آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۲۶۴۷
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۶
یادداشت/
مختار کرمی
بعد از سپری شدن دو ماه حزن‌اندوه یعنی محرم و صفر به ماه مولود پیامبر گرامی اسلام رسیدیم که برای ما محبین رسول‌الله ماه ربیع‌الاول، ماه رسول‌الله، حس شور و شعف را در پی دارد.

این احساس خوب الهی نشات گرفته از تولد انسان بزرگی است که همه بشریت به آن افتخار می‌کنند.

رسول اعظم، فخر کائنات است و همه انسان‌های آزاده به او تاسی می‌کنند و او را اسوه و الگوی خود می‌دانند.

چه خوش گفت خدای متعال "لقد کان لکم فی رسول‌الله اسوه حسنه"، خدای سبحان پیامبر اعظم را به عنوان اسوه و الگوی حسنه بشریت معرفی می‌کند که انسان‌ها با الگو گرفتن از آن بزرگ به فلاح و رستگاری خواهند رسید.

در زمانی که جامعه ما گرفتار خودخواهی انسان‌های بی‌خرد شده است آنچه می‌تواند برای ما نجات‌بخش باشد تاسی و تبعیت از سیره پاک و تمدن‌ساز پیامبر گرامی اسلام است که می‌تواند برای پاک کردن سیاهی‌ها، پنجره سعادت را به روی مستضعفین بگشاید.

جامعه ما بیش از هر زمان دیگری به جاری کردن سیره نورانی رسول خوبی‌ها نیاز دارد که تا به آرامش همگانی برسد و این میسر نخواهد شد مگر با عزم و اراده انسان‌ها محب آن حضرت برای تبعیت.

ماه ربیع‌الاول فرصت مغتنمی است که به بهانه میلاد پربرکت محمد مصطفی خودمان را در معرض نسیم روح‌بخش سنت گرانسنگ آن بزرگ قرار بدهیم و روح تازه‌ای را در زندگی معنوی خود بدمیم که این نیاز ضروی امروز جامعه بشری‌است.

خدای منان را شکر می‌کنیم که در ایران اسلامی و با ابتکار و خلاقیت امام راحل بزرگوار این ایام را به عنوان هفته وحدت بین مسلمین نامگذاری کردند و شیعه و سنی در کنار هم با افتخار از الگو و اسوه خود می‌گویند.

هفته وحدت فرصت بسیار مناسبی است که کلام حکیمانه رهبری انقلاب را به سامانه فکری همه انسان‌های محب رسول‌الله مخابره کنیم و با اتحاد و همدلی زیر بیرق رسول اکرم در جهت رسیدن به قله‌های پیروزی باهم در حرکت باشیم.

لازم است از اتفاقات کشورهای همسایه خود درس عبرت بگیریم و در این هفته مبارک از آرمان‌های گرانبهای خود که با قیمت گزاف بدست آوردیم با تبعیت از رهبری بصیرحفاظت و حراست کنیم.

فقط در سایه انسجام و یکپارچگی‌ست که می‌توانیم بر همه مشکلات فائق بیاییم و به سعادت برسیم.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: