گفت: قداست نظام ایجاب می‌کند اجرای عدالت با جدیت انجام شود و امروز اجرای عدالت سخن از یک عدالت ثبوتی نیست بلکه عدالت اثباتی است. وی ادامه داد: اجرای عدالت باید در میدان عمل صورت گیرد و مردم آن را احساس کنند. آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که اجرای عدالت اقدامی ناشدنی است، اظهار کرد: اجرای عدالت امری شدنی است، همانگونه که کسی باورش نمی‌شد برادران سپاه بتوانند پهپاد امریکایی را با به روزترین امکانات در آسمان سرنگون کنند، قطعاً ما هم می‌توانیم عدالت را در این نظام مقدس اجرایی کنیم. وی ادامه داد: همانگونه که شما پاسداران کمر داعش را در منطقه شکستید و پیش‌تر عده‌ای به غلط باور نداشتند و چه خوب مقتدای ما فرمودند که جنس این‌ها جنس حرکت صهیونیستی و امریکایی است و شما با مقاومت و ایستادگی این حرکت را در منطقه از بین بردید.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه حضرت آقا فرمودند در بحث سوریه «دشمن خواست و نتوانست و ما خواستیم و توانستیم»، گفت: این اقدام شما و این مقاومت در منطقه برای بسیاری قابل تصور نبود و شما ظرفیت‌ها را پای کار آوردید و جهان را مبهوت کار خودتان نمودید و قطعاً ما هم می‌توانیم همچون شما در عرصه اجرای عدالت دست مفسدان اقتصادی را از بیت‌المال قطع کنیم.

وی افزود: در داخل کشور آن زمان که تهدیدات نظامی مطرح شده، بعضی می‌گفتند نیرو‌های مسلح در برابر تجهیزات نظامی دشمن چه می‌خواهد انجام دهد، اما رزمندگان با اقتدار و مقاومت و خلاقیت پهپاد امریکایی را سرنگون کردند و به جهانیان نشان دادند که این استکبار قدرتی پوشالی دارد و شعار «ما می‌توانیم» را در عرصه نظامی به همگان اثبات کردند. رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان به دلیل استیصال خود برابر جبهه مقاومت و همچنین قدرت روزافزون سپاه، این نهاد مقدس را به عنوان گروه تروریستی نامیده‌اند و حال آنکه هرگز نمی‌توانند در برابر امواج خروشان مقاومت دوام آورند.

فضای غالب در کشور، مقاومت است نه مذاکره
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه امروز پرچم «مبارزه با مفاسد» در دست مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) است و بنده و همکاران سربازان ایشان هستیم، اظهار داشت: پرچم مقاومت نیز امروز در دستان معظم له قرار دارد و همه ما سربازان ایشان هستیم. رئیس قوه قضائیه با تأکید بر مبارزه قاطع با فساد اظهار کرد: دست کسانی را که به بیت‌المال دست درازی کرده‌اند، نه از مچ بلکه از بازو قطع می‌کنیم. آیت‌الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود به فضای کشور اشاره کرد و گفت: پس از ساقط کردن پهپاد امریکایی، فضای کشور، فضای مقاومت و ایستادگی برابر زورگویان و نه فضای مذاکره شد.

وی ادامه داد: راهبرد دشمن در شرایط کنونی بیان فساد در جامعه و ناامید کردن مردم است و متأسفانه عده‌ای هم این راهبرد را در داخل دنبال کرده‌اند. بیان فساد اعتمادآور نیست، مبارزه با فساد اعتمادآور است. دزد دزد گفتن اعتماد نمی‌آورد، مبارزه با دزدان اعتماد ایجاد می‌کند. آیت‌الله رئیسی گفت: امروز راهبرد ما این است که در مقابله بافساد کار با جدیت دنبال شود و مبارزه با فساد را ادامه خواهیم داد تا این وضعیت خاتمه یابد. رئیسی در پایان با بیان اینکه مطالبه مقام معظم رهبری از رؤسای سه قوه اصلاح ساختار فسادزا به ساختار فسادزدا است، اظهار کرد: امیدوارم مردم احساس اجرای عدالت را داشته باشند.

سلامی: دشمنان دچار زوالی بازگشت‌ناپذیر شده‌اند
فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه دشمنان ما دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده‌اند و ذخایر راهبردی آن‌ها رو به انتها است، گفت: راهبرد مقاومت فعال امروز دشمنان را دچار سکون و فقدان اراده کرده و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است.

به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در آیین افتتاحیه بیست و سومین مجمع سراسری فرماندهان و مسئولان سپاه که از صبح امروز (دوشنبه ۸ مهر) با حضور فرماندهان، مسئولان و مدیران سپاه آغاز شده است، با بیان اینکه سپاه ریشه در عاشورای حسینی داشته و لحظه‌های شکل‌دهی به این شجره طیبه و نهاد نیرومند در عاشورای ۶۱ هجری شکل گرفته است، گفت: سپاه نهادی عاشورایی است که اصحابش آمده‌اند تا امامت و ولایت را همچون نگینی درخشان در حلقه مهر خود بگیرند.

وی با تأکید براینکه پاسداران انقلاب اسلامی در برابر مؤمنان خاضع و رئوف ودربرابر کافران استوار، قاطع و مصمم هستند، اظهار کرد: پاسداران نه تنها برای احیای دین خدا از جان ومال خویش می‌گذرند، بلکه در تحقق این مسیر نورانی از سرزنش‌ها نهراسیده و همه هویت و موجودیت خود را فدا می‌کنند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه در گام دوم انقلاب اسلامی فضا‌های جدیدی پیش روی ما قرار دارد، گفت: دشمنان دچار زوالی بازگشت ناپذیر شده‌اند، ذخایر راهبردی آن‌ها روبه انتها است و قادر نیستند قابلیت‌های فیزیکی خود را به منفعت و موقعیت سیاسی مبدل کنند و به اعتراف خود آن‌ها «دچار زوال عقل سیاسی شده‌اند». وی با تأکید بر اینکه «امروز دشمنان عمل می‌کنند و انقلاب اسلامی ثمره‌اش را می‌برد»، افزود: امروز دشمن نه تنها در حال عقب‌نشینی از جغرافیای گذشته است، بلکه تحریم‌های اقتصادی علیه ملت ایران کم اثر و بی اثر شده است؛ به تدریج در حاشیه تحولات منطقه و جهان قرار می‌گیرند و هرچه هزینه می‌کنند کمتر نتیجه و منفعتی برای آن‌ها حاصل می‌شود.

نشانه‌های مرگ تدریجی دشمن آشکار شده است
فرمانده کل سپاه در ادامه با بیان اینکه شاهد شکست‌های سریالی دشمنان هستیم، گفت: راهبرد مقاومت فعالی که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبدع آن بوده‌اند و آن را به تصویر کشانده اند، توانسته است دشمن را در اتخاذ راهبرد قفل کند، دشمنان ما امروز دچار سکون و فقدان اراده شده‌اند و این معنای واقعی مرگ تدریجی یک امپراتوری است. وی افزود: دشمنان ما دیگر قدرت ارعاب ندارند و مجبورشده‌اند از فضای راهبردی به سطوح عملیاتی مستقیم تغییر حالت دهند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه راهبرد مقاومت فعال دشمنان را از پناهگاه‌های سیاسی خود بیرون آورده و قدرت تمرکز قوا را از آنان سلب کرده است، گفت: در سوی دیگر اعتبار و قدرت نظام مقدس جمهوری اسلامی در حال رشد و ارتقا است، حتی زمانی که دیگران عمل می‌کنند آن‌ها اقدامات را به دروغ به ما نسبت می‌دهند به این دلیل که آن‌ها تنها مرجع قدرتمندی که می‌شناسند نظام مقدس جمهوری اسلامی است؛ زمانی که ناو آن‌ها ناچار به فاصله گرفتن از شعاع عملیاتی خود است این به معنای فاصله گرفتن از نماد‌های قدرت است.

سرلشکر سلامی در ادامه تصریح کرد: ما در گام دوم انقلاب با فضا‌های جدیدی مواجهیم و افول تدریجی نظام سلطه به ما توکل می‌دهد؛ ما مقاومت را برگزیده‌ایم و در مقاومت قادر به تولید قدرت هستیم؛ ما برتر ساز‌های شگفت انگیزی برابر دشمنان داریم و «اسلام»، «رهبری» و «مردم» عوامل برتری ما هستند. وی افزود: رهبری در نظام مقدس جمهوری اسلامی منبع تولید قدرت، قائمه مقاومت، روحی تکثیر شونده و الهام بخش و دشمن شناسی آگاه هستند که بر ژرفای اراده دشمنان اشراف دارند و پس از امام خمینی (ره) این نظام و میهن اسلامی را برابر قدرت‌های به هم پیوسته دشمنان به عزت و اقتدار رسانده‌اند.

ساقط کردن پهپاد امریکایی فراتر از شجاعت سیاسی بود
فرمانده کل سپاه با اشاره به سرنگونی پهپاد متجاوز امریکایی توسط فرزندان غیور ملت ایران در سپاه اظهار کرد: ساقط کردن پرنده فوق پیشرفته امریکایی و اعلام آن اقدامی فراتر از شجاعت سیاسی بود که تنها از جانب مردانی صادر می‌شود که دشمن در جهان بینی آن‌ها بنابر مبانی الهام بخش قرآن ناتوان و حقیر است و این منطق وحیانی است که با حکمت الهی درهم آمیخته تا در میان امواج فتنه‌های سهمگین، نظام و انقلاب اسلامی ایران را در زیباترین شکل به ساحل آرامش برساند و این منبع قدرت ما است.

وی مفاهیم قدرت و مقاومت را متفاوت از یکدیگر برشمرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از کشور‌ها شاید از قدرت و ابزار‌های تهاجمی برخوردار باشند، اما در برابر هر تهاجمی شکننده هستند که رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی را می‌توان از مصادیق آن دانست. سرلشکر سلامی با بیان اینکه دشمنان امروز سرزمین جنگ را به باور و اراده انسان‌ها و در میان خانواده‌ها کشانده‌اند تا روح مقاومت را از آن‌ها بگیرند، تصریح کرد: مردم سطح اتکای مقاومت هستند و بدون مقاومت قدرت از بین خواهد رفت و این مهم را می‌توان در سیمای امریکایی‌ها که به لحاظ شاخص‌های ظاهری قدرتمند هستند، اما مقاوم نیستند، به وضوح مشاهده کرد.

فرمانده کل سپاه فقدان حکمت را بزرگ‌ترین ضعف رهبران در امریکا توصیف و تصریح کرد: امریکایی‌ها خود به فقدان رهبری روحانی که بر روح و قلب جامعه نفوذ کند اذعان دارند و ناکامی‌های خود را نشئت گرفته از این مهم می‌دانند. وی با تأکید بر اینکه ما امروز «هم قدرت تهاجم داریم و هم قدرت مقاومت»، گفت: ما امروز در هر اندازه، با هر شدت، دقت و در هر مساحتی می‌توانیم به دشمن هجوم ببریم و قدرت ما معتبر است؛ زمانی که کشتی متخلف انگلیسی تصرف می‌شود و هیمنه پوشالی آنان به زیر کشیده می‌شود قدرت ما اعتبار می‌یابد و مردم شاکله این قدرت هستند.

حذف رژیم صهیونیستی از جغرافیا درگام دوم
سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه امروز پیشانی جنگی انقلاب وسیع شده است، خاطرنشان کرد: ما در گام دوم انقلاب اسلامی باید سپاه را در چنین میدان عمل وسیعی آماده کنیم، قاعده قدرت‌مان را وسعت ببخشیم و خطوط دشمن را به عقب برانیم. وی در ادامه تصریح کرد: ما در گام اول انقلاب اسلامی ظرفیت انهدام رژیم جعلی صهیونیستی را فراهم کرده ایم، اما در گام دوم باید این رژیم منحوس از جغرافیای عالم حذف شود و این مهم دیگر آرمان و رویا نبوده و هدفی دست یافتنی است.

سرلشکر سلامی با تأکید بر اینکه نفوذ انقلاب اسلامی از جنس الهام بخشی است و امروز روح جهاد در بلاد اسلامی زنده شده است، گفت: ما مکلف به تعمیق استحکام درونی جامعه هستیم، سپاه هویتی بدون مردم ندارد و ما باید همیشه و در هر حال در میان مردم باشیم و با مشکلات آن‌ها مبارزه کنیم؛ هر سرمایه‌ای که در اختیار ما قرار دارد متعلق به مردم است و همه آن را صرف پیشرفت مردم می‌کنیم. وی خاطرنشان کرد: امروز دشمن آشفته‌تر از گذشته است؛ ما هیچ نگرانی نداریم؛ روح مقاومت ما از منطق حکمت، آگاهی و اراده سرچشمه می‌گیرد و ما باید این معانی را در جامعه جاری کنیم و این از مأموریت‌های سپاه است.

سرلشکر سلامی گام دوم انقلاب را بسط حاکمیت اسلام برابر کفار توصیف و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران پرچمدار احیای مجد و عظمت اسلام در عصر حاضر است؛ ما در گام دوم به بسیج جهانی اسلام می‌اندیشیم؛ گام دوم انقلاب گام بر هم زدن صورت فلکی قدرت به نفع انقلاب است و انقلاب اسلامی ایران بر فراز آن خواهد بود. وی خاطرنشان کرد: مقاومت نه به معنای برداشتن تحریم، بلکه برداشتن اثر تحریم است، مقاومت فعال حرکت اقتدار آفرین و قدرت زا است که موجب منزوی شدن دشمن می‌شود.
منبع: روزنامه جوان

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: