آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۲۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۲
واکاوی قصه یارانه‌ها در مجلس
نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب گفت: قطع یارانه برای ثروتمندان مبلغی جزئی محسوب می‌شود و هیچ ظلمی در حق آنها نخواهد بود.
به گزارش پایگاه 598، احمد حمزه، نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب در مجلس در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، با اشاره به حذف یارانه سه دهک بالا ضمن اعلام موافقت در این خصوص، اظهار داشت: مبلغی که امروز به عنوان یارانه به اقشار پردرآمد پرداخت می‌شود عددی نیست که بر زندگی آن‌ها تاثیری داشته باشد و اگر هم آن را دریافت نکنند تاثیر چشمگیری بر زندگی آنها نخواهد گذاشت.

وی افزود: این در حالی است که همین عدد ممکن است برای دهک‌های پایین اتفاق خوبی را رقم بزند. بنابراین به نظرم باتوجه به اینکه اقشار ثروتمند در نوبت های اعلام شده حاضر نشدند از دریافت یارانه انصراف دهند دولت باید امروز با شناختی که از این افراد پیدا کرده است به قطع یارانه آن‌ها اقدام کند.

حمزه ضمن مخالفت با دیدگاهی که معتقد است همه باید به طور یکسان از یارانه بهره‌مند شوند، گفت: قطعا افراد برخوردار جامعه از مواهب دیگری در کشور نسبت به افراد نیازمند بهره می‌برند به طور مثال در بحث مصرف سوخت اقشار ثروتمند چندین برابر دهک‌های پایین جامعه از سوخت استفاده می‌کنند و از یارانه‌های پنهان بیشتر بهره می برند. از این رو قطع یارانه برای ثروتمندان مبلغی جزئی محسوب می‌شود و هیچ ظلمی در حق آنها نخواهد بود.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، یادآور شد: معتقدم بهتر است پول حاصل از حذف یارانه دهک‌های بالا به دهک‌های پایین اختصاص یابد و این قشر بیشتر مورد حمایت قرار گیرد چراکه در شرایط فعلی اقتصادی کشور این ۴۵ هزار تومان نمی‌تواند فقرا را تحت پوشش قرار دهد بنابراین بهتر است دولت در کنار آن بسته های حمایتی دیگری را هم در نظر بگیرد.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: