آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
کارشناس سازمان هواشناسی به تشریح شرایط جوی کشور طی روز‌های آتی پرداخت.
به گزارش پایگاه 598، امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور، گفت: امروز برای مناطقی از هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس، جنوب سیستان و بلوچستان، دریای عمان، تنگه هرمز و بخش‌های شرقی و مرکزی خلیج فارس در ساعات عصر و شب رگبار باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: از بعد از ظهر امروز در سواحل شمال کشور با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر افت دما، افزایش ابر و وزش باد در سواحل دریای خزر خواهیم داشت.

نقشینه با بیان اینکه بارندگی در بخش‌های غربی سواحل پیش بینی می‌شود، تصریح کرد: فردا سه شنبه سامانه جنوبی با شدت ضعیفی در بخش‌هایی از استان‌های فارس، هرمزگان، کرمان، بوشهر و بخش‌هایی از خلیج فارس و دریای عمان بارش ایجاد می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه برای ارتفاعات زاگرس مرکزی فردا انتظار رگبار پراکنده وجود دارد، گفت: از بعد از ظهر چهارشنبه و پنج شنبه با تقویت جریانات شمالی کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش در استان‌های ساحلی خزر رخ خواهد داد.

نقشینه گفت: تهران امروز و فردا آسمانی صاف تا کمی ابری خواهد داشت و بیشینه دمای مهرآباد ۲۹ و شمیرانات ۲۸ درجه خواهد شد.

کارشناس سازمان هواشناسی یادآور شد: زنجان با دمای ۵ درجه خنک‌ترین و اهواز با دمای ۳۹ درجه به عنوان گرم‌ترین مراکز استانی شناخته شده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: