آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۲۰۴۲
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
با کاروان اربعین حسینی:
به فاصله ده روز تا اربعین پرشور حسینی، همه چیز مهیای حضور زائران ایرانی در عتبات عالیات شده و پلیس راهور ناجا نیز از امروز طرح ترافیکی انضباطی ویژه این ایام را با ساماندهی ۲۰۰ تیم برای اعزام به محور‌های منتهی به مناطق مرزی آغاز کرده است.
به گزارش پایگاه 598، به فاصله ده روز تا اربعین پرشور حسینی، همه چیز مهیای حضور زائران ایرانی در عتبات عالیات شده و پلیس راهور ناجا نیز از امروز طرح ترافیکی انضباطی ویژه این ایام را با ساماندهی ۲۰۰ تیم برای اعزام به محور‌های منتهی به مناطق مرزی آغاز کرده است.

این در حالی است که بر اساس اخبار منتشر شده در روز گذشته، مرز خسروی که چند روزی مسدود شده بود، بازگشایی شده و تمام ظرفیت مرزی کشورمان برای تردد زائران به عتبات عالیات و حضور در پیاده روی اربعین در دسترس است.
 
اعزام ۷۲۰۰ نفر از ۱۲ شهرستان محروم به پیاده‌روی اربعین

معاون بنیاد مستضعفان از اعزام ۷۲۰۰ نفر از مردم محروم ۱۲ شهرستان تحت پوشش طرح آبادانی پیشرفت بنیاد مستضعفان، به پیاده‌روی اربعین خبر داد.

به گزارش مهر، موسی برزگری با تاکید بر ضرورت انجام اقدامات فرهنگی بنیاد مستضعفان در مناطق محروم کشور، افزود: این افراد از شهرستان‌های قلعه‌گنج، مانه و سملقان، لنده، زهک، سروآباد، قصرقند، ملکشاهی، چالدران، گرمی، سرپل ذهاب، جزیره لارک و بخش احمدی استان هرمزگان به این سفر معنوی اعزام شده‌اند.

معاون بنیاد مستضعفان درباره تسهیلات ارائه شده برای اعزام زائران حسینی (ع) در ایام اربعین خاطرنشان کرد: بنیاد مستضعفان برای هر نفر از افراد تحت پوشش این طرح، مبلغ ۵۵۰ هزار تومان به صورت بلاعوض کمک کرده است.

اعلام آخرین جزئیات پرواز‌های اربعین

شرکت فرودگاه‌ها اعلام کرد: به مناسبت ایام اربعین و برای رفاه حال زائران عتبات عالیات در ۹ فرودگاه کشور پرواز‌های فوق‌العاده برقرار می‌شود. بر این اساس فرودگاه‌های یزد، اصفهان، مشهد، ایلام، ساری، تبریز و کرمان از فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و دو فرودگاه امام خمینی (ره) و کیش میزبان زائران به مقاصد شهر نجف هستند.

در این راستا تاکنون مجوز برقراری ۵۰۹ پرواز در مسیر نجف - تهران در فرودگاه امام خمینی (ره) از ۱۷ مهر تا ۱۱ آبان صادر شده است.

برای رفاه حال زائران اربعین استان یزد، شرکت هواپیمایی کاسپین به برقراری پرواز‌های فوق العاده در مسیر یزد - نجف اقدام کرده است. در این راستا پرواز‌های رفت روز‌های ۱۷، ۱۸، ۱۹، ۲۲ و ۲۳ مهر و پرواز‌های برگشت در روز‌های ۲۲، ۲۳، ۲۹ و ۳۰ مهر و ۱ و ۲ آبان به صورت برنامه‌ای با هواپیمای MD ۸۳ با ظرفیت ۱۶۰ مسافر انجام می‌شود.

در فرودگاه اصفهان نیز برای برقراری ۸۸ پرواز فوق العاده در مسیر اصفهان- نجف - اصفهان به مناسبت ایام اربعین برنامه ریزی شده است که توسط شرکت‌های هواپیمایی تابان، قشم ایر، کیش ایر، العراقیه و ماهان از ۱۹ مهر ماه آغاز می‌شود و تا یک هفته پس از اربعین ادامه خواهد داشت.

فرودگاه مشهد نیز پرواز‌های مسیر نجف را به مناسبت اربعین افزایش داده و از ۱۵ مهر تا ۱۵ آبان ۱۴۱ پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه توسط شرکت‌های هواپیمایی تابان، ماهان، آتا، قشم ایر و العراقیه انجام می‌شود.

از سوی دیگر در فرودگاه ایلام از ۱۷ مهر تا ۴ آبان ۷۲ پرواز رفت و برگشت توسط ایران ایر انجام می‌شود و در همین بازه زمانی قرار است فرودگاه کرمانشاه در صورت تقاضا روزانه ۱۲ پرواز رفت و برگشت را توسط ATR هواپیمای ایران ایر در مسیر نجف برقرار کند.

همچنین در فرودگاه ساری نیز قرار است دو پرواز رفت در روز‌های ۲۲ و ۲۳ مهرماه به نجف و ۲ پرواز برگشت نیز در روز‌های ۲۹ و ۳۰ مهر ماه از نجف به ساری برقرار شود.

فرودگاه تبریز نیز هشت پرواز رفت و برگشت را در مسیر نجف برای روز‌های ۲۲،۲۳، ۲۸ و ۲۹ مهر ماه درنظر گرفته است که با هواپیمای بوئینگ MD شرکت هواپیمایی آتا انجام می‌شود.

همچنین در فرودگاه کرمان قرار است ۶ پرواز رفت و برگشت در روز‌های ۲۲، ۲۴ و ۲۶ مهر ماه توسط شرکت هواپیمایی ماهان برقرار شود. فرودگاه کیش نیز چهار پرواز رفت و برگشت را در مسیر نجف در نظر گرفته که توسط شرکت هواپیمایی کیش ایر انجام خواهد شد.

پیش بینی وضعیت آب و هوا برای زائران اربعین

به گزارش مهر، هوای نجف امروز عمدتا صاف و آفتابی است و هم‌اکنون دمای هوا ۳۶ درجه سانتیگراد اعلام شده است. بیشترین دمای هوا امروز در نجف اشرف به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید که در خنک‌ترین ساعات امشب به ۲۴ درجه نیز می‌رسد.

همچنین وزش باد جنوبی با سرعت ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی شده و دمای هوا فردا در نجف در گرم‌ترین ساعات به ۴۲ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

هوای کربلای معلی نیز هم‌اکنون آفتابی است و در عمده ساعات امروز، صاف و آفتابی خواهد بود. دمای هوا در کربلا اکنون ۳۷ درجه گزارش شده و بیشترین دمای هوا در شهر کربلا امروز به ۴۰ درجه نیز خواهد رسید. وزش باد جنوب‌غربی با سرعت ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر بر ساعت در کربلا گزارش شده است.

دمای هوا امشب در خنک‌ترین ساعات ۲۴ درجه و فردا (چهارشنبه) در گرم‌ترین ساعات به ۴۱ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

افزایش ۴۰درصدی خدمات امداد و نجات در مراسم اربعین

امکانات امداد و نجات و بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر در اربعین امسال نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام این خبر گفت: ۶۰مرکز درمانی در حله کربلا نجف بین مسیر کربلا و نجف کاظمین و سامرا ایجاد شده است. همچنین ۲۵۰۰ کادر تخصصی پزشک متخصص و پیراپزشک با تجهیزات و ۵۰ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در خاک عراق مستقر شده اند.

افزایش ۳۰ درصدی ورود زائران پاکستانی به ایران

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در ارتباط تلفنی با رادیو اربعین گفت: در مرز میرجاوه از اول محرم ورود زائران به ایران آغاز شده است تا خودشان را به مرز‌های خروجی در خوزستان برسانند.

وی گفت: هم اکنون روزانه ۴ تا ۵ هزار نفر وارد خاک ایران می‌شوند و در روز‌های آینده بیشتر خواهد شد. در مرز میرجاوه برای زائران، زائرسرا و موکب وجود دارد که آنجا مدتی استراحت می‌کنند و سپس ما این زائران را تا زاهدان انتقال می‌دهیم.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در زاهدان نیز پنج زائرسرا برای اسکان زائران پیش بینی شده است، بعد از پذیرایی و میزبانی که با حضور مردم بسیار عالی و خوب صورت می‌گیرد، این زوار را از استان خارج می‌کنیم و با اتوبوس‌های خودشان و هم اتوبوس‌هایی که از طرف پایانه‌های مسافربری استان پیش بینی شده است به سمت زاهدان حرکت می‌کنند.

سردار قنبری با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی ورود زائران پاکستانی به ایران، اظهار کرد: پیش بینی می‌کنیم تا پایان اربعین حدود ۱۰۰ هزار نفر زائر پاکستانی اربعین ثبت شود.

آغاز طرح ترافیکی انضباطی اربعین حسینی از امروز

سردار حسینی رئیس پلیس راه راهور ناجا در مصاحبه با رادیو بیان کرد: طرح ترافیکی انضباطی اربعین حسینی را عملاً آغاز خواهیم کرد و ۲۰۰ تیم ساماندهی شده به استان‌های هدف اعزام خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت مطلوبی در محور‌های مواصلاتی منتهی به استان‌های مرزی حاکم است افزود: طی دو روز گذشته که کامیون‌ها ملزومات و اقلام مواکب را حمل می‌کردند با تراکم ترافیک به ویژه در مرز مهران مواجه شدیم، اما با استقرار تیم‌های پلیس راهور ناجا و ترافیک شهری و نیرو‌های استان‌های هدف مسئله خاصی نداریم.

سردار حسینی اوج تردد‌ها و پیک ترافیک را در مرز‌های چهارگانه طی دو تا سه روز آینده پیش بینی کرد و گفت: مراجعه میلیونی زائران امام حسین (ع) از مرز‌های کشور و حتی زائران خارجی شرایط را خاص خواهد کرد و نمی‌توان انتظار داشت وضعیت همانند ایام معمولی سال باشد لذا زائران حتماً به تذکرات و برنامه ریزی‌های ترافیکی و ممنوعیت‌ها توجه کنند.

منبع: تابناک
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: